Көрсеткіштік теңсіздіктер. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ.
«Келісілді» | ӘБ жетекшісі: | ||
Мектеп: Алматы қ. ХББ НЗМ | Мұғалім: Атамбаева Ж.А. | ||
КДМ | |||
Сабақ 2 | Математика пәні бойынша ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ | ||
Күні | Сынып 11 | ||
Бөлім 11.3А Көрсеткіштік және логарифмдік теңдеулер мен теңсіздіктер | |||
Сабақтың тақырыбы | Көрсеткіштік теңсіздіктер | ||
Оқу мақсаттары | 11.1.2.6 көрсеткіштік теңсіздіктерді шешуді біледі. | ||
Бағалау критерийлері | квадраттық теңдеуге келтірілетін немесе көбейткіштерге жіктеу арқылы шешілетін көрсеткіштік теңсіздіктерді шеше алса. | ||
Сабақтың мақсаты | квадраттық теңдеуге келтірілетін немесе көбейткіштерге жіктеу арқылы шешілетін көрсеткіштік теңсіздіктерді шешуді үйрету; | ||
Жаһандық азаматтық | Жаңа материалды игеру (... терминін енгізген ғалым), түсіндіру кезінде жүзеге асады. | ||
Мектеп миссиясы | Жаңа материалды бекіту (теңдеудің маңызы) кезінде жүзеге асады. | ||
Мектеп құндылықтары | Өмір бойы білім алу. Өзіне және айналасындағы адамдарға құрмет. (тапсырма 1). Сабақта топқа бөлу кезінде жүзеге асады. | ||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: көрсеткіштік теңдеулер мен теңсіздіктерді шешуді сипаттау үшін математикалық терминдерді пайдаланады және түсінеді Пәнге қатысты лексика мен терминология теңдеу теңсіздік рационалды шешу шешімі бөгде шешім. Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер Көрсеткішті/логарифмді теңсіздікті шештім. | ||
Пәнаралық байланыс | Математика-11 сынып, Жаңа материалды бекіту кезінде жүзеге асады. | ||
АКТ-ны қолдану дағдылары | Қолдану дағдыларын дамыту (мәлімет іздеу дағдылары) Жүзеге асыру кезеңі жаңа материалды игеру. | ||
Алдыңғы білім | Алгебралық формулалармен сенімді жұмыс жасау және сызықтық және квадраттық теңдеулерді сенімді шешу, қарапайым көрсеткіштік және логарифмдік теңдеулерді шешу. | ||
Сабақ барысы | |||
Жоспарланған сабақ кезеңі | Сабақтағы жоспарланған іс-шаралар | Ресурстар | |
Білімнің өзектілігі (2 мин) | Оқушылар логарифмдік, көрсеткіштік және рационалдық теңдеулер мен теңсіздіктерді шешуді біледі. Сонымен қатар көрсеткіштік теңдеулер мен теңсіздіктерді шешу алгоритмдерін қолдана алады. | ||
Мақсат қою (3 мин) | Сабақ басында: 1) оқушылардың зейінін шоғырландыру, түгелдеу 2) оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын /ОМ анықтап алу 3) сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтау 11.1.2.6 көрсеткіштік теңсіздіктерді шешуді біледі. | ||
Жаңа материалды игеру (10 мин) (10 мин) | Мұғалімнің іс-әрекеті. Бұл мақсатты бастамас бұрын оқушылармен көрсеткіштік функция анықтамасын қарастырып өтеміз. «Миға шабуыл» ұйымдастыру арқылы оқушыларға келесі тапсырмаларды топтарда орындауды ұсыну: Анықтама. формуласымен берілген функция а негізді көрсеткіштік функция деп аталады. Көрсеткіштік функцияның негізгі қасиеттерін тұжырымдау.
болғанда функция барлық сан осінде өседі; болғанда функция жиынында кемиді. және айнымалыларының кез келген нақты мәндерінде келесі теңдіктер орындалады:
«Көрсеткіштік теңсіздіктер» тақырыбын қайталау мақсатында «TRUE or FALSE» тапсырмалары беріледі. Оқушылар тапсырмаларды жеке орындап, нәтижелерін «true» немесе «false» деп белгілейді. Қате болған жауаптары оқушылармен талқыланады.
Оқушылармен қарапайым көрсеткіштік теңсіздіктерді қайталау және көрсеткіштік теңсіздіктерді әртүрлі тәсілмен шешуді қарастыру. bilimland.kz/kk түсіндірмесі. https://www.youtube.com/watch?v=vCex7wCzwkg 3-тапсырма.
Шығару жолын түсіндіру. 3.Оқушылармен бірігіп есептің шығарылу жолының алгоритімін құрамыз:
| Ұ http://edu.alnam.ru/book_dmath.php?id=91 Ұ | |
Жаңа материалды бекіту (15 мин) | Оқушыларға жұптарда келесідей тапсырмаларды орындауды ұсыну: Оқушыларға жұптарда тапсырмаларды орындауды ұсыну Көрсеткіштік теңсіздіктер.
Осы тақырыптың маңыздылығын аша түсу үшін оқушыларға келесі (қолданбалы) есепті ұсыну: 3-есеп. Микробиолог бактериялардың көбеюін келесі теңдікпен модельдейді: , мұндағы – уақыттағы бактериялар саны.
Жауабы: a) c) Оқушыларды топқа біріктіру. (топтық жұмыс) Әрі қарай сыныпты топтарға біріктіріп, топтарда тапсырмалары бар карточкаларды орындауын ұсыну. Мұғалім топтардың жұмыстарын тексереді.
Жауабы: .
Жауабы: .
Жауабы: x≥4
Жауабы: x>0
Жауабы: 3
Жауабы: .
Жауабы: . 13.Теңсіздікті шешіңіз: . Жауабы: (-2;-1). Бағалау: Мұғалімнің қолдауы, сындарлы кері байланыс беру | Т
| |
Рефлексия (3 мин) | Оқушылардың рефлексиясы, кері байланыс. Оқушылар үшін рефлексия сұрақтары: Не білдім? Неге үйрендім? Не түсініксіз болды? Нені жақсартуым керек? «Блоб ағашы» | ||
Үй тапсырмасы (2 мин) | |||
Сабақ бойынша рефлексия | |||
Сабаққа рефлексия жасау кезінде берілген сұрақтарға жауап беруге тырысыңыз. Сұрақтың құрылымын жабасаңыз болады.
| |||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру