І. Есенберлин «Қаһар» романы. Қазақ әдебиеті, 11 сынып, сабақ жоспары. 9 сабақ.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Бөлім: Тарихтың шертіп пернесін | Мектеп: | ||||||||||||||||
Мерзім: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||
Сынып: 11ҚГБ | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Есенберлин «Қаһар» романы | ||||||||||||||||
Сабақта жүзеге асырылатын мақсаттар (Оқу бағдарламасына сілтеме) | 3.1.1 Тарихи және көркемдік құндылығы 11.3.1.1 шығарманы ғаламдық тақырыптармен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау | ||||||||||||||||
Сабақ мақсаты | Оқушылардың барлығышығарманы ғаламдық тақырыптармен салыстырады Оқушылардың көбішығарманы ғаламдық тақырыптармен салыстырып, тарихи құндылығын бағалайды Оқушылардың кейбірішығарманы ғаламдық тақырыптармен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалайды | ||||||||||||||||
Бағалау критерийі | Шығарманы ғаламдық тақырыптармен салыстырып бағалайды | ||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Сөздер мен сөз тіркестер: Патша өкіметінің көздеген мақсаты,көтеріліс,Кенесарының алдына қойған мақсаты,жалпыұлттық қозғалыс.. Пән лексикасы және терминология: ғаламдық тақырыптар, креативті ой Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: менің ойымша...., мен оны былай түсіндіремін....., себебі....., оған мынандай дәлел келтіре аламын...., мәселенің шешеу жолдарын ұсынар болсам,...., қорыта келе,....... | ||||||||||||||||
Құндылықтар | Адамгершілік, патриотизм, отаншылдық рух | ||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Қазақстан тарихы | ||||||||||||||||
Алдыңғы білім | «Қаһар» романы мен әлем әдебиетіндегі ортақ бағыт, әдеби ағым, жалпыадамзаттық құндылықтарды анықтап, талдау жасады | ||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||
Жоспарлан ған сабақ кезеңдері | Жоспарланған жұмыс түрлері | Ресурстар | |||||||||||||||
Сабақтың басы 0-6 7-9 | Қызығушылықты ояту Көтеріліс кестесі Ж. Оқушылар 1837-1847 жылдардағы Кенесары Қасымұлы бастаған көтерілістің тарихи сипаты бойынша төмендегі кестені толтырады. Сыныпта бірнеше оқушының кестедегі жазбасы тыңдалып кері байланыс беріледі. Сабақ мақсатын талқылайды, бағалау критрийлерін құрастырады. | ||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 10 -26 27-32 33-35 | Мағынаны тану ЖЖ. Талқылау сұрақтары Оқушылар «Қаһар» романынан берілген үзінділерді оқып, астарлы мағына мен көркемдік ерекшеліктерді анықтап, олардың көркем шығарманың тарихи құндылығын арттырудағы қызметін талқылайды.
Жауабыңызды ғаламдық тақырыптармен байланыстырыңыз. Салыстыру үшін Л.Толстойдың «Соғыс және бейбітшілік», немесе Н.Г. Чернышевскийдің «Не істеу керек?» романын басшылыққа алуға болады. Келесі жұп алдыңғы жұпты бағалап, кері байланыс береді. Т. ПОПС» формуласы Оқушылар «Қаһар» романы Кенесары хан бастаған ұлт-азаттық күрес Ресей империясының отаршыл саясатына қарсы бағытталған жалпы ұлттық сипатқа ие болған тарихи қозғалыс екендігін дәлелдейтін тарихи құжат іспетті» тұжырымы бойынша ойларын дәлелдеп, қорытынды жасайды. Өз қорытындыларын оқыған «Қаһар» романымен М.Әуезовтің «Хан Кене» трагедиясын салыстыра жасауға болады. • Бірінші сөйлем «Менің ойымша, ... » • Екінші сөйлем «Себебі, мен оны былай түсіндіремін … » • Үшінші сөйлем «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын … » • Соңғы сөйлем «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім . Топтық бағалау.
| презентация http://elib.kaznu.kz/app/voyager/books/1439/1528951618663.pdf?v=e121 І.Есенберлин Қаһар https://adebiportal.kz/kz/retailing/view/342 І.Есенберлин Қаһар | |||||||||||||||
Сабақтың соңы 36-40 |
| ||||||||||||||||
Дифференциацияны, берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушылардың алдына қандай міндеттемелер қоясыз? | Сіз оқушылардың сабақ барысындағы білім деңгейін Бағалау үшін қандай әдіс-тәсілдерді пайдаланасыз? | Техника қауіпсіздігі мен денсаулықты сақтау | |||||||||||||||
Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, оқу материалдарын таңдау және ресурстармен жұмыс жасауда оқушының жеке қабілетін ескеріп, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады. Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады. | Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін қолданылатын әдіс-тәсілдеріңізді жазу үшін пайдалан ыңыз. | Денсаулықты сақтау технологиялары. Белсенді әдіс-тәсілдер мен сергіту жаттығулары. | |||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру