Қазақ тілі және әдебиеті_ 3 сынып_ 3 бөлім_Уақыт_ Тарихи жағдайды сипаттау ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР


Пән: қазақ тілі және әдебиеті

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3 бөлім Уақыт

Сынып: 3 А

Мектеп: Талдықорған қаласындағы физика-математикалық

бағыттағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Мұғалімнің аты-жөні: Иманбаева Н З

Қатысқаны: Қатыспағаны:

Сабақ тақырыбы

Тарихи жағдайды сипаттау

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1 Тыңдаған материалдың мазмұнын түсіну

3.1 Мәтін түрлеріне сәйкес мәтін құрап жазу

Сабақ мақсаттары

3.1.1.1 тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру

3.3.1.1 сурет, жоспар, сызбаны қолдана отырып, тірек сөздер арқылы әңгімелеу мәтінін, салыстыра сипаттау мәтінін/ көмекші сөздер арқылы пайымдау мәтінін құрап жазу

Бағалау критерийлері

  • ашық сұрақтар қоюды және жауап береді;
  • өлеңнің әр бөлігіне ат қойып, өлеңге жоспар құруды үйренеді

Сөздік қор

Киіз үй щаңырақ кереге уық

Құндылықтарды дарыту

Достық,жолдастық, сыйласымдылық құндылықтарын қалыптастыру.

Мектеп миссиясы мен мектеп пайымдауы

және жаһандық азаматтықтың

іске асуы

Киіз үйдің адам үшін маңыздылығын біледі;

Еліміздің тарихын құрметтеуге үйренеді;

Алған білімін өмірді қолдануға бейімделеді.

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, ғылымға кіріспе, өзін-өзі тану

АКТ

Презентация

Алдыңғы меңгерілген білім

Сабақ барысы

Сабақ

тың жоспар

ланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурс

тар

Сабақтың басы

3 минут

Ұйымдастыру кезеңі.

Сабақтың мақсатымен таныстыру

Ой бөлісу

Саяхатшы үй дегенді қалай түсінесің ?

Қай үйді саяхатшы үй деп атауға болады?

Презентация

Сабақ ортасы

35 минут

(Т) Ширату тапсырмасы Слайдпен жұмыс

«Кім тапқыр?» ойыны

- Шаңырақ неге биікте болады?

- Киіз үйде тұруға бола ма?

- Уық деген не?

Ал топтардың қолдарына келесі суреттер беріледі:

- Шаңырақ көрініп тұрған киіз үй

- Киіз үй

- Керегеге бекіп тұрған уықтар.

Әр топ өз суреттеріне қойылатын тиісті

сұрақты тауып, сол сұрақтың қасына жапсырады. Өзі таңдаған шешіміне түсінік береді (Менің бұл суретті ... сұрағына жапсырған себебім ... .)

Дефференциация. Қабілеті төмен оқушылардың идеясын тыңдау, қабілетті оқушылардың түсініктемелер мен қағидаттарды тұжырымдап айтады.

Оқиық

Өлеңді дауыстап оқы. Түсініксіз сөздерді түсіндіру

Саяхатшы үй.

Өлеңді түсініп оқы. Сұрақтарға жауап бер

Өлең неге саяхатшы үй деп аталған?

Неліктен өлең бөлімдерге бөлінген?

Өлеңнен көркемдеуіш сөздерді тап

Көк жайлау, қара шаңырақ

Дефференциация. Өлеңді дауыстап оқығанда қабілеті төмен оқушыларға назар аудару

(Т) Сұра және жауап бер

1.Оқушыларға өлеңнің бөлімдері бойынша сұрақ құрастыратындарын айту.

2. Алдымен олар жұптарымен ойларын бөлісіп, қандай сұрақтар қоюға болатыны туралы сұраңыз және сұрақтар бойынша түсіндіру.

3. Одан соң бірге отырған оқушылар жұп құрып, кезекпен сұрақ қойып, сұрақтарға жауап береді. Жұптарды тыңдап, жетістіктерін бағалаймын

Дефференциация. Қабілеті төмен оқушылар өлең мазмұны бойынша сұрақтар қоюы мүмкін, ал қабілеті жақсы оқушылар күрделі сұрақтар қойып, түсінгендерін бөлісе алады.

(Т) Жоспарлайық.

Суретке қара.

Өлеңнің әр бөліміне ат қой. Жоспар құра.

Жоспар бойынша үш ашық сұрақ құрастыр.

Киіз үй туралы не білесің? (киіз үй бөліктері,жиһаздары туралы).

1-бөлім – киіз үй

2-бөлім – шаңырақ

3-бөлім – кереге

4-бөлім-уық

Дефференциация. Қабілеті төмен оқушылар жоспар құруда өлең мазмұны бойынша түсінгендерін бөлісе алады, ал қабілеті жоғары оқушылар жоспар құруда өз тұжырымдарын ұсыну.

(Ж) Салыстырайық

Бөліктерге қойылған тақырыптарын оқы.

Қойылған тақырыптарды киіз үй бөліктерінің суреттерімен байланыстыр.

Өлең мазмұнын жоспар бойынша жеке оқушылардан сұрау.

Дефференциация.Оқушылардың қабілеттеріне қарай сұрақтар қойып, бағыт беру.

Тірек сөздерді пайдаланып мәтін құрастыр.

(киіз үй, таза ауа, дастархан басында, тату отбасы, әже, күй тарту, өнерін тамашалау)

Тақырыпқа қатысты мақал-мәтелді тауып, қабырғаға ілейік.

Ер — шаңырақ, ел — уық. 

Еңбек етсең ерінбей,тояды қарның тіленбей.

Өз үйім өлең төсегім.

Отан- оттан да ыстық.

Жұмыс дәптеріне нұсқаулық.

Салыстырайық

Киіз үйдің қандай артықшылығы мен қолайсыздығы бар? Салыстырып жаз

Артықшылығы

Кемшілігі

Оқушылар киіз үйдің артықшылығы мен кемшілігін жазу арқылы ойларын жүйелейді, сауатты жазуға үйренеді.

Ойлан, тап!

Киіз үй туралы жұмбақ құрастыр.

Шаңырақтың көзінен

Күннің көзі түседі.

Бұрышы жоқ төрінен

Самал жел еседі

Сабақтың соңы

2 минут

Сабақты қорыту

«Иә» немесе « Жоқ » ойыны

Рефлексия. «Алған әсерім»

Не үйрендім? ... Не ұнады?... Не ұнамады? ...

71 бет 5 жаттығу.саяхатшы үй оқу

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Әр оқушының жауабы мадақталады.

Ұйымдастыру қабілеті жоғарылау оқушылар

Оқушылардың

-кейіпкерді сомдауы;

- мінез-құлқын бағалауы.

Сергіту сәті өткізіледі.

Театр ұйымдастыру кезіндегі қауіпсіздік ережесі айтылады.

Сабақ бойынша рефлексия

Оқудың шынайы мақсатын / мақсатының мақсаттары ма еді?

Барлық оқушылар Ортақ мақсатқа жетті ме?

Егер жоқ болса, неге?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізіле ме?

Сабақтың уақыттық сатылары болды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?

Сабақты көрсету үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы рейтинг

Сабақтың қандай екі қыры жақсы өтті (оқыту мен оқуды ойлап көріңіз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқуды ойлау керек)?

1:

2:

Сабақ туралы сабақта не жеке оқушылардың жетістіктерімен / қиындықтарымен нені көрсеттім, кейінгі сабақтарда не іздеймін?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу