Жан жадыратар әуен. Музыка, 6 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ.
`Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4 бөлім: Музыка - өмір тынысы | Мектеп: | ||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||
Сынып: 6 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||
Сабақтың тақырыбы | Жан жадыратар әуен (2 сағ.) | ||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.1.3.1 – әуеннің көңіл-күйі мен көркем бейнесін жеткізе отырып, екі дауыспен,немесе канон элементтерін қолдана отырып, әртүрлі стильдегі және жанрдағы әндерді орындау; 6.1.2.4 – ауызша және жазбаша жұмыстар орындау барысында музыкалық терминологияны пайдалану; 6.1.1.1 - тыңдаған музыкалық шығарманы талдау және өнердің түрлері, стилі және жанрларын, сонымен қатар, өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтау. | ||||||||
Сабақтың мақсаты | Оқушылар:
| ||||||||
Бағалау критерийі | Оқушы:
| ||||||||
Тілдік міндеттер
| Оқушылар:
Түйінді сөздер мен фразалар: Анимация, сюжет, кейіпкер, дыбыстық әсерлершулы дыбыстар. Талқылауға арналған сұрақтар: - Музыкалық сүйемелдеу режиссерға кейіпкерлердің мінезі мен көңіл-күйін білуге көмектеседі. - Шығарманы тыңдау барысында қандай көріністі елестеттіңіз? | ||||||||
Құндылықты дарыту | Қазақтың халық музыкасын тыңдату арқылы патриоттыққа тәрбиелеу. Өнердің басқа түрлері арқылы өзге халықтардың мәдениетін құрметтеу. | ||||||||
Пәнаралық байланыс | Шығармашылық жұмыс орындауда бейнелеу өнері пәнінен сурет салу дағдысын дамыта алады. | ||||||||
АКТ дағдылары | Ақпарат іздеу тапсырмасында АКТ дағдыларын дамыта алады. | ||||||||
Алдыңғы білім | Алдыңғы сабақта оқушылар музыканың өнер түрлерімен байланысын зерттеді. Кино, театр, әдебиет, бейнелеу өнері сонымен қатар музыканың өзге жанрлардағы рөлін қарастырды. «релакс», «кавер-версия» түсініктерімен танысты. | ||||||||
Сабақ барысы | |||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||
Сабақтың басы
3 мин. 5 мин. 10 мин. 5 мин. | Ұйымдастыру кезеңі. Өткенді қайталау. Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерін түсіндіру. Сабақтың тақырыбын айту. Тапсырма. Тыңдау және талдау. Т. Қажғалиевтің «Қыз қуу» күйін тыңдау. Тыңдалған шығарманың тарихын, мазмұнын, басты кейіпкерлерін ойлап табу.
Олардың суретін салыңыз. Тапсырма. Ақпарат іздеу. Топтық жұмыс. Оқушыларды 3 топқа бөлу. АКТ көмегімен сұрақтарға ақпарат іздестіру. 1 топ:
2 топ:
3 топ:
Түйген ойлары мен идеяларын сыныптастарымен бөлісу. Сыныпта ақпараттармен бөлісу. | Презентация «Қыз қуу» Т. Қажығалиев https://www.youtube.com/watch?v=Tc_FEUvP1SU Үлестірмелі материалдар | |||||||
Сабақтың ортасы
5 мин. 5 мин. 5 мин. | Тапсырма. Тыңдау және талқылау Қазақша «Алдар көсе» анимациялық фильмінен үзінді көру.
Фильмді қайта көріңіз.
Ән үйрену және орындау С. Апасованың «Я рисую мир» әнін үйрену. Сыныппен орындағанда әуеннің көңіл-күйі мен көркем бейнесін беру. Сыныпта солисттер рөлін анықтау. | Әртүрлі персонаждар «Алдар косе» фильмінен үзінді Я рисую мир», музыка С. Апасовой, слова А. Богатырева. | |||||||
Сабақтың соңы 3 мин. | Рефлексия: -Нені жақсартар едіңіз? Не сәтті болды? | Стикерлер | |||||||
Дифференциациялап оқыту – Оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың білімін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-ны қолдану Құндылықтар мен байланыс (тәрбие элементі) | |||||||
Қабілеті жоғары оқушылар орындау барысында солист рөлінде бола алады. Музыкалық аспаптарды анықтайды. Тыңдалған шығарманың шығу тарихын біледі. Кейбір оқушылар музыкалық шығарманың мінезі мен екпінін анықтап талдайды. Оқушылардың көбісі тыңдалған шығарманың оқиға желісін ойластыра алады. | Бағалау критерийі Топтық жұмыс кезін бағалау. Музыканы талдау кезеңін бағалау. Мұғалімнің бақылауы Кері байланыс | Денсаулықты қорғайтын технологиялар. Сергіту сәті мен белсенді іс-әрекеттер. | |||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?