Аралас сандар. Математика, 4 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пән: Математика

Мектеп:

Күні:

Сабақ реті

Мұғалім:

Сынып: Сабақ саны:

Оқушылар саны: ______

Келмегендер: ___

Сабақ тақырыбы:

Аралас сандар

Сабақ қамтитын оқу мақсаттары:

4.1.1.2** бөлімдері бірдей аралас сандар /алымдары бірдей/ аралас сандарды бұрыс бөлшек түрінде / бұрыс бөлшекті аралас сан түрінде жазу

 Сабақ мақсаты:

Бөлімдері бірдей аралас сандар /алымдары бірдей/ аралас сандарды бұрыс бөлшек түрінде / бұрыс бөлшекті аралас сан түрінде жазу.

Бағалау

критерийлері:

Бөлімдері бірдей аралас сандарды бұрыс бөлшек түрінде жазады;

Алымдары бірдей аралас сандарды бұрыс түрінде жазады;

Бұрыс бөлшекті аралас сан түрінде жазады.

Тілдік мақсаттар

Бөлшек, салыстыру, алымы, бөлімі, жай бөлшектер, пайда болуы, аралас сандар. қосындысы.

Құндылықтарды

дарыту

Сабақ барысында оқушылар бойында құрмет, ынтымақтастық, еңбекқорлық, жалпыадамзаттық жауапкершілікті дарыту

Пәнаралық байланыс

қазақ тілі мен әдебиет

Осыған дейін меңгерілген білім

Жай бөлшектерді қосу және азайту

Жоспарланған уақыт

Іс-шаралар

Ресурстар

0-2 мин

3-13

Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылардың назарын сабаққа аудару.Өткенді бекіту

Математикалық диктант.

  • Бөлімдері бірдей бөлшектерді салыстыру

Суреттегі фигураның әр түспен боялған бөлігін бөлшек түрінде жазып, салыстырыңдар.

  • b)
  • Алымдары бірдей бөлшектерді салыстыру.

Дөңгелектердің қанша бөлігі боялған? Дөңгелектердің боялған бөлігін салыстырыңдар.

  • Бөлшектерді көшіріп алыңыз. Дұрыс бөлшектерді бір сызықпен, бұрыс бөлшектерді екі сызықпен сызыңыз.

  • Бөлшектерді өсу ретімен орналастыр.
  • Бөлшектерді кему ретімен орналастыр.

Тексеру:

Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын хабарлау.

Бағалау критерийлерін құрастыру.

Презентация

Үлестірмелі материал

14-20 мин

21-32 мин

33-36 мин

Жаңа сабақ

Жұптық жұмыс. Жұптарға арточкалар беріледі. Оқушылар карточкадағы тапсырмаларды орындайды.

  • Сандық сәуледегі белгіленген нүктелердегі бөлшектердің тұсына, бөлшектерді ...
  • аралас сандар түрінде жазыңдар.
  • бұрыс бөлшек түрінде жазыңдар.

Тексеру.

Есептер шығару.

Марат пен Алмас бір сыныпта оқиды. Олар жазғы демалыста қызықты есептер құрастырып шығарды.

Олар мынадай есептер құрастырды.

  • Бақалардың бала бақшасында 36 бақа бар. Барлық бақалардың -сі көлдің жағалауында жатыр. Көлдің жағалауында қанша бақа жатыр? Қанша бақа балабақшада қалды?
  • Кірпі орманнан 6 ақ саңырауқұлақ тауып алды. Ол барлық саңырауқұлақтың -ін құрайды. Кірпі барлығы неше саңырауқұлақ тапты? Оның нешеуі ақ саңырауқұлақ емес?

Өзіндік жұмыс.

Аралас сандарды бұрыс бөлшек түрінде жаз.

, ,,,.

Тексеру.

37-40 мин

Рефлексия:

Дескрипторлар арқылы өзін-өзі бағалау.

Дескрипторлар

«+»

«-»

Дұрыс бөлшектерді ажыратамын.

Бұрыс бөлшектерді ажыратамын

Бұрыс бөлшектерді аралас сан түрінде жазамын.

Аралас сандарды бұрыс бөлшек түрінде жазамын.

Қосымша мәлімет

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғарыоқушыларғақандайтапсырмаларқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінтексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Өтілген сабақтарды дұрыс игермеген оқушыларды қолдау. Қиындықтар туып жатқан оқушыларға үлестірмелі материалдар беріп, ал тапсырмаларды жеңілдікпен шығарып отырған оқушыларға күрделірек тапсырмаларды беру

Көп таңбалы сандар разрядын метрикалық шамаларға қатысты амалды орындайды, тиісті өлшемге ауыстырады

Қоршаған орта туралы ғаламдық мәселелерді қарастыру, НЗМ құндылықтарын дамыту

Рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Қорытынды бағалау:

Ең жақсы өткен екі дүниені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

2:

Қандай екі дүние сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

2:

Осы сабақтың барысында мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы қандай ақпаратты білдім?

1:



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
Пікір жазу