Үлес.Үлесті құру, оқу, жазу, салыстыру. Математика, 3 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3А-бөлім: «Үлестер. Шеңбер» | Мектеп: Көкшетау қаласы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||
Сынып: 3 | Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақ тақырыбы | Үлес.Үлесті құру, оқу, жазу, салыстыру. | |||||
Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтемеу) | 3.1.1.1 - үлестің пайда болуын түсіну 3.1.2.2 шаманың үлесін табу және үлесі бойынша санды/шаманы табу: жартысын, төрттен бірін, үштен бірін, ондық үлесін 3.5.1.3** санның және шаманың үлесін табуға/ кері есептер құру | |||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар үлес ұғымын түсініп, үлесті құру жолын түсіндіруге, оларды оқуға, жазуға және салыстыруға, санның үлесін табуға және кері амалмен санды табуға үйренеді. | |||||
Бағалау критерийлері | Үлестің пайда болуын біледі; Үлесті құру жолын көрсетіп береді, Саның үлесін таба алады; Үлесі бойынша санды таба алады | |||||
Тілдікмақсаттар
| Оқушылар:
| |||||
Құндылықтардыдарыту | Өзара сыйластық, жауапкершілік,еңбекқорлық | |||||
Пәнаралықбайланыстар | Ғылымға кіріспе,дүниетану | |||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Нөлге аяқталатын сандарға көбейту, бөлу тәсілдерін біледі. | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы 7 мин | Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Ғылымның сырын ұғына, Шығыңдар, білім шыңына! Ұқыптылық пен Зеректік, Жеткізсін сіздей өренді Математика сырына. -Ендеше, өз білімізді математика сырына сүйене отырып, көрсетейік. (Ө) Математикалық диктант Мақсаты: Бөлшек сандарды жазу, оқу,салыстыру. Бөлшектерді жаз. Алтыдан бір, бестен екі, оннан бір, жетіден үш, екіден бір, сегізден төрт, алпыс бірден жиырма үш. , , , , , , /Оқушылар бөлшек сандарды жазады, жұппен тексереді, «+», «-» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды/ -Сабақтың тақырыбы қандай болмақ? -Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Мақсатына қарап бағалау критерийлерін анықтап, тақтаға жазу. | Слайд Слайд | ||||
Сабақтың ортасы 3 мин 2 мин 15 мин 3 мин 2 мин 5 мин | (Ұ,Қ) Проблемалық жағдаят. - Қораптағы 12 қаламды 3 оқушыға теңдей бөліп тастағанда әрбір оқушыға неше қаламнан келеді?
/Оқушылар есепті шығарып, есептің дұрыстығын дәлелдейді, түсіндіреді/ Қорытынды анықтама:
(Т,Қ) Есепті шығару Мақсаты: Санның үлесін табу және үлесі бойынша санды анықтау. 1-топ: Сыныпта 30 оқушы бар. Оқушылардың оннан бір бөлігі ән үйірмесіне, ал қалғандары көркем әдебиет үйірмесіне қатысады. Қанша бала көркем әдебиетпен айналысады? 2-топ: Бақшаның жалпы ауданы 8 м2. Орамжапырақ оның ширек бөлігіне егілген. Орамжапырақ егілген бақшаның ауданы қандай? 3-топ: Жолаушылар пойызының 6 вагоны плацкарт. Бұл барлық вагонның жартысы. Пойызда барлығы неше вагон бар? 4-топ: Аквариумға барлығы 27 литр су сыяды. Аквариумның үштен бір бөлігіне су құйды. Енді неше литр су құю керек? /Топ оқушылар тапсырманы орындап болған соң, басқа топтың оқушыларына есептің шығару жолын түсіндіре отырып, есептің дұрыстығын дәлелдейді/. (Ө) Бөлшектерді салыстыр. Мақсаты: Бөлшектерді салыстыруға дағдылану. Бөлшектердің әрқайсысын суреттер жұбының астына жаз және оларды салыстыр. Жұмыс дәптері а) тапсырмасы. (9-бет). (Ө,Ұ) «Бинго» ойыны Мақсаты: бөлімі бірдей бөлшектерді салыстыруға дағдылану. Жұмыс дәптері ә) тапсырмасы. /Тапсырманы орындап болған оқушы «Бинго» сөзін айтып, тапсырманы оқиды, ұжыммен тексереді, түзетулер мен толықтырулар енгізіледі/. (Ұ, Ө) Тақтамен жұмыс. Есепте. Мақсаты: бөлімі бірдей бөлшектерді есептеуге жаттығу. | Бейнежазба Қима қағаздар Жұмыс дәптері 9- бет Жұмыс дәптері 9- бет слайд | ||||
Сабақтыңсоңы 3 мин | Рефлексия. -Сен үшін қандай тапсырма қызықты болды? -Неліктен? -Сен қандай тапсырмада қиналдың? Бағалау «Блоб» ағашында өз орнын анықтайды | «Блоб» ағашы | ||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінтексеружоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||
Дифференциация-деңгейлік тапсырмалар беру. | «Жетістік баспалдағы» арқылы бағалау .
| Сергіту сәті |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?