«Ақылды үй» жобасын әзірлеу. Информатика, 11 сынып, сабақ жоспары.


Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 11.3А Заттар интернеті

Мектеп:

Күні:

Мұғалім:

Сыныбы: 11

Барлығы

Қатыспағаны

Сабақ тақырыбы

«Ақылды үй» жобасын әзірлеу

Осы сабақта қол жеткізілген оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

үйді басқарудың «ақылды» бағдарламасын әзірлеу

 Сабақ мақсаттары

  • конструкторлық шешімдерді жасау үшін тәжірибелік үлгілерді пайдалану тәжірибесінің болуы

 Табыс критерийлері

  • ақылды үй үлгілерін жасау
  • Ақылды үйге арналған автоматтандырылған жүйені таңдау
  • автоматтандырылған «ақылды үй» жүйесінің блок-схемасын жасау
  • 9.2.1.1 -өзінің және басқа лардың,-өз үйінің автоматтандырылған жүйесінің бағдарламалық кодын жазу

 Тіл мақсаттары

Оқушылар:

Датчиктермен жұмыс iсетiн жылжымалы қосымшаларды әзiрлеу үшiн қажеттi компоненттердi атау

Заттар интернетінің принциптерін сипаттау

Заттар интернетінің перспективалары туралы әңгіме

Әзірленген мобильді қосымшаны орнату жолын түсіндіріңіз.

Сөздік және терминология

құрамдас, даму ортасы, жөндеу, меншікті, дизайнер, интерфейс, класс, форма, кітапхана, компиляция, әдіс;

Бағдарлама дүкені, басылым, шығарылым, қосқыш, датчик, датчик, жарықдиодты, фотомейрамхана.

Байланыс/ жазу ға арналған тіркестердің пайдалы жиынтығы

Ең жақсы жол...?

Дұрыс жол емес...

Бұл жақсы идея болуы мүмкін...

Ол жақсы идея болмауы мүмкін...

Сіз қалай істедіңіз)

Оны қалай жасаймын)

Ол неге жұмыс істемейді?

Ол неге жұмыс істемейді?

Мәндерді ояту

Білім алушылар өзін-өзі жұмыспен қамту, командада жұмыс істеу және уақытты басқару дағдыларын дамытады. Мінез-құлық стандарттары өзара құрметтеуге, жауапкершілікке және ынтымақтастыққа негізделеді. Мұғалімдер оқушыларға берілген жағдайда шешім қабылдау үшін консультациялық көмек көрсетеді.

 Пәнаралық қатынастар

Білім алушылар жеке жоба бойынша жұмыс істейді. Студенттер өз жобасының сентималарын басқару үшін бағдарламалау мен физикадағы математика аспектілерін графикаға, математика аспектілеріне ықпалдастыруды жоспарлап отыр

Алдын ала білім

студенттер датчиктермен жұмыс істеуде

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сыныптағы жоспарлы қызмет

Ресурстар

2 мин.

Сабаққа кіріспе – сабақтың мақсаттары мен міндеттерін түсіндіру.

Презентация

5 мин. ішінде

25 мин. мин

 

5 мин. ішінде

Мұғалім оқушылармен жобаны бағалау критерийлерін талқылайды:

  • Үйді ақылды автоматтандыру жүйесін таңдауды түсіндіреді
  • Барлық компоненттерді прототиппен қамтамасыз етеді және түсіндіреді
  • Жобаның функционалдық бөлігінің алгоритмін (блок-схемасын немесе кодын) көрсетеді және түсіндіреді
  • Білім алушы және мұғалімнің сұрақтары туралы

Мұғалім қанша топ болатынына байланысты жобаны дайындауға көп уақытбереді.

Жобаны қорғау үшін бір топқа 5 минутберіледі. проекта

Педагог қызметкер бағалау (сараптамалық бағалау) процесін түсіндіреді

Оқушылармен өз құрдастарының жұмысын бағалайды және өз жұмыстарынқұрдастарына бағалау үшін ұсынады.

Әрбір топ жобаны критерий бойынша бағалайды, содан кейін басқа командалар жобаны бағалайды

Мұғалім оқушыларды құру және өзара бағалау процесін бақылайды.

Презентация

Презентация

 

3 мин.

Оқушыларют барлық жұмыс қабілеттерін мұғалімге тапсырады. учителю.

Сабақ аяқталғаннан кейін оқушылар өздерінің оқуын көрсетеді:

Нені үйрендім

Не түсініксіз болып қалады

- Қандай жұмыс істеу керек

Мүмкіндігінше, оқушылар белгілі бір критерийлерді пайдалана отырып, өз жұмысын, сондай-ақ сыныптастарының жұмысын бағалай алады.

Саралау – қосымша қолдау көрсетуді қалай жоспарлап отырсыз? Оқушыларға қандай тапсырмаларды қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруге болады?

Еңбек қауiпсiздiгi және еңбек

Рупп мырзаныңжұмысыменоқушылардан дұрыс жауап дайындауға ынталандыруын сұрай алады.

Шағылысу

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар C.I.A.-ға жетті ме?

Олимпте болмаса, неге олайтан?

Менің жоспарланған саралау жұмысым болды ма?

Уақытөте жабыстырдым ба?

Мен жоспарға қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Сабақта көрсету үшін төмендегі орынды пайдаланыңыз. Сабақ туралы сол жақтағы жолақтан ең өзекті сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды балл

Шынымен де қандай екі нәрсе жақсы өтті (оқу ды да, оқуды да қарастырайық)?

1:

2:

Сабақты қандай екі нәрсе жақсарта алады (оқыту мен оқуды да қарастырайық)?

1:

2:

Осы сабақтан менің келесі сабаққа негіз болатын жеке тұлғалардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
Пікір жазу