Фотосуреттерді өңдеу. Информатика, 4 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Пән | Информатика |
Сынып | 4 |
Бөлім | Фотосуреттерді өңдеу (өтпелі тақырыптар: «Құндылықтар», «Менің отаным – Қазақстан») |
Сабақ тақырыбы | Фотосуреттерді өңдеу |
Сабақ түрі | Жаңа білімді зерделеу сабағы |
Сабақ мақсаты | 4.2.4.2 фотосуреттерді өңдеуге арналған бағдарламаларды қолдану |
Бағалау критерийлері |
|
Тілдік мақсаттар
| Сабаққа тән лексика және терминология: Графикалық редактор, жарықтылық, кереғарарлық, жиектеме. Диалогтар үшін пайдалы тіркестер: … үшін, … жасау керек Графикалық редактордың көмегімен ... Жарықтықты (кереғарарлықты) өзгерту үшін ... |
Құндылықтар | Тәжірибелік жұмыс, бір-бірін бағалау барысында академиялық адалдықты сақтау. Топта жұмыс істеу арқылы, сыныптастардың жауаптарын тыңдау арқылы бір-бірін сыйластыққа, этика нормаларын сақтай отырып, объективті бағалауға үйрету. |
Пәнаралық байланыс | Мазмұн арқылы жүзеге асырылады (дүниетану, бейнелеу өнері). |
Алдын ала білім | Примитивті графикалық редактор. |
Сабақ барысы | ||||
Сабақ барысы | Сабақ барысына жоспарланған әрекеттер С, Т, Ж, Ө – сыныппен, топтық, жұптық және өздік жұмыс, ӨӨ, Ө – өзін-өзі және бір-бірін бағалау, Ф – формативті бағалау | Ресурстар | ||
Сабақ басы 5 мин 3 мин |
| Көрсетілім (1 слайд) Көрсетілім (2 слайд) | ||
Сабақ ортасы 15 мин 5 мин 9 мин |
Графикалық редакторды пайдаланып отбасы туын сал.
(Т) «Пазлдар» суретін жинаңыз.
«Жер-ана» ескерткіші туындысының авторы – танымал ресейлік мүсінші, зергер, суретші Даша Намдакова. Композицияның дәл ортасында биіктігі 7 метр Тұмар ханым бейнеленген. Екі жағында тісімен патшайымның қылышын ұстап тұрған екі барыс орналасқан. «Жер-ана» композициясын зергерлік туынды деп атауға болады. Көлемінің үлкендігіне қарамастан, монумент нәзіктікті де батылдықты да әдемі үйлестіріп тұр.
Графикалық редақтордық мәзір пәрмендерін талқылаңыз. Жарықтылық пен кереғарарлық пәрмендерін табыңыз. Алдыңғы тапсырмада жасалған суретті (отбасы туы) пайдалана отырып, суреттің жарықтылығы мен кереғарарлығын өзгерте отырып эксперимент жасаңыз. Өзіңізге ең жақсы болып көрінген нұсқаны таңдаңыз. Суретке жиектеме жасап, атауын жазыңыз. Жұмысыңызды сақтаңыз. | Көрсетілім (3 слайд) Ресурс 1 (пазлы)
Көрсетілім (4 слайд) | ||
Сабақ соңы
|
| Көрсетілім (5 слайд) | ||
Дифференциация | Бағалау | Денсаулық және қауіпсіздік техникасы | ||
Студенттерге мақсатты көмек және қолдау, озат оқушыларға консультант ретінде басқа оқушыларға көмек көрсеткізу | өзін-өзі және бір-бірін, формативті бағалау | Активтеудің өзгеруі (танымдық іс-әрекетті ұйымдастырудың әртүрлі түрлері). | ||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру