Презентацияға арналған ақпарат. Информатика, 3 сынып, сабақ жоспары.


Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

7 БөлімПрезентацияны безендіру

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 3

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Презентацияға арналған ақпарат

Осы сабақ арқылы жүзеге асатың оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

 3.1.2.2 компьютерлік программада файлдарды ашу және сақтау командаларын пайдалану;

 3.2.1.3 құжаттағы ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою;

 3.2.3.1 мәтін мен бейнелерден тұратын қарапайым презентация жасау;

 3.2.3.2 слайдтар арасындағы ауысуларды пайдалан;

 3.2.3.3 презентацияны безендіру үшін дайын дизайнды пайдалану;

 3.3.1.1 нақты сұрақтарға жауап табу үшін Ғаламтор қолдану .

Сабақ мақсаттары

 - презентацияны әрлеуде дайын дизайн үлгілерін қолдану;

 - слайдтар арасына ауысулар қолдану.

Бағалау критерийлері

  •  Берілген тақырып бойынша ақпарат табу;
  •  Слайд саны 3тен кем емес презентация құру;
  •  Өңдеу үшін «Дизайн» қомандысын қолдану;
  •  Слайдтар арасына ауысулар қою.

Тілдік мақсаттар

 Оқушылар ...

 - бір-бірінің суреттерін және презентациясын талдайды

 Пәндік лексика және терминология:

 слайд, презентация, дизайн, ауысу, іздеу, интернет

 Диалог/жазу үшін қажетті сөз тіркестер:

 Мен осы дизайнды таңдадым, өйткені…

 Слайд ауысу үшін мен …

 Презентацияға сурет қою үшін

Құндылықтарды дарыту

 Оқушылардың ақпараттық және коммуникативтік құзыреттілігін қалыптастыру, жауапкершілік сезімі және сөйлеу дағдыларын дамыту.

Пәнаралық байланыстар

 Өнер (дайын дизайнмен жұмыс кезіңде);

 Дүниетану (Су – өмір көзіи т.б.)

Бастапқы білім

 Презентация құру кезеңдерін, мәтін және сурет қоюды біледі.

Сабақтың барысы

 Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы

0-4 мин

 1. Білімді өзектендіру

 Оқушылар мұғаліммен бірге өткен сабақта өткен материалдарды қайталайды.

 Мұғалім сабақ тақырыбы мен мақсаттарын еске салады.

Сабақ презентациясы

1-2 слайд

Сабақтың

ортасы

5-31 мин

32-37 мин

 2. Практикалық жұмыс

 

 Жұппен жұмыс

 Мұғалім тапсырма ұсынады.

 Тапсырма:

  •  «Су – тіршілік көзі» тақырыбында интернеттен ақпарат табыңдар.
  •  Презентация құру(3 слайд);
  •  Сурет қосыңдар;
  •  Презентацияны безендіруге дайын дизайнды қолданыңдар;
  •  Ауысулар қосыңдар.

 

 Дескрипторлар:

  •  Презентация құрады;
  •  Презентацияны безендіруде дайын дизайндарды қолданады;
  •  Берілген тақырып бойынша ақпарат іздеп табады;
  •  Слайдқа мәтін және сурет қояды;
  •  Слайдтар арасына ауысулар қосады.

 

 Дифференциация:

 Барлығы берілген тақырып бойынша интернеттен ақпарт табалы, слайдтар арасына ауыстырулар және мәтін, сурет қосып, дизайн өзгертіп презентация құрады.

 Көбісі слайдтардың орналасу тәртібін өзгерте алады.

 Кейбіреуі слайд мәтініне, суретіне әсер(эффект) қоса алады.

 

 Бағалау. Оқушылар дескрипторларды қолданып, өзара бағалайды және ұсыныстар айтады. (мен өзгертетін едім…, мен қосатын едім…)

 3. Сергіту сәті

Сабақ презентациясы

3-4 слайд

youtube.com/watch?v=Pbn8YhwWmK8

Сабақтың соңы

38-40 мин

 Қорытындылау

 Сұрақтар:

  •  Сабақта сендерге не қызық болды?
  •  Тапсырманы орындау барысында қандай қиындықтарға кезіктіңдер?
  •  Сабақты қандай көңіл – күймен аяқтайсыңдар?

 Мұғалім сабақты аяқтайды.

Сабақ презентациясы

5 слайд

Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

 Сыныпта үлгермеген оқушыларға көмектесу үшін жұп және топтық жұмыс қолданылады.Сонымен қатар, мұғалімнің ақпараттық кестелер немесе тапсырмаларды орындауға арналған нұсқаулар түрінде көмек көрсетуі. Дифференциация ретінде әртүрлі қиындықтардың міндеттері, сондай-ақ тапсырманы орындаған оқушылар басқа оқушыларға тез көмектеседі.

Сыныпта бағалау практикалық жұмыс түрінде, сондай-ақ ойын түрінде жауаптар мен сұрақтар сессиясы түрінде өтеді.

Топтық бағалау сонымен қатар оқушылармен табыстылық критерийлеріне негізделген

Барлық оқушылар, сондай-ақ мұғалім оларды бағалауға болатын сайтқа жіберілген практикалық жұмыс аяқталды.

Бастапқы сабақта оқушылар компьютер кабинетінің қауіпсіздік ережелерімен танысады. Оқу барысынжа сыныпта ілулі тұрған техникалық ережелерді сақтайды. Сондай-ақ оқушылар зардап шеккен адамға алғашқы көмеек көрсетуді біледі.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен?

Дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар

болды, неліктен?

 Сабақты көрсету үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
» 85 жастағы қызылордалық ақсақал 2 млн түп ағаш еккен
» 👦🏻👧🏻Елімізде қанша бала бар?
Пікір жазу