Презентацияға арналған ақпарат. Информатика, 4 сынып, сабақ жоспары.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4.2В Бөлім – Презентация

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы

Презентацияға арналған ақпарат

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

слайдқа макет таңдау

ақпаратты іздеу (компьютердегі файлдармен бумалар, құжаттағы мәтін үзіндісі)

браузерде баптау құралдарын қолдану (бетбелгілер орнату, жүктеуін және тарихын қарау)

 Сабақ мақсаты

- Презентация жасау үшін тиісті слайд орналасуын таңдау.

- Ақпаратты іздеуді жүзеге асыру, бетбелгілер жасау, тарихты қарау және жүктеу

 Жетістік критерийлері

Оқушы:

- тиісті слайд орналасуын таңдайды;

- ақпаратты іздеу үшін браузерлерді пайдаланады;

- бетбелгілер жасайды;

- шолғышта тарихты қарайды, жояды;

- жүктемелерде жүктелген ақпаратты табады және сақтайды.

 Тілдік мақсаттар

 

Тілдік емес пәндер үшін қалыптастырылады.

Оқушылар:

  • ақпаратты табу мақсатында іздеу желілерін қолдана алады
  • браузер командаларын қолдана алады
  • браузердің жүктеуі мен тарихын қарай алады
  • презентация слайдының макетін өзгерте алады

презентация нысандарынын жандандыруын баптай алады

Лексика мен сөз тіркестерінің мысалдарын қоса алғанда, тілдік мақсаттарды анықтаңыз.

Оқушылар :

  • құрастырушы презентацияда режимнің тағайындылуын сипаттай алады
  • жандандыруды баптау үшін іс-әрекеттің ретін түсіндіре алады

Пәнге тән лексика және терминология.

  • браузер, тарих, жүктеу, бетбелгі
  • слайд арасында жылжу
  • жандандырудын әсері
  • презентация қалыпы
  • слайд макеті

суреттерді топтау

Диалогтар мен жазу үшін пайдалы сөз тіркестері:

  • Іздеу желісі … қажет
  • Браузерде бетбелгі орнату үшін … керек
  • Мен бұл қалып/жандандыруды тандаған себебім …
  • Слайд арасында жылжытуды дәлдеу үшін …

Құндылықтарды дарыту

Құрмет пен ынтымақтастық жұппен жұмыс жүргізу арқылы жүзеге асырылады Еңбек және шығармашылық презентация жасау кезінде көрінеді.

Пәнаралық байланыстар

Биология, тарих

Бастапқы білім

Браузерлермен жұмыс. Көшіру, қиып алу, кірістіру операцияларын пайдалану.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған қызмет

Ресурстар

5 мин.

5 мин.

Ұйымдастыру сәті.

Қатысушыларды тексеру.

"Крестики-нолики"ойынын өткізу арқылы өткен тақырыпты қайталау.

Сабақ тақырыбын анықтау. Экранда әр түрлі мамандық адамдары көрсетіледі. Оқушылар мамандықтарды анықтайды. Содан кейін мұғалім оқушыларға бейтаныс мамандық адамдарды бейнелейді. Сұрақ: Қайдан алуға болады ақпаратты бұл мамандықтар туралы?

Сыныппен талқылау.

Жұппен жұмыс істеу

Тапсырма:

Ұсынылған мамандықтар туралы ақпаратты табу. Жаңа бума жасау және осы мамандықтар туралы ақпарат пен суреттерді сақтау.

Слайдтарға арналған макеттермен танысу.

Жеке жұмыс

"Менің сүйікті мамандығым"тақырыбына презентация жасау. Оқушылар келесі бағалау критерийлерін ұстана отырып, презентация жасайды:

Критериялар

Балл (0-5)

Презентация 5 слайдтан тұрады

Слайдтар ұсынылған макеттерге сәйкес келеді

Жүктеу бумасында сақталған суреттер бар

Презентация слайдтардың автоматты түрде көрсетуі бағытталған.

Презентация жұмыс үстеліндегі "Мамандық" бумасында сақталған

Өзара бағалау

http://спутник.дети/# !popular

балаларға арналған іздеу жүйесі

Браузер

https://www.youtube.com/ watch?v =OVUUoKeboEk – іздеу жүйесінде жұмыс жасау туралы бейнебаян

http://bilimland.kz/ru/ content/ lesson/16773-naznachenie_shablonov_

oformleniya_prezentaczij

Браузердегі тарихты көру.

1. Оқушылар орындармен өзгереді, сыныптастардың барлық сайттарын қарау тарихы мен бетбелгілерін көреді. Содан кейін тарих жойылады.

2. Күні бойынша жүктеу ақпараттарын табады

Сабақ соңы

Рефлексия

Оқушылар слайдтар үшін кез келген макетті таңдайды және сұрақтарға жауап береді:

1. Не қиын болды?

2. Бүгінгі сабақта не білдің?

3. Сабақ қызықты болды ма?

Презентация PowerPoint

СаралауСіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?

БағалауСіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Саралау білімді іріктеуде, нақты оқушыдан күтілетін нәтижеде, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескеріп таңдауда көрінуі мүмкін (Гарднер бойынша көптік интеллект теориясы).

Саралау уақытты ақылға қонымды пайдалануды ескеріп, сабақтың кез келген кезеңінде пайдаланылуы мүмкін.

Осы бөлімді оқушылардың сабақ кезінде нені үйренгендерін бағалау үшін пайдаланатын әдістерді жазу үшін қолданыңыз.

Денсаулық сақтаушы технологиялар.

Пайдаланылатын жаттығу минуттары және белсенді қызмет түрлері.

Қауіпсіздік техникасы ережелерінен осы сабақта қолданылатын тармақтар.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары шынайы болды ма?

Барлық оқушылар ОМ-на жетті мен?

Егер жетпесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай шегінулер болды және неліктен?

Осы бөлімді сабақ туралы ойлау үшін пайдаланыңыз. Сіздің сабағыңыз туралы ең маңызды сұрақтарға сол бағанда жауап беріңіз.

Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ кезінде мен сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу