"Сән және жеке тұлға үйлесімділігі" эксперименті. Жеке даралық имиджін жасау. Идеяларды жүзеге асыру. Көркем еңбек (қыздар), 9 сынып, сабақ жоспары.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 9.2 бөлім: Дизайн және технология

Мектеп: Алматы қаласы ХББ НЗМ

Күні: __________________2019ж.

 Мұғалімнің аты-жөні: Халендеров А.А.

Сынып: 9

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

2.Сабақ тақырыбы

"Сән және жеке тұлға үйлесімділігі" эксперименті. Жеке даралық имиджін жасау. Идеяларды жүзеге асыру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.1.5.1 күрделі нысандар, пішіндер мен образдардың дизайнын дайындау үшін түрлі салалар бойынша білімдерді жалпылау

 Сабақ мақсаттары

  • күрделі нысандар, пішіндер мен образдардың дизайнын дайындау;
  • дизайн дайындау үшін түрлі салалар бойынша білімдерін көрсету.

 Бағалау

 критерийлері

  • күрделі нысандар, пішіндер мен образдардың дизайнын дайындайды;
  • дизайн дайындау үшін түрлі салалар бойынша білімдерін көрсетеді.

 Тілдік мақсаттар

 

Оқушылар тарихи және мәдени шығармалардағы қолөнер жұмысары туралы ауызша таныстырылым мен жазбаша талдауда көрсетеді.

Сөйлеу, тыңдау, жазу және оқу дағдылары.

Тәсіл, әсер етулер, жанрлар, идеялар, контекст, мән, стиль, материалдар, аспаптар, техникалар, өндіру процестері

дизайнерлік шешімдер, пікірлер, сауалдар, мәселелер.

Шығармашылық жұмыстарға қолөнердің … әсері бар.

Мен мынадай стильдер/материалдар/ аспаптар/техникалар/өндіру процестерін ұсынамын, себебі …

Сіздің пікіріңізге мен …

 Құндылықтарды

 дарыту

Оқушылар тарихи және мәдени шығармалардағы қолөнер және дизайн туындыларын қарастырады. Материалдарын, түрлерін, стиль бағыттарын зерттейтін болады. Олар ерте заманғы өркениеттен бастап қазіргі уақытқа дейін суретшілер мен қолөнершілер жұмысындағы ерекшеліктерді салыстыра отырып, осы құндылықтарды бойына сіңіреді

 Пәнаралық

 байланыстар

Оқушылар химия, тарих, информатика пәндерінен алған білімдерін қолданады.

 АКТ қолдану

 дағдылары

Интерактивті тақта колдана отырып тақырыпқа байланысты түрлі бейне баян көрсетіледі және ғаламтор көдерін ноутбуктар немесе ұялы телефондар арқылы қолданады.

Бастапқы білім

Оқушылар 8сыныптарда өткен тарихи және мәдени шығармалардағы қолөнер және дизайн туындыларын 2D дағдысында салатын болады. Олар түрлі уақыт кезеңдерінде және өнердің түрлі ағымдарында, мысалы ренессанс, модерн, классицизм және ұлттық стилдерде пайдаланылатын дағдыларын қолданатын болады. Олар су бояуымен, майлы бояуымен, гуашь немесе акрил бояулармен, бояғыштар және аралас құралдармен, тігумен, сырумен, металл бойынша жұмыспен, сондай-ақ фотоға түсіруді қоса алғанда 2D жұмыстарын орындау үшін зерттеу мен идеяларын қалай іске асыруға болатындығын жете түсінетін болады. Оқушылар жаңа идеялар құру үшін өз зерттеулерін қалай орындауды және пайдалануды біледі. Өткен сыныптарда оларда осы идеяларды өнер немесе қолөнерде 2D бұйымдарға ауыстырға мүмкіндігі болады. Олар мата, мақта, жүн бояу мен бояғыштар сияқты бірқатар материалдармен жұмыс істеу тәжірибесіне ие болады. Олар өз жұмыс процесстерін қалай талдауды және бірқатар өлшемдерге қатысты алынған жұмысты қалай бағалауды біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин.

Ұйымдастыру кезеңі

1.Сыныппен амандасу. Сыныптағы оқушыларды түгендеу.

2.Сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру, яғни сабаққа оқушыларды бейімдеп бағдар беріледі.

3. Cабақ тақырыбымен, мақсатымен және

критерийлермен танысады.

4. Бағалау;

5. Талдау;

6. Рефлексия.

Түрлі-түсті стикерлер, құрал-саймандар, скейчбук немесе альбомдар жұмыс дәптерлер

Сабақтың ортасы

10 мин.

20мин

Сән және жеке тұлға үйлесімділігі

(P) (I) (F) Эксперимент.

1тапсырма жеке жұмыс

И) (Э) Оқушылар жаңа техникалар мен үдерістерді зерттейді және қолданады. Жоба бойынша жұмыс барысында жекелеген өздерінің эксперименттерінің бейнекүнделігін немесе фотосурет журналын жүргізіп отырады, бұл эксперименттер келесілерді дамытады:

  • Аралас дағдылар
  • Түрлі мәселелерді шешу
  • Қайта өңделетін және экологиялық материалдарды инновациялық пайдалану
  • Жаңа дағдылардың тиімділігі

Осы дағдыларды жобада қалай пайдалануға болатындығы

(Ф) қалыптастырушы бағалау

2 тапсырма топтық жұмыс.

Жеке даралық имиджін жасау.

Оқушылар дизайн мен эксперимент үшін бірқатар технологияларды қолданылу арқылы жеке даралық имиджін көрсететін фотолардың коллажын жасайды. Ол жасаған коллажда жеке даралық имидж жасауға басым көңіл бөлінеді.

Өз идеяларын жүзеге асыруға қадам жасайды.

(И) Жеке оқушылар қолданған технология мысалын таңдап, қалған топқа түсіндіреді, жеке дара тұлғаларға қалай көмектескенін, және қоғамға жалпы қалай көмектесетінін түсіндіреді.

(Ф) қалыптастырушы бағалау

Хош иіс және тұлғалық үйлесімділік заңы

https://kz.oriflame.com/kk/.../whats-your-perfume-personalit...

Ая Бапани қазақстандық сән үлгісі жайлы. Ләйлә Сұлтанқызымен ...

https://kaz.tengrinews.kz ›

Флипчарт А2 формат

Фламастер, бояу калам

Толығырақ: https://massaget.kz/kyizdarga/sn/25812/Материалды көшіріп басқанда Massaget.kz сайтына гиперсілтеме міндетті түрде қойылуы тиіс. Авторлық құқықты сақтаңыз

Сабақтың соңы

5 мин.

Кері байланыс

«Телеграмма» стратегиясы арқылы бүгінгі сабақта өз ойына түйген ең қажетті сәтті және тілегін көрші оқушыға жазады.

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін.

Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады

Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

W= бүкіл сынып

G = топтық жұмыс

I = жеке жұмыс

E = оқушы тәжірибесі

D = материалды мұғалімнің таныстыруы

f = пішіндік бағалауды қолдайды

T = демонстрация учителя

= қауіпсіздік бойынша кеңес

Қосымша тапсырма:

Киім түрлері киім арналуына қарай бірнеше түрге бөлінеді, күнделікті киім, үй киімі, спорттық киім, әртүрлі салтанаттарға киюге арналған киім.1. Күнделікті киетін тұрмыстық киім:1 ) Қызметтік киім2)  Серуендік киім3)  Арнаулы жұмыс киімі4 ) Ведомствалық немесе формалық киім2. Үй киімі1. ) Демалыс күндері киетін киім2.)  Үй шаруашылығына киетін киім3. ) Сәнді үй киімі

3. Спорттық киім4. Өндірістік киім5. Сәнді киім1)  Салтанатты кештерге арналған киім

6.  Ересек адамдарға арналған киім1).  Жастар 18 - 20 жас2.)  Орта жас 30 - 44 жас3. ) Егде адамдар 45 - тен жөғары4. ) Қарт адамдар



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Ораза айт намазы уақыты Қазақстан қалалары бойынша
» Биыл 1 сыныпқа өтініш қабылдау 1 сәуірде басталып, 2024 жылғы 31 тамызға дейін жалғасады.
» Жұмыссыз жастарға 1 миллион теңгеге дейінгі ҚАЙТЫМСЫЗ гранттар. Өтінім қабылдау басталды!
Пікір жазу