Киім топтамасын жасау эксперименті/жеке даралық имидж үшін аксессуарлар. Көркем еңбек (қыздар), 9 сынып, сабақ жоспары.


Қысқамерзімді жоспар

Сабақ жоспары

Пән: «Көркем еңбек»

Ұзақмерзімді жоспар бөлімі:

Дизайн және технология

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: _______________________

Сынып: 9

Қатысқандар:

қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы: Киім топтамасын жасау эксперименті/жеке даралық имидж үшін аксессуарлар

Сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.1.5.1 күрделі нысандар, пішіндер мен образдардың дизайнын дайындау үшін түрлі салалар бойынша білімдерді қорытындылау; зерделеу, анықтау және бағалау;

9.1.6.3 трикотажды, тоқусыз матаны және басқа да заманау, дәстүрлі материалдарды өз бетінше зерделеу, анықтау жане бағалау;

9.2.3.1 бұйым дайындау барысында материалдарды өңдеу мен безендірудің ұтымды тәсілдерін анықтау, таңдау мен қолдану;

9.3.4.1 өзінің және өзгелердің жұмыстарындағы мақсаттың өзіндік анық көруін және негізделген бағаны өзіндік білдіру

Сабақ мақсаты

- күрделі нысандар, пішіндер мен образдардың дизайнын дайындау үшін түрлі салалар бойынша білімдерді қорытындылау; зерделеу, анықтау және бағалау;

- трикотажды, тоқусыз матаны және басқа да заманау, дәстүрлі материалдарды өз бетінше зерделеу, анықтау жане бағалау;

- бұйым дайындау барысында материалдарды өңдеу мен безендірудің ұтымды тәсілдерін анықтау, таңдау мен қолдану;

- өзінің және өзгелердің жұмыстарындағы мақсаттың өзіндік анық көруін және негізделген бағаны өзіндік білдіру

Бағалау критерийлері

- Киім топтамасын жасау экспериментіне күрделі нысандар, пішіндер мен образдардың дизайнын дайындау үшін түрлі салалар бойынша білімдерді қорытындылайды; зерделейді және анықтайды;

- трикотажды, тоқусыз матаны және басқа да заманау, дәстүрлі материалдарды өз бетінше зерделейді, анықтайды жане бағалайды;

- бұйым дайындау барысында материалдарды өңдеу мен безендірудің ұтымды тәсілдерін анықтайды, таңдайды және қолданады;

Тілдік мақсаттар

 

Негізгі сөздер мен тіркестер: Киім топтамасын жасау эксперименті, нысандар, пішіндер, образдың дизайны, трикотажды мата, тоқусыз мата, заманау, дәстүрлі материалдар, жеке даралық үшін аксессуарлар

Құндылықтарды дарыту

Жұмыс кеңістігін ұйымдастыру қабілеті, мұқият әрі ұқыпты жұмыс істеу.

Топта бірлесе жұмыс істей алу, бір-біріне қолдау көрсету.

Сыныптастарының пікірі мен көзқарастарын сыйлау.

Пәнаралық байланыс

Химия, биология, география

АКТ қолдану дағдылары

Оқушылар танымдық сайттар арқылы ақпараттарды іздеу барысында АКТ дағдыларын пайдалана алады

Бастапқы білім

Оқушылар сәндеу, безендіру, жөндеу жұмыстарын орындау барысында қол еңбегіне арналған құрылғылар, текстура, материалдарды пайдалану туралы білімдерін қолдана алады

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу.

Сыныпта психологиялық ахуал орнату.

Сабақтың ортасы

7мин

10мин

17 мин

Ұжымдық жұмыс: (W) «Ой қозғау» әдісі бойынша ? сұрақтарына жауап алып, сабақтың тақырыбы мен сабақтың мақсатын таныстыру. Оқушылардың білімін тексеруге арналған сұрақтар.

А) Сендер «киім топтамасы» терминін қайдан кездестірдіндер және ол нені білдіреді?

Б) «Дизайн» дегеніміз не? Мысалдар келтіріндер.

В) трикотажды, тоқусыз матаны және дәстүрлі материалдарды қалай өңдейді?

С) киім топтамасы түр-түсі өзара үйлесуі керек пе? Мысалдар келтіріндер.

Жұптық жұмыс: «Әлемді шарлау» әдісі бойынша

Киім топтамасын жасау экспериментіне күрделі нысандар, пішіндер мен образдардың дизайнын дайындау үшін АҚТ-ны қолданып түрлі салалар бойынша білімдерді қорытындылайды; зерделейді және анықтайды;

Саралау тапсырмасы:

«Қарқын/жылдамдық» әдісі бойынша

бұйым дайындау барысында материалдарды өңдеу мен безендірудің ұтымды тәсілдерін анықтайды, таңдайды және қолданады;

өзінің және өзгелердің жұмыстарындағы мақсаттың өзіндік анық көруін және негізделген бағаны өзіндік білдіреді

слайд

А2 форматты қағаз, көркем материалдар, құралдар

«+-» әдісі бойынша дескриптор бойынша оқушылар бір-бірінің жауабын бағалайды.

Мысалы:

+сұраққа жауап беруде көркемдегіш құралды орынды қолданды, жұмысын дайындаудың себебін түсіндіре алды.

-Өз идеяларын іске асырудағы мақсатын айтуда қиналды

Сабақтың соңы

3 мин

Жеке жұмыс: (I) «Бір минут» әдісі арқылы сабақ тақырыбы бойынша бір сөзден өздерінің қорытынды ойларын айтады.

«Рефлексия пирамидасы»

(Бағалау парағы)

Есте сақтау керек маңызды 1 мәлімет.

Менің көбірек білгім келген 2 мәлімет.

Мен білген 3 мәлімет.

Мен үйренген 4 мәлімет.

Сұрақ төңірегінде 3-4 оқушы ойын білдіреді.

Дифференциация – сіз қалайша көбірек қолдау көрсетуді немесе қабілеттері жоғарылау оқушыларды қалайша ынталандыруды жоспарлайсыз?

Бағалау – сіз оқушылардың тақырыпты меңгеру деңгейін қалайша тексеруді жоспарлайсыз?

Пән аралық сілтемелер

Денсаулық пен қауіпсіздікті тексеру

АТ сілтемелер

Мағына сілтемелері

Сабақ бойынша өзіндік қорытынды жасау

Сабақтың мақсаты/оқыту мақсаттары қолжетімді болды ма?

Оқушылар бүгін не үйренді?

Оқу атмосферасы қандай болды?

Жоспарланған саралау жаксы жұмыс істеді ме? Уақытыма үлгердім бе? Мен жоспарыма қандай өзгерістер жасадым және не себепті?

Қорытынды бағалау

Қай екі әрекет жақсы өтті (оқыту мен оқуды ескеру қажет)?

1:

2:

Қай екі әрекет сабақты жетілдіруге мүмкіндік беруі (оқыту мен оқуды ескеру қажет)?

1:

2:

Ме келесі сабағымда ескеру үшін осы сабақтан сынып немесе жеке тұлғалар туралы не білдім?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
» Елімізде TikTok желісі бұғатталуы мүмкін бе?
» Елімізде су тасқынынан зардап шеккендердің қандай мүліктеріне өтемақы төленеді?
Пікір жазу