Зерттеу жұмысы. Дүние жүзі тарихы, 11 сынып, сабақ жоспары, 2 сабақ.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Қоғамдық-саяси ойдың дамуы

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Мукушев Б.С.

Сынып: 11

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Зерттеу жұмысы_2

Сабақтың түрі

Жаңа тақырыпты меңгеру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

(оқу бағдарлама-сына сілтеме)

  • 11.3.3.3 мемлекет тарихында тұлғаның рөлі туралы қорытынды жасау

 Сабақ мақсаттары

  • Көздерді талдау және интерпретациялау

 Бағалау критерийлері

  • Fila зерттеу кестесін толтырады
  • Зерттеудің практикалық бөлігін жүргізу үшін көздерді іріктейді
  • Ұсынылған алгоритм бойынша көздерді талдайды

 Тілдік мақсаттар

 

Оқушылар:

Тарихтағы тұлғаның рөлін мәселесің талқылау

Лексика және терминология:

Тарихи тұлға, мәселе, зерттеу тақырыбы

Диалогтар мен хаттарға арналған пайдалы өрнектер:

Тарихи тұлғаның маңыздылығы критерийі бола алады... Қазіргі ғылымда тұлғаның тарихтағы рөліне қатысты келесі мәселелерді атап өтуге болады... Менің зерттеу тақырыбым...Менің Зерттеудің мақсаты...

 Құндылықтарды

 дарыту

Ынтымақтастық

Құндылықтарды қалыптастыру оқушылардың бір-бірімен және мұғаліммен өзара әрекеті сабақтың барлық кезеңінде жүзеге асырылады.

 Пәнаралық байланыс

Мемлекет және құқық теориясы, құқық негіздері

Бастапқы білім

Оқушылар қоғамдық құрылым туралы философиялық ойдың даму ерекшеліктері туралы түсінеді

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы

3-4 мин

4-5 мин

(С) ұйымдастыру сәті. Сабақтың тақырыбы, Оқыту мақсаты, күтілетін сабақ нәтижесімен танысу

(С) зерттеу жүргізу барысында мұғалімнің FILA кестесімен жұмыс істеу ережелерін түсіндіруі

Презентация

Сабақтың ортасы

5-7 мин

7-9 мин

5-7 мин

3-4 мин

7-9 мин

(Ж) үй жұмысы барысында алынған ақпараттың көмегімен FILA кестесін толтыру

F-жеке тұлға туралы негізгі фактілерді қысқаша тұжырымдау

I-осы тұлғаның тарихтағы рөлі туралы гипотезаны қалыптастыру

L-гипотезаны тексеру үшін жауап беру керек сұрақтарды тұжырымдау (әрбір бойынша кемінде 3)

А-зерттеуді іске асыру үшін іс-қимыл жоспарын қалыптастыру

(Г) алынған нәтижелерді талқылау.

Әр жұмыс бойынша сұрақтарға бірге жауап беру:

F-бұл нақты фактілер? гипотезаларды тексеру үшін бұл деректер жеткілікті ме?

I-бұл идеялар гипотезаға қойылатын талаптарға сәйкес?

L-бұл сұрақтар гипотезаны тексеруге мүмкіндік береді ме?

А-бұл іс-қимыл жоспары жетіспейтін ақпаратты жинау, дерек көзінің деректерін талдау, алынған нәтижелерді қорытындылау және таныстыру кезеңдерін көрсетеді?

(С) алынған нәтижелерді талқылау (2-3 жұмыс). Кері байланысты ұйымдастыру. Қажет болған жағдайда-мұғалімнің кеңесі.

(К) мәтіндік көздермен жұмыс істеу алгоритмін түсіндіру

1. үзіндіні мұқият оқыңыз.

2. құжаттың түрлік тиістілігін анықтаңыз:

- ғылыми мәтін: мәтінде бастысы-қандай да бір шындықты дәлелдеу,

- құқықтық құжат: құқық нормалары баяндалған,

- публицистикалық мәтін: мәтіннің негізі бағалау пайымдаулары болып табылады,

- статистикалық мәтін: қандай да бір объектінің жай-күйін немесе даму үрдісін көрсететін сандық көрсеткіштер берілген,

- саяси құжат: қоғамның жай-күйін бағалау және болжамдар, уәделер, жоспарлар, жақсартулар қамтылған,

- ақпараттық материалдар: тек фактілер баяндалады.

3. мәтінді түсіндіру:

- мәтінді мағыналық блоктарға бөліңіз,

- әрбір блокты талдап, мәтіннің мағынасын анықтаңыз

4. осы көзден жауап беруге болатын FILA кестесінен сұрақтарға жауап беріңіз

(Және) алгоритм бойынша іріктелген көздердің бірін талдау

Дидактикалық материал

Сабақтың соңы

4-5 мин

2-3 мин

(Ж) көздермен жүргізілген жұмыс бойынша мәселелерді тұжырымдау

(С) оқушылардың сұрақтары бойынша мұғалімнің Кеңесі

(С) үй тапсырмасы:

- алгоритм бойынша деректерді талдауды аяқтау

Дидактикалық материал

Саралау–оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Қорытындылау мақсатында оқушылардың қабілетіне қарай жеке тапсырмалар ұсыну, оқушылардың өздеріне таңдауға беру

Өзіндік рефлексия бірінші ұсынылған форматта немесе екінші форматта жүргізу мүмкіншілігі бар(мұғалімге қажет ақпарат оқушылардың қиналған тапсырмалары және жеке жетістіктері)

АКТ-ның пайдалану уақыты шектеулі,сергіту тапсырмалары

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды ма, неліктен?

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік /қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
» 85 жастағы қызылордалық ақсақал 2 млн түп ағаш еккен
» 👦🏻👧🏻Елімізде қанша бала бар?
Пікір жазу