Баламалы ойынды дамыту. Дене шынықтыру, 9 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ.


жоспар №

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып;

Күні.

Қатысқандар саны: 9 _______

Қатыспағандар саны: 9 ______

Сабақ тақырыбы

Баламалы ойынды дамыту

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме)

9.2.6.1 Бәсекелестік қызмет ережелері мен төрешілік ережелерін бағалау және талдау.

Сабақ мақсаттары

Оқушылар екі жақты ойын кезінде төрешілік ережелерді үйренеді.

Бағалау критерийлері

  • Баламалы ойында оқушылар қимыл қозғалысын дамытады.
  • Басекелестік ойында төрешілік ережелерін талдайды.

Тілдік мақсаттар

Тілдік емес пәндер үшін құрастырылады.

Бірнеше топқа бөлу (бірінші және екінші топқа бөлу немесе ағылшынша)

Тілдік мақсаттарды, лексика мен тіркес мысалдарын қоса анықтаңыз

Топтық ойындардағы өздерінің және басқалардың өнерін түсіндіріп, көрсете алады

Пәнге тән лексика мен терминология:

  • қорғаушылар, жартылай қорғаушылар, шабуылшылар

рөлдер: орталық, шеңберлік, лидер/капитан, төреші Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер

  • Қарсыласты жеңу үшін қандай тактикалар мен стратегияларды қолдануға болады?

Құндылықтарды дарыту

 

Өз Отанын сүюге тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

Биология пәні дененің қызуы,жүрек қан айналымының соғуы т.б.

АКТ қолдану дағдылары

Қимыл қозғалысты дамыту ойындары https://www.youtube.com/watch?v=14EljBvmyws

Бастапқы білім

Оқушылар өткен сабақты еске түсіріп, оны сабақта қолдану. Мұғалімге қысқаша баяндап беру.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушыларды сапқа тұрғызу.

2. Сыни ойланту арқылы сабақ мақсатын ашу.

3. Бағалау критерийлерімен таныстыру.

3. Жүру,жүгіру жаттығулары.

4. Оқушыларды 1,2,3 жазулы қағаздарды алу арқылы топқа бөлу.

5.Жалпы дамыту жаттығуын жасайды.

Үлкен бос кеңістік.

Әрбір топ үшін ойын аймағын белгілеуге арналған конустар

Сабақтың ортасы

(С, К, Э) "Допты тартып алу"

Сынып екі командаға бөлінеді. Оқушылар қарама қарсы ойын алаңына тұрады. Белгі бойынша волейбол ойыны басталады. Қателіктер волейбол ережесі бойынша тіркеледі. Төреші бір командада үшінші қатені тіркеген кезде, оған жол берген ойынша ойыннан шығады. Қатысушы ойыннан шыққаннан кейін қателік жіберген команда, ойынды жалғастыра отырып, допты лақтырады. Егер ойын барысында команда тағы да қателік жіберсе (есеп бойынша алтыншы қателік), онда тағы да бір ойыншысынан айырылады т.с.с. Екі жақ бірдей "шығынға" ұшырағанына қарамастан ойын жалғаса береді, алайда кезекті үшінші қателікке жол берген команда (тәсілдік ойға сәйкес), ойын алаңынан тағы да бір ойыншыны шығару керек пен жоқ әлде сол құраммен ойынды жалғастыра ма соны шешіп, қарам қарсы команданың ойыншысына ойын алаңына қайтып оралуға рұқсат береді. Ойыншылар ойынға осындай ретпен қалай шықса солай қайтып оралады (1-шыққан ойыншы, одан кейін 2-ойыншы және т.с.с.). Командадағы ойыншылар сағат тілі бойынша алаңда қозғалып, кезекпен допты лақтырады (волейболдағы сияқты). Ойын 3-5 партиядан тұрады. Командалардың біреуінің ойыншысы алаңнан шыққан кезде партия аяқталады. Бірнеше партияны жеңіп шыққан команда жеңіске жетеді.

Қалыптастырушы бағалау: «Бағдаршам» әдісі

Дескрипторы: Арнайы дайындық жаттығуларға байланысты икемдиликке спецефтикалық қозғалыс әрекетін дамытады.

Сергіту сәті « Эстафеталық ойын». Оқушылар екі топқа болінеді алаңда қойылған бір неше фишкаларды бірінші топ жылдамдығын пайдалана отырып аударыуы керек екінші топ аударылған фишканы жылдам жабуы керек. Егер фишкаларды жауып үлгермесе бірінші топ жеңіске жетеді.

.

Үлкен кең кеңістік әр оқушыға , (спорт зал), доптар

ысқырық.

Ойын ережесі:

https://www.youtube.com/watch?v=14EljBvmyws

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Топтьқ жұмыстар арқылы

Көрсету арқылы

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау жұмыстары:

Оқушыларды дене дайындығына байланысты саралау.

  • Дене дайындығы қажет ететін оқушылар
  • Дене дайындығы жоғары оқушылар.

Оқушылар берілген тапсырмалар арқылы «Бағдаршам» әдісі қалыптастырушы бағалау жүзеге асырылды. Стикерлер жинап, арқылы оқушы жұмыстары бағаланып, мұғалім керібайланыс берді. (Т, Ж) (ЖЖ, Ф) жүзеге асырылды.

Дене шынықтыру сабағында қауіпсіздік ережесін үнемі мұқият сақтау.

Мұғалімнің рұқсатынсыз құралдарға тиіспеу.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

9 ,

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу