Баламалы ойындар құрастыру. Дене шынықтыру, 9 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6-бөлім: Топты қалыптастыру ойындары | Мектеп: | ||
Күні : | Мұғалімнің аты-жөні: | ||
Сынып: 9 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |
Сабақ тақырыбы: | Баламалы онындар құрастыру | ||
Оқыту мақсаты: | 9.2.1.1 өзгермелі жағдайда жауап қайтара білу, қимыл-әрекеттерімен байланысты білімді бағалай білу | ||
Сабақ мақсаты: | Бұрын үйренген әдістеріне өздерінің балама тәсілдерін ұсынады және бірлескен іс-әрекетте жүзеге асырады. | ||
Бағалау критериі | Ойын жағдайындағы өзгерген іс-әрекетке өздерінің ұсынған балама тәсілдерінің қалай әсер еткенің түсіндіреді. | ||
Тілдік мақсаты: | Тілдік оқыту мақсаты: Оқушылар жасай алады: Топта қалыптастыру ойындары шеңберінде өздерінің дағдылары мен түсініктерін сипттау, талқылау, көрсету Пәндік лексикамен терминология:
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөз тіркесі Талқылау сұрақтары:
| ||
Насихаттау құндылықтары | Оқуға деген сүйіспеншілігі мен қызығушылығын ояту, шығармашылық және зерттелетін материалға сыни көзқарас, олардың физикалық жай-күйін, ой-өрісін, қатынасын және сипатын тұрақты дамыту. оқушыларды өз бетінше оқып үйренуге, өзара қарым-қатынас жасауға, өзара әрекеттесу дағдыларын қалыптастыруға және конструктивтік тәсілді дамытуға, қатынастарды қалыптастыру кезінде сыни ойлау қабілетін арттыруға мүмкіндік беретін дағдылар мен қабілеттерді дамыту. | ||
Пән аралық байланыс: | Биология – Бұлшық еттердің шаршауы. Физика – бұлшық еттердің динамикалық жұмысы. | ||
АКТ қолдану дағдылары: | Ноутбуктің және проектордың көмегімен мақсатты көрсету, бағалау критерийлері, дескрипторлар қарау | ||
Алдыңғы білім: | Бұл сабақ алдыңғы сабақта алынған дағдыларды дамытуға негізделген. Оқушылар осы бөлімде қолданылатын физикалық қасиеттер мен қозғалтқыш қабілеттерін дамытты.. Олар біледі,орындай алады: қауіпсіздік ережесін., «Волейбол» ойынының ережесін, допты жоғары , төмен беру тәсілдерін біледі, төменгі түзу, допты ойынға қосу, доппен қыздырыну кешенін біледі, «үйлестіруші», «орталық қорғаушы» және «ойынды аяқтаушы» қызметтерін біледі | ||
Сабақ барысы | |||
Сабақты жоспарлау кезеңі | Жоспарланған сабақ әрекеті | Ресурстар | |
Сабақ басы 10 минут | Мұғалім оқушылармен амандасады. Қауіпсіздік ережесін қайталайды. Оқушыларға кіріспе сұрақтар қойып сабақ тақырыбымен,оқытудың мақсаттары және дескрипторларымен таныстыру Жаттығу жүрісі: аяқтың ішкі жағында, аяқтың сыртында, аяқтың ішкі жағында. Жүгіру жаттығу: 3 мин. Жалпы дамыту, сабақта берілетін жүктемеге бұлшық еттерді дайындау | Үлкен бос кеңістік Ноутбук, проектор. Конустар . Мұғалімге ысқырғыш. №1 Карточка «волейбол добымен жаттығу кешені» | |
Негізгі бөлім 25 минут | Бұрын ойнаған «Байланыстырушы», «Орталық қорғаушы», «Аяқтаушы», амплуаларды пайдалана отырып, волейбол ойынын ойнаңыз Ойынға балама әдіс-тәсіл құрастырыңыз және оның тиімділігін талқылаңыз. (Ойыншылар өздерінің әдіс-тәсілдерін құрастырғанда,тұратын орындары маңызды емес). Амплуа карточкасы: Байланыстырушы, Орталық қорғаушы , Аяқтаушы, Қабылдаушы. Дескриптор: - командалық ойында өзінің тікелей міндетін орындайды; - қиын жағдайда серіктестеріне қолдау көрсетеді; - ойын барысында қауіпсіздік іс шараларын сақтайды | Үлкен бос кеңістік Волейбол торы Волейбол добы Мұғалім ысқырғышы | |
Қортынды бөлімі 5 мин | Қорытынды кезеңі сапқа тұрғызу: Мұғалім сабақтың жағымды жақтарын көрсетеді Рефлексия: «Аяқталмаған сөйлемдер». Бүгін мен білдім…… Мен жақсы жасай алдым…. Қиыншылық туғызды…… Оқушылар рефлесиялық карточкаларды толтырады. Мұғалім үй тапсырмасын береді: -Соңғы 15жылдағы чемпиондар лигасында ойнайтын волейбол клубтарын жаттап келу -Таңғы жаттығу,еденнен кеудені көтеру, арқаға жатып кеудені 90 градусқа көтеру Мұғалім оқушылармен қоштасады спорт залдан саппен шығарылады | Рефлексиялық картолар Бағалау картасы | |
Қосымша ақпарат | |||
Дифференциация – Қалай сіз көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Ыңталу оқушылар алдыңа қандай тапсырма қоясыз? | Бағалау – Оқушылардың мәліметте қабылдағанын қалай бағалайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік ережесін сақтау | |
Қабілетті оқушылар аланын беткі бетіне жақын орналасады допты сақтандыру қабылдау үшін балық әдісін қолданады | Өзін-өзі бағалау өзінін іс әрекеттерін дискрипторды қолдана отырып бағалау және мұғаліммен кері байланыс жасай отырып ойынның түрлі жағдайларын бағалау | Қаупсіздік ережесін қайталау ойын барысындағы қауіпті түсінеді және ойын кезінде бір бірімен соқтығыспауға тырысады | |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаты шынайы болды ма? Барлық оқушылар СМ жетті ме? Жоқ болса неге? Сабақта деференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақ барысында бөлім уақыттары сақталды ма? Жоспардан ауытқыған сәттер болды ма және неге? | |||
Жалпы бағалау Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? 1: 2: | |||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру