Ықтималдықтарды қосу және көбейту ережелері. Алгебра, 10 сынып, сабақ жоспары.


сабақ:

Мектеп: ФМБ НЗМ Тараз қаласы

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Күні: Мұғалім:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Сабақтың тақырыбы: ықтималдықтарды қосу және көбейту ережелері

Сабақтың типі: білімді қолдану сабағы

Сабақтың түрі: практикалық.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:

10.2.1.3 ықтималдықтарды қосу және көбейту ережесін түсіну және қолдану

* P(A ∙ B) = P(A) ∙ P(B);

* P(A + B) = P(A) + P(B);

* P(A +B) = P(A)+P(B)–P(A ∙ B);

Сабақтың мақсаты

Оқушылар ықтималдықтарды қосу және көбейту ережесін қолданады

Бағалау критерийі

Оқушылар

  • қай ережені қолдану керектігін анықтайды
  • мәселелерді шешудегі ықтималдықты қосу немесе көбейту ережесін қолданады.

Тілдік мақсаттар

Студенттер ықтималдылықты қосу ережесін таңдауды ақтайды; Мәселелерді шешу жолдарын түсіндіру;

Тақырыптық сөздік және терминология

- ықтималдық;

- үйлесімсіз оқиғалар;

- қарсы шаралар.

Диалог / жазу үшін пайдалы сөз тіркестерінің сериясы

- үйлесімсіз оқиғалар анықталды ...;

- екі бірлескен іс-шараның кем дегенде біреуінің пайда болуы ықтималдығы ...

 Құндылықтарды

дарыту

Біріктіру үшін практикалық тапсырмаларды орындау арқылы «жұмыс және шығармашылық» құндылығын көтермелеу. Өзін-өзі сынау және тәжірибелік жұмыстың тапсырмаларын өзара сынау арқылы «ашықтық және ашықтық» мәнін көтермелеңіз.

Пәнаралық байланыс

Оқиғалардың түрлерін білу, ықтималдықтың классикалық анықтамасы ықтималдылықтың классикалық анықтамасы бойынша проблемаларды шеше алады, олар үйлесімсіз оқиғалардың ықтималдығы сомасын, тәуелсіз оқиғалардың көбеюін біледі және қолдана алады.

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар. Мұғалімнің комментарийі

Ұйымдастыру кезеңі

(1 мин)

Сәлемдесу. Жоқ. Оқушыларға сабаққа дайындығын тексеріңіз.

Білімді жаңғырту кезеңі.

(5 мин)

Әңгіме сұқпат

«Бас тарту қабылданбады» әдісі

Осы техниканың мақсаты - сұраққа жауап бере алмайтын (немесе қаламайтын) студенттің басқа бір сыныптасқаннан кейін оны қайталайтын болса да, дұрыс жауап бергенін қамтамасыз ету. Тек осы жағдайда ғана жауап қабылданады. Бұл жұмыс барысында мұғалімнің дәйекті, дәйекті сұрақтарына жауап беретін оқушылар тақырыптың негізгі теориялық сұрақтарын қайталап, тілдік мақсаттарда жұмыс істейді.

Қандай оқиғалар үйлесімді емес деп аталады?

Сәйкес келмейтін оқиғалардың ықтималдығы қалай есептеледі?

Қандай оқиғалар керісінше деп аталады?

Қарсы оқиғаның ықтималдығының қасиеті?

Қандай оқиғалар бірлескен деп аталады?

Бірлескен іс-шаралардың ықтималдығы қалай есептеледі?

Әрбір анықтаманы оқушылар өздері және мұғалім (егер студенттер қиындық тудырса) жасай алатын мысалдармен бірге сақтау керек.

«Мұғалімнің шеберлігі» көрнекті мұғалімдердің дәлелденген әдістері / Дуг Лемов; транс.

ағылшын тілімен. O. Bear. - М .: Манн, Иванов және Фербер, 2014.

Тәжірибелік жұмыс кезеңі.

(25 мин)

Мәселелерді шешудің тәуелсіз практикалық жұмысы.

«Практика, практика және практика» әдістемесі

Оқушылар мұғалім ұсынған ресурстағы тапсырманы дербес орындауға кіріседі. Алғашқы тапсырманы орындаған бірінші оқушы мұғалімге келіп, оның шешімін түсіндіреді, мұғалімнің пікірін қабылдайды, содан кейін тақтайшада оның атына қарсы тұрған тапсырманың нөмірін жазады. Содан кейін ол келесі шешімді шешеді. Келесі оқушы сол тапсырманы орындай отырып, қазірдің өзінде бірінші оқушыға жақындап, шешімді тексереді, осы студенттен кері байланыс алады. Тағыда басқа.

1-қосымша. Шешім міндеттері.

Бағалау критерийлері:

Тәуелсіз тәжірибенің соңында оқушылар стандартты деңгейде мәселелерді шеше алады;

• әр түрлі форматтағы мәселелерді шеше білу

Дескрипторы:

1. кездейсоқ шамалардың нысанын анықтайды

2. Қолданылатын ережені таңдайды

3. ықтималдықтарды қосу немесе көбейту ережесін қолданады

* P (A ∙ B) = P (A) ∙ P (B);

* P (A + B) = P (A) + P (B);

* P (A + B) = P (A) + P (B) -P (A ∙ B);

Кейбір балалар басқа материалдарға қарағанда тезірек танысып жатқандықтан, оларды оқулықтан «С тобы» міндеттерінен таңдауға болатын бонустық тапсырмаларды ұсынуға болады.

Дерек көздер

И.П. Рустюмова, С.Т.Рустюмов «ҰБТ-ға дайындық бойынша нұсқаулық» 2010 ж.

А. Н. Шыныбеков «Алгебра и начала анализа» для 10 класса общеобразовательной школы . 2011.

Стр 220-222.

Физминутка

(1 мин)

Оқушылар гимнастикадан көзге түседі.

https://www.youtube.com/watch?v=AzC82tF8fSE

Сабақты қорытындылау сатысы. Рефлексия.

8 минут

Оқытушы оқушыларды оқытудың мақсаттарына, бағалау критерийлеріне қайта оралтады

«Ұшу билеті» әдістемесі

Шығу билеті: оқыту және бағалау критерийлері бойынша бір-үш сұрақ.

Рефлексия.

Сабақтың мақсаттары және бағалау критерийлері

Білемін

Қолдануға болатын

Жұмыс істеу керек

Үй жұмысы.

Жалпы білім беру мектебінің 10-сыныбына арналған «Алгебра және талдау басталуы» атты оқулықтан А.Н. Шыныбековті таңдауға болады. 2011 ж.

220-222 б. Қосымша тапсырмалар мен семинарларды пайдалана аласыз

Көзі бірдей (жоғарыда көрсетілген).

Ниворожкина Л.И., Морозова З.А., Герасимова И.А., Житников И.В., Федосова О.Н.)

Ықтималдық теориясы және математикалық статистика бойынша практикалық жұмыс: Оқу құралы. - Ростов н / Д: РГЭУ

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Дифференциация қарапайымдан кешенге таңдалған тапсырмаларды орындау арқылы білімнің жаңаруы арқылы жүзеге асырылады, бұл өз кезегінде әлдеқайда қуатты студенттерге өз білімдерін көрсетуге мүмкіндік береді және материалдың сәтті сыныптастарына түсінуіне көмектеседі. Студенттер өздерінің қабілеттеріне сәйкес қорытынды жасайды.

Оқушылардың белсенділігін қадағалау және проблемаларды шешуде қол жеткізілген прогрессті қалыптастыру.

Критерий бойынша бағалау.

Математиканың кеңсесінде қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтау туралы нұсқаулық.

Көзге арналған гимнастика өткізу.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

Дерек көздер

1. Дуг Лемов «Мастерство учителя»

https://ru.bookmate.com/books/T6ty5tXd?fa821dba_ipp_uid2=jo41AtSTwrlWGcYK%2fnHyQcXTBWkrh4dlxxuOzgA%3d%3d&fa821dba_ipp_uid1=1520092649238&fa821dba_ipp_key=1520092649239%2F9D2GheMVpmovC%2bWTAKaqxA%3d%3d

2. Онлайн-семинар Формативное оценивание на уроках математики

https://www.youtube.com/watch?v=ycxVsezaj_0&feature=youtu.be

3. И. П. Рустюмова, С. Т. Рустюмова « Пособие для подготовке к ЕНТ» 2010 г.

4. А. Н. Шыныбеков «Алгебра и начала анализа» для 10 класса общеобразовательной школы . 2011 г.

5. Физкультминутка «Зарядка для глаз»

https://www.youtube.com/watch?v=AzC82tF8fSE

6. Ниворожкина Л. И., Морозова З. А., Герасимова И. А., Житников И. В., Федосова О.Н.)

Н60 Практикум по теории вероятностей и математической статистике: Учебное пособие. – Ростов н/Д: РГЭУ



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу