Нысанбай жырау «Кенесары-Наурызбай» жыры. Қазақ әдебиеті, 9 сынып, сабақ жоспары. 10-сабақ.
Сабақ: Қазақ әдебиеті | Мектеп: | ||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||
Сынып: 9 Т1 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | |
Бөлім тақырыбы | Тарихи шындық пен көркемдік шешім | ||
Сабақтың тақырыбы | Нысанбай жырау «Кенесары-Наурызбай» жыры | ||
Сабақтың түрі | Жаңа сабақ | ||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 9.3.2.1 шығармадағы ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға беру; | ||
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар
Көптеген оқушылар
Кейбір оқушылар
| ||
Бағалау критерийі |
| ||
Тілдік мақсаттар | Пән лексикасы және терминология: автор бейнесі, идеясы, стилистикасы, идеялық-тұтастырушы рөлі, талдау. Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: менің ойымша, сіздің ойыңызша, мынандай дәлелдер келтіруге болады т.б. | ||
Пәнаралық байланыс | Тарих | ||
Мектеп құндылықтары | Академиялық адалдық: өзге адамдардың пікірі мен идеяларына деген құрмет, академиялық адалдық ұстанымдарын сақтау | ||
Осыған дейін меңгерілген білім | Алдыңғы біліммен байланыстыру: ЖЖ.«Түрлі –түсті хатқалта» арқылы мұғалім алдыңғы біліммен байланыс жасай алады. | ||
Жоспар | |||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | |
Сабақтың басы | Оқушыларға
«Елестетіп көр» әдісі Сынып оқушыларына төмендегі сұрақтар қойылады. Оқушылар сұрақтың жауабын қасындағы жұбына айтады.
Оқушылар жұбының жауабын тыңдайды. Кері байланыс береді. Бір-бірінің жауабын толтықтыруға мүмкіндік беріледі. | Оқушылар тақтадан көрінген сұрақтарға өзара ақылдаса отырып жауап береді. Бір-бірінің жауабын толықтыруға мүмкіндіктері бар. | |
Сабақтың ортасы | Оқушылар кездейсоқтық әдісімен 6 топқа бөлінеді. Т. «Әдеби үйірме» әдісі 1- қадам: Оқушылар Нысанбай жыраудың «Кенесары-Наурызбай» жыры бойынша аудиоматериалды тыңдайды. 2- қадам: Оқушылар 6 топқа бөлініп отырып, 6 қызметпен танысады. Топта отырған оқушылар қалауы, қабілетіне қарай қызметтерді бөліп алады.
Дескриптор
| ||
Сабақтың соңы 2 минут | Рефлексия: оқушы өзінің жасаған жұмысы бойынша рефлексия жасайды. Менің түйгенім... Қиындық туғызған тұсы... Туындаған сұрақ... |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?