Еңбек нарығы және сұраныс. Шешендік сөздер. Қазақ тілі, 11 сынып, сабақ жоспары. 1 сабақ.


Пән: ҚАЗАҚ ТІЛІ (Т1)

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 11-сынып

САБАҚ: 1

40 мин

Еңбек нарығы және сұраныс.

Шешендік сөздер

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Еңбек нарығы және сұраныс.

Шешендік сөздер

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

11.1.4.1 мәтінде көтерілген мәселені, автор позициясын (қоғамдық-саяси, ғылыми) талдай отырып, негізгі ойды анықтау;

Сабақтың мақсаты

Мәтінде көтерілетін мәселені, автор позициясын талдайды;

Мәтіннің негізгі ойын анықтайды.

Бағалау критерийлері

Мәтінде көтерілетін мәселені, автор позициясын талдай алады;

Мәтіннің негізгі ойын анықтай алады.

Тілдік мақсаттар

Менің ойымша, менің болжауымша, менің пікірімше, білікті мамандар

Құндылықтар

Жауапкершілік, құрмет

 Пәнаралық байланыс

Қазақстан тарихы

Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы

2 минут

Сабақтың ортасы

5 мин

20 мин

9 мин

І. Ұйымдастыру кезеңі.

ІІ. Оқушыларды топқа бөлу.

«Атом және молекула» әдісі арқылы 3 топқа бөлінеді.

Оқушылар сынып ішінде атомдар мен молекулалар сияқты еркін қозғалыста болады. Мұғалімнің басқаруымен әртүрлі сандар айтылады. Сол санға сәйкес әр ойыншы бір-біріне жұп таба білу қажет. Мысалы: 3 деген сан айтылғанда 3 ойыншыдан жиналып тұрып қалу қажет.

ІІІ. Жаңа сабақ.

  • Бүгінгі сабақтың оқу мақсатымен танысады.
  • Ой қозғау
  • Тыңдалым мәтінін ұсыну.

https://www.youtube.com/watch?v=srEccK3942U

Тапсырма:

  • Бейнебаянды мұқият тыңдаңыз.
  • «Көршіңмен сырлас» әдісі бойынша топ ішінде көтерілген мәселе мен автор позициясын анықтаңыз.
  • Бейнебаян бойынша 5-6 сұрақ әзірлеңіз.

«Көршіңмен сырлас» әдісі

Бұл әдіс оқушылардың өз ойын ауызша білдіруіне үйретеді.

Бір-біріне сұрақ қойып, ойлануларына уақыт береді.

Өз ойын жұбымен бөлісіп, ақылдасады.

Бір-бірінің жауабын толықтырып, берілген бейнебаян бойынша топ ішінде білімдерін ортаға салады.

Дескриптор:

  • Бейнебаян бойынша көтерілген мәселе мен автор позициясын анықтайды.
  • Өз пікірін 2-3 сөйлеммен білдіреді.
  • Бейнебаян бойынша 5-6 сұрақ әзірлейді.
  • Ақпараттарын басқа пәндермен байланыстыра алады.

«Сұраққа жылдам жауап» әдісі

  • Еліміздің еңбек нарығы қандай?
  • 2020 Жол картасы қандай бағдарлама?
  • Елімізде жұмыссыздық көрсеткіші қандай?
  • Еңбек нарығында қандай жағымды тенденциялар байқалуда?
  • Елімізде қандай мамандықтар тапшы?
  • Еліміздің қай өңірлерінде жұмысшы маманы тапшы?

https://www.youtube.com/watch?v=srEccK3942U

Сабақтың соңы

2 мин

ҮІІ. Бағалау

Берілген критерийлерге сәйкес өздерін бағалайды.

Сабақтың соңы

2 минут

Кері байланыс

«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі бойынша сабақтың қызықты болған екі тұсы, алдағы уақытта «орындасақ» деген бір әрекет түріне ұсыныс білдіреді.

Стикер



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
Пікір жазу