Еңбек нарығы және сұраныс. Шешендік сөздер. Қазақ тілі, 11 сынып, сабақ жоспары. 1 сабақ. 1 нұсқа.


Қысқа мерзімді жоспар

САБАҚ:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 11

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Еңбек нарығы және сұраныс.

Шешендік сөздер

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

11.1.4.1 мәтінде көтерілген мәселені, автор позициясын (қоғамдық-саяси, ғылыми) талдай отырып, негізгі ойды анықтау;

 Сабақтың мақсаттары

Мәтінде көтерілген мәселені анықтау;

Автор позициясын түсініп, талдау жасау, сол арқылы негізгі ойды анықтау.

 Бағалау критерийлері

Мәтіндегі мәселені анықтайды;

Автор позициясын түсінеді;

Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды.

 Күтілетін нәтиже

Мәтінде көтерілген мәселені анықтап, негізгі ойды түсінеді.

 Құндылықтар

Өмір ойы оқу.

Тілдік мақсаттар

Еңбек жәрмеңкесі, жас маман, еңбек, мамандық, қажет мамандық, жастар, жұмыс беруші, бос жұмыс орындары, жұмыспен қамту орталығы.

Осыған дейін меңгерілген білім

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған әрекеттер

Ресурстар

Басы

5 мин

ЖЖ. Тыңдалым алды тапсырмасы.

Оқушыларға сөздер мен сөз тіркестері беріледі. Берілген сөз тіркестерімен таныса отырып, оларды қатыстырып, сөйлем айтады. Еңбек жәрмеңкесі, жас маман, еңбек, мамандық, қажет мамандық, жастар, жұмыс беруші, бос жұмыс орындары, жұмыспен қамту орталығы.

Дескрипторлар:

  • Берілген сөз тіркестерін қолданып, тақырыпқа қатысты сөйлемдер құрап айтады.

Ортасы

Тыңдалым тапсырмасы. Мәтінді тыңдап, Төменде берілген «Креативті матрицаны» негізінде толырады:

Т:

Креативті матрица «Еңбек нарығы»

Мәтін тақырыбы қандай?

Мәтінде кімдер туралы айтылған?

Мәтінде қандай мәселе көтерілген?

Мәселенің орын алған жері?

Дескрипторлар:

  • Мәтін тақырыбын атайды;
  • Мәтінде кімдер туралы айтылғанын атайды;
  • Мәтінде көтеріліп тұрған мәселені табады;
  • Мәселенің орын алған орнын атайды.
  • Тақырыпқа қатысты сөз тіркестерін орынды қолданады.

Тыңдалымнан кейінгі тапсырма. Оқушылар «Бес сұрақ» әдісі арқылы қойылған сұрақтарға өз жауаптарын жазады (алдарына берілген флипчаттарға өз жауаптарын түсіреді. Орындалған жұмыстар топтар арасында алмастырылады).

Т.

  • Жұмыс іздеп келушілер кімдер? Неге?
  • Жас маман «Жұмыс жәрмеңкесіне» неге келді?
  • «Жұмыс жәрмеңкесінен» қандай жұмыс түрін табуға болады? Неге?
  • Жұмыспен қамту орталығы неге «Жұмыс жәрмеңкесін» өткізуде?
  • Автор неге осы мәселені көтеріп отыр?
  • Автор қандай позицияны ұстанып отыр(қоғамдық-саяси, ғылыми)? Неге? Ойыңызды дәлелдеп айтыңыз.
  • Автордың айтайын деген негізгі ойы қандай? Неге?

Дескрипторлар:

  • Жұмыс іздеп келушілерді атайды;
  • Жас маманның «Жүмыс жәрмеңкесіне» не себепті келгенін айтады?
  • Жәрмеңкеде ұсынылған мамандықтарды атайды?
  • Жұмыспен қамту орталығының аталған жәрмеңкені өткізу себебін атайды;
  • Автор көтерген мәселені дәлел келтіре отырып атайды;
  • Автор позициясын атайды, дәлелдейді;
  • Автордың айтпақшы болған негізгі ойын тауып атайды.
  • Тақырыпқа қатысты жоғарыда ұсынылған сөз тіркестерін қолданып айтады.

https://www.youtube.com/watch?v=ZklVQXyJJGU

Алматыда жоғары сұранысқа ие мамандықтар тізімі белгілі болды

Соңы

5 мин

Рефлексия

Сыныптасын бағалау: «Екі жұлдыз, бір тілек».

  • Сабақ тиімді болды ма?
  • Қай тапсырма ұнады? Неге?
  • Ұсыныс.

Қосымша ақпарат

Дифференциалды оқыту – көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік ережелері

АКТ

Құндылықтарменбайланыс

Рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?

1:

2:



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
Пікір жазу