Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. ЭКСПО-2017. Қазақ тілі, 9 сынып, сабақ жоспары. 3 сабақ.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3. Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. ЭКСПО-2017 | Мектеп: Пән: қазақ тілі | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты- жөні: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 9 | Қатысқан оқушылар саны: | Келмегендер: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. ЭКСПО-2017 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 9.2.3.1 мақала, тезистердің құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату; | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты: | Мақаланың құрылымы мен ресімделуін (түрі, мазмұны, мақсаты, стилі, тілі) анықтайды, жанрлық ерекшеліктерін талдайды | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік міндеттер | Диалог және жазылымға пайдалы тіркестер: Мен мынадай дәлелдер келтіремін... Оның себебін... деп түсіндіремін. Біздің пікірімізше.... Олай ойлауға ..... себептер бар. Бұл сабақта оқушылар сын тұрғысынан ойлау арқылы өзіндік пікірін білдіреді және дәлелдемелер келтіреді. Негізгі тақырып бойынша лексикалық минимум: Неге? Қалай? Қашан? сұрақтарын пайдалану арқылы айтылым алды дайындық сөйлесуін жүргізеді. Мен осы көзқараспен келісемін/келіспеймін. Өйткені ... | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Мәтін мәнмәтінінде географиямен, елтанумен, жаһанмен байланысты танымдық ақпараттар беріледі | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ –ны қолдану дағдылары | Интерактивті тақта мүмкіндіктері | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім | Оқушылар тыңдалған мәтіндегі ақпаратты өмірлік мәселелермен байланыстыра пайдаланады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған сабақ кезеңдері | Сабақта жоспарланған жұмыс түрлері | Ресурс тар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 10 мин | Қызығушылықты ояту «Ассоциация» әдісі Мақала және тезис терминіне ассоциация құрайық.
Болжау, сабақ тақырыбын, оқу мақсатын айқындау. Кері байланыс. Бұрынғы білетін білімдерін еске түсіру және алдағы жұмыстарды жоспарлау | Оқушы дәптері Кестелер | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 25 мин 5 мин | Мағынаны тану.
«Нұрсұлтан Назарбаев ЭКСПО-2017 көрмесінің басты жетістігін атады» атты мақаланы ұсыну. Топтық жұмыс. 1. Мәтінді түсініп оқыңдар. 2. Мәтінді құрылымы мен рәсімделуі бойынша кестеге сәйкес талдаңдар.
Әрбір топ өз жұмыстарын сынып алдында талдайды Қалыптастырушы бағалау: сынып бағалауы –берілген критерий бойынша бағалау жүргізеді Кері байланыс: Топ мүшелері тыңдарманға қызықты жеткізу сарыны мен интонациясын өзгерту бойынша нұсқауларын береді.
| Оқылым таратпа материалдары | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 10 мин | Рефлексия. Блоб ағашы суретінен өзін тауып белгілейді. Түсіндіреді. Болашақта мақсатқа жетудің жоспарын анықтайды. ҚАНШАЛЫҚТЫ мәтінге талдау жасай алдым? Кері байланыс Үйге тапсырма: Берілген мәтіндер бойынша өзінің сыни ойын жазып келу | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – қалай жүзеге асырылды. Көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Мақал- мәтелдерді қолдандыруға көбірек көңіл бөлу. Селқостық танытатын оқушыларға көшбасшылық қызмет жүктеу. Қабілетті оқушыларыңызға қандай жоспар құрған болар едіңіз? Қабілетті оқушыларға зерттеу, жинақтау тапсырмаларын беруге баса назар аудару | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Бағалау критерийлері мен дескрипторлар бойынша топ топты бағалау
| Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау; Жайлы атмосфера қалыптастыру | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары Оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсаттарына жетті ме? Егер оқу мақсаттарына жетпесе, неге? Сабақта дифференциация дұрыс жүзеге асты ма? Сабақ кезеңдері уақытқа сәйкес келді ме? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы бағалау Қандай екі дүние сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқытуғажәнеүйренугеқатысты Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту мен оқуға қатысты ойланыңыз) 1: 2: Қандай екі дүние сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқыту мен оқуға қатысты ойланыңыз) 1: 2: Осы сабақтың барысында мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы қандай ақпаратты білдім? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды