Қазақ тілі және әдебиеті_3 сынып_5-бөлім Өнер_Суретті көркем фантастика_ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5-бөлім: «Өнер» | Мектеп:Көкшетау қаласы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||||||
Сынып: | Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Суретті көркем фантастика | |||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 3.1.3.1 түрлі жағдаяттағы (қоғамдық ортада) қатысымдық әрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу 3.1.1.1 тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру | |||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Түрлі жағдаяттағы қоғамдық ортада өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу.Тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру | |||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Түрлі жағдаяттағы қоғамдық ортада өз сөзін жүйелі түрде жоспарлайды; Диалогке қатысу барысында сөйлеу мәдениетін сақтайды; Ашық сұрақтар құрастырады; Жабық сұрақ құрастырады. | |||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Ашық, жабық,тірек сөздер, өнер, сала | |||||||||||||||||||||||
Құндылықтардыдарыту | Жауапкершілік, еңбекқорлық. | |||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Математика, дүниетану | |||||||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Кітап жайлы әңгімелеу. | |||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут | І. Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Ойын: «Ойлан тап» Мақсаты: Оқушылардың қызығушылығын арттыру, сабақтың тақырыбын анықтау.
/Оқушылардың өз сезімдерін ортаға салады/.
/Оқушылардың жауабы тыңдалып, қажеттілігне қарай толықтырулар енгізіледі/. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Мақсаты негізінде бағалау критерийлерін анықтау. | Слайд слайд | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 2 минут 20 минут 5 мин 5 минут | ІІ. Өткенді қайталау -Фантастика сөзін қалай түсінесіңдер? -фантастика сөзін қандай сөзбен ауыстыруға болады? (Синонимін анықта). -Диалог дегеніміз не? -Сурет бойынша диалог құрастыруға бола ма? - Біз құрастыратын диалогтың күнделікті диалогтен айырмашылығы неде? (Т,Қ) Суретпен жұмыс Мақсаты: берілген сурет бойынша фантастикалық диалог құрастыру, ашық және жабық сұрақтар құрастыру. Топтарға сурет таратылады. Оқушылар берілген сурет бойынша фантастикалық диалог құрастырады. 1-топ: 2-топ: 3-топ: 4-топ: Оқушыларға кесте таратылып беріледі.
/Оқушылар берілген сурет бойынша диалог құрастырады, «Тыңдарман топтар» ашық және жабық сұрақтар құрастырады, өзара жауап береді. Кестеде көрсетілген дескрипторлар бойынша топтарды бағалайды, өз пікірлерін ортаға салады, қажеттілігне қарай ұсыныстар енгізеді/. (Ұ,Ө) Дәптермен жұмыс. "Қазақтың күйі-қазақтың жаны" Мақсаты: диалог құрауға, ауызекі стильдің ерекшелігін анықтауға, дилогтың өзіне тән ерекшелігін анықтауға дағдылану. Тапсырма: берілген диалогты, рөлге бөліп оқыңыз. Дәптерге көшіріп жазыңыз. Стильдік ерекшелігін анықтаңыз. -Сәлем!-Сәлем, қалыңыз қалай.Домбыра алғасыз ба?-Иа.Білесіз ғой, күйді жақсы көремін.-Осы сіздің тартып жүрген "Ақсақ құлан" аты күйіңіз өте қызық.Аты неге олай қойылды екен?!-Ол ұзақ әңгіме ғой.-Айтып беріңізші.Оқиғасы не жайлы?-Күйдің құдіреті туралы.-Түсінікті...- Қысқасы, бір хан болыпты.Соның баласы қайтыс болғанда осы күй арқылы ханға жаман хабарды жеткізген деседі...-Сосын...-Сосын , не болушы еді, хан домбыра шанағына қорғасын құйдырыпты.-Сіздің "Балбырауын" деген тағы бір күйіңіз бар еді ғой, соның тарихы қандай?-Бұл күйді Құрманғазы бабамыз Браун деген досының балына барғанда сый ретінде тартып берген деседі...-Уау, өте қызық қой мынау!-Сосын, күй аты БалБраун болып қойылған екен. /Оқушылар диалогты дәптерлеріне көшіріп жазады, берілген тапсырма бойынша өз ойын ортаға салады, стильдік ерекшелігін анықтайды/. | Слайд Суреттер Кесте Слайд Диалог мәтіні жазылған қима қағаздар | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия -Маған сабақта ________________________қызықты/қызықсыз болды. -Алдағы уақытта ___________________________ білгім келеді. Бағалау «Жетістік жолы» өзін-өзі бағалайды | «Жетістік жолы» | ||||||||||||||||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларғақандайтапсырмаларқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||||||
|
| Сандық техникаларды қолдануда қауіпсіздік шараларын еске түсіру және сақтау | ||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?