Қазақ тілі 3 сынып 3 бөлім Уақыт Әдеби емес кітаптарды теледидар бағдарламаларымен салыстыру ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

3-бөлім: «Уақыт»

Мектеп:

Күні: 2-тоқсан

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 3

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Әдеби емес кітаптарды теледидар бағдарламаларымен, вебсайттармен және әңгімелермен салыстыру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.1.4.1 тірек сөздер мен жоспарды пайдалана отырып, берілген тақырып бойынша өз көзқарасын білдіріп, мәтін құрап айту

Сабақ

мақсаттары

Оқушылар теледидар бағдарламасына өз көзқарасын білдіреді, тірек сөздер пайдалану арқылы мәтін құрап айтады.

Бағалау критерийлері

Әңгімені теледидар бағдарламасымен салыстырады;

Тірек сөздер арқылы мәтін құрайды.

Сөздік қор

Жазу, көне, тайпа, суна, Түркістан.

Құндылықтарды дарыту

қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, тарих.

Алдыңғы меңгерілген білім

Таныс әңгімені баяндау

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресур

стар

Сабақтың басы

0-8 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылардың зейінің сабаққа аударып, жағымды көңіл-күй орнату.

Ойын:«Сыртқы, ішкі шеңбер»

Балалар шеңберге тұрып, сыртқы шеңбер ішкі шеңберге Отырар бойынша сұрақтар қояды, ішкі шеңбер жауап береді. Кейін ауысады.

слайд

Сабақ ортасы

8-12 минут

12-16 минут

16-25 минут

25-34 минут

34-36 минут

(МК,Т)Кіріспе сұрақ:

-Балалар, көне ел туралы осы күнге дейін ақпараттарды қайдан алуға болады?

-Біз бүгін тағы бір көне қала туралы айтамыз. Ол қандай қала екенін білу үшін, жасырын сөзді табуымыз керек.

Жасырын сөзді тап

Г

Г

Н

А

А

Р

Ж

П

Е

Р

Ү

К

Ө

Н

Е

Ж

К

К

Г

О

Л

П

В

Ж

Е

Д

Ү

В

Д

Л

у

Г

К

Е

С

О

Л

Ы

А

Д

Т

Ү

Р

К

І

С

т

А

Н

П

У

А

Л

Т

К

О

Е

С

І

К

С

Л

К

Е

К

Р

Г

І

Н

К

Е

Л

В

Г

В

А

О

Ф

З

В

Жауабы: Т Ү Р К І С Т А Н

(МК,Т,Қ)Бейне фильмді көру.

Әр қатарға бейнефильм туралы сұрақтар қойылады.

1 қатар: Түркістан қаласы қайда орналасқан?

2 қатар: Түркістанда қандай кесене бар?

3 қатар: Түркістанда қандай қолөнер түрлері дамыған?

Оқушылар бейнефильмді көріп болған соң, сұрақтардың жауаптарын бірінші топта талқылайды. Содан кейін ортаға салады.

(МК,Ө)Ақпаратты өңдеу

Қима қағазда жазылған Түркістан қаласы туралы мәлімет таратылады.Оқушылар мәліметті мұқият оқиды.Түсінгендерімен топта бөліседі.

(Ж,Ө,Қ) «Салыстыру» стратегиясы

Мәтін мен бейнежазба бойынша алған мәліметтерін салыстыру. Кестеге түсіру.Оқушылар екі ақпарат көзін салыстырады.

Бейне жазбадан алынған ақпарат

Мәтіннен алынған ақпарат

/Жұппен оқушылар алған ақпараттарын салыстырады, толықтырады, бірін-бірі бағалайды/

Қорытынды шығару.

Оқушылар Түркістан қаласы туралы топта әңгімелейді.

кестелер

Бейне фильм

Мәлімет жазылған қима қағаздары

Салыстыру кестесі

Сабақтың соңы

36-40 минут

Рефлексия

«Бағдаршам»

Қызыл – ақпарат табу қиын, мұғалімнің немесе сыныптастырымның көмегі керек.

Сары – ақпаратты өзім таба аламын, бірақ салыстыра алмаймын.

Жасыл- ақпаратты өзім тауып, салыстыра аламын.

бағдаршам

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгерудең гейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

  • Бейне фильм бойынша тапсырмаларды дифференциациалау
  • Ақпаратты өз бетімен салыстыра алуын бағалау.
  • Оқушылардың топта талқылауы мен өз көзқарастарын айтуын бағалау.
  • Кестемен жұмыс істеу барысында ақпаратты салыстыруын бағалау.

Сандық техникаларды қолдануда қауіпсіздік шараларын еске түсіру және сақтау



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
» Елімізде TikTok желісі бұғатталуы мүмкін бе?
» Елімізде су тасқынынан зардап шеккендердің қандай мүліктеріне өтемақы төленеді?
Пікір жазу