Есептер шығару. Физика, 9 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 9.3С бөлім – Тербелістер | Мектеп: | |||||||
Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||
Сынып: 9 Күні: | Қатысқандарсаны: Қатыспағандар саны: |
| ||||||
Сабақ тақырыбы | Есептер шығару | |||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
| |||||||
Сабақтың мақсаттары |
| |||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||
Тілдік мақсаттар | Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: .........................................формуласы арқылы жылдамдықты таба аламыз. Кинетикалық максимум мәнге ие болса толық энергия ........... болады. Егер потенциалдық энергия...................... тең болса кинетикалық энергия максимум мәнге жетеді. Тербелмелі қозғалыс - колебательное движение - oscillation период – period, фаза – phase, энергия өзгерісі - изменение энергии - energy change | |||||||
Құндылықтарды дарыту | Оқушылар сабақ барысында топпен жұмыс істейді. Жұмыс барысында жауапкершілік және өзара құрмет құндылықтарын дамытады. | |||||||
Пәнаралық байланыстар | Математика | |||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентациямен жұмыстану. Phet.colorado.edu, bilimland.kz, https://jamboard.google.com/ | |||||||
Бастапқы білім | Тербелмелі қозғалыс. Тербелмелі қозғалысты сипаттайтын шамалар | |||||||
Сабақ барысы | ||||||||
Сабақтыңжоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
Сабақтың басы 0-5 мин | Ұйымдастыру бөлімі. Үй тапсырмасын тексеру Мұғалім іс-әрекеті: Оқушыларды түгендеп, үй тапсырмасы тексеріледі. Өткен тақырыпты еске түсіру, үй тапсырмасы бойынша білім қорларын тексеру мақсатында сұрақтар қойылады.
| Слайд 1-7 | ||||||
Сабақтың ортасы 15 мин | «Ой қозғау». Мұғалім іс-әрекеті:
Тақырыпқа шығамыз. Сабақ мақсаттарын оқушылармен бірге айқындаймыз. «Мағынаны тану» Мұғалім: Презентация арқылы графиктерін көрсетеді; Гармоникалық тербелістегі дененің жылдамдығы мен аутқуының байланысын түсіндіреді. Оқушылар өздеріне келесі ақпаратты түртіп алу керек:
Мұғалім іс-әрекеті: Мұғалім оқушыларды үш топқа бөлу, https://jamboard.google.com/ онлайн тақта сілтесін тимс чат арқылы береді үш топты үш жеке тақтада орындату, орындау барысын өзі бақылайды,) Оқушының іс-әрекеті: Есептер шығаруды орындайды. Тапсырма: Есептер шығару Бағалау критерийі:
| Слайд 8 Слайд 9-12 Слайд 13-16 17-19 слайд. | ||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Бағалау критерийлерін ұсыну, түсіну деңгейін талдату Рефлексия. - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет. | Слайд 20 | ||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? | Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы | ||||||
Сабақ барысында берілген тапсырмалароқушылардың жас ерекшелігіне жән едеңгейіне сәйкес құрылды. | Өзара бағалау. Марапаттау. Бағалау критеррий бойынша бағалау. | Қауіпсіздік техника ережелерін қайталау Тәжірибе жасау барысында қауіпсіздік техникасы түсіндірілді. Оқушыны партада дұрыс және түзу отырыуын қамтамасыз ету Көз ауыруларының алдын алу үшін жарықпен қамтамасыз ету Қажет кезінде физ. жаттығу сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлерін жүргізу. | ||||||
Сабақ бойынша рефлексия | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Оқушылардың эксперимент арқылы математикалық, серіппелі маятниктердің қандай шамаларға тәуелді екенін өздіктерінен табуы. 2: Сабақты бекіту кезінде Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | ||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру