Мерекелі мамыр айы. Музыка, 3 сынып, сабақ жоспары. 2 – сабақ.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8-бөлім: Демалыс мәдениеті. Мерекелер.

Сабақ: 2

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сыныбы: 3

Қатысқандар

саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Мерекелі мамыр айы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.1.3.4 - музыкалық жанрлар мен стильдерді анықтау және ажырату

3.1.3.5 - ұлттық, үрмелі, симфониялық оркестр аспаптарын ажырату

3.1.2.3 - музыкалық штрихтарды қолдана отырып,аспаптарда ойнау дағдыларын көрсету

 Сабақ мақсаттары

  • «Әскери оркестр» туралы әңгімелесу
  • Марш, үрмелі аспаптар ұғымымен танысу;
  • Үрмелі аспаптар туралы ақпатар іздеу;
  • П.Чайковский «Ағаш солдаттар маршы» шығармасына ырғақтық сүймелдеу жасау;
  • В. Стригоцкийдің «Ынтымақ күні» әнін үйрену және орындау.

 Бағалау критерийлері

Білім алушылар:

  • музыкалық жанрлар мен стильдерді анықтайды және ажыратады;
  • ұлттық, үрмелі, симфониялық оркестр аспаптарын ажыратады;
  • музыкалық штрихтарды қолдана отырып,аспаптарда ойнау дағдыларын көрсетеді .

 Тілдік мақсаттар:

 

Оқушылар:

тиісті терминологияны қолдана отырып,музыканы талқылай және талдай алады;

өз жұмысына түсініктеме беріп, оны жетілдіру бойынша ұсыныстар жасай алады.

Пәнге тән лексика мен терминология:

  • марш, үрмелі аспаптар, әскери оркестр.

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Қандай оркестрді көріп отырсыздар?
  • Қандай музыкалық аспаптардың дыбысын естідіңіз?
  • Аспаптардың дыбыс ерекшеліктері қандай?
  • Үрмелі музыкалық аспаптар оркестрінің басқа оркестрден ерекшелігі неде?
  • Марш дегеніміз не?

Құндылықтарды дарыту

Музыка арқылы патриоттық сезімге баулу

Пәнаралық байланыстар

Қазақстан тарих

 АКТ дағдылары

Презентация Power Point

Бастапқы білім

1-2 сыныпта алған білімдері

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

3 минут

1тапсырма.Сыныппен талқылау.

Бейне баянға назар аударту.

Сұрақтарға жауап бер:

  • Қандай оркестрді көріп отырсыздар?
  • Қандай музыкалық аспаптардың дыбысын естідіңіз?
  • Аспаптардың дыбыс ерекшеліктері қандай?
  • Үрмелі музыкалық аспаптар оркестрінің басқа оркестрден ерекшелігі неде?
  • Марш дегеніміз не?

Сабақтың ортасы

  • минут

2-тапсырма. Ақпарат іздеу.

Топта берілген тақырып бойынша ақпарат іздеп слайдттық презентация/постер жасау.

1-топ. Қазақтың көне үрмелі музыкалық аспаптары

2- топ. Оркестр құрамындағы үрмелі аспаптар

Презентацияны/постерді бағалау критерийлері;

  • Мазмұны тақырыпты ашады;
  • Ақпарат дұрыс берілген;
  • Көркем безендірілген;
  • Аспаптардың суреттері көрсетілген;
  • Тақырыбы, орындаушысы көрсетілген.

3-тапсырма. Тыңдау және орындау

П.Чайковский «Ағаш солдаттар маршы» шығармасын тыңдау.

Әуенге шулы және ұрмалы музыкалық аспаптармен қосылу.

4- тапсырма. Ән үйрену және орындау.

Сөзін жазған: Е. Сейдахметовтың сөзіне жазылған, В. Стригоцкийдің «Ынтымақ күні»

әнін үйрену және орындау.

Ұрмалы, шулы

музыкалық аспаптар

Сөзі: Е. Сейдахметов

Әні: В. Стригоцкий «Ынтымақ күні»

Сабақтың соңы

2 мин

Кері байланыс:

-бүгін не білдім?

-қандай жұмыс жақсы өтті?

-нәтижелерді қалай жақсартуға болады?

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Қабілеттері жоғары оқушылар әнді музыалық аспаппен сүйемелдеп орындайды орындайды.

Бейнесюжетті көрген соң, сұраққа жауап берген кезінде ауызша бағалау жүргізу.

Шығармашылық жұмысты критерийлері бойынша бағалау.

Техникалық қауіпсіздікті сабақта қадағалау.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақытты кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы солжақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу