Рационал санды шектеусіз периодты ондық бөлшек түрінде көрсету. Математика, 6 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы:6.2А Рационал сандарға амалдар қолдану | Мектеп: Көкшетау қаласындағы физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Тикшекеева Р.А. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 6 | Қатысқандар саны: | Қатысқандар саны: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Рационал санды шектеусіз периодты ондық бөлшек түрінде көрсету. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ түрі | Бекіту сабағы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.1.2.19 рационал санды шектеусіз периодты ондық бөлшек түрінде көрсету | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушы:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Білім алушы төмендегі критерийлерді орындаса, оқу мақсаттарына жетеді: - Периодты ондық бөлшектерді ажыратады, жазады, оқиды; - Рационал санды шектеусіз периодты ондық бөлшек түріне келтіреді; - Өз жауабын негіздейді. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушы:
Пәнге қатысты лексика мен терминология:
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Оқи білу, өздік мәлімет жинақтау, жағдайды талдау, жаңа жағдайға бейімделу, проблеманы қою және оны шешу, өз жұмысына және өз тобының сапалы нәтижесіне жауап беру, өз уақытын ұйымдастыра білу, сабақтағы ұсыныстарға және көпмәдениеттілікке құрмет көрсету. Құндылықтарды дарыту сабақтағы іс-әрекеттердің барлық кезендері барысында енгізіледі. Оқушылар өз сыныптастарымен диалогқа қатысуы керек, сол сияқты сыныппен талқылауға коммуникативтік дағдыларын дамытып, қатысуы керек. Оқушылар алға қойылған талаптытүсінуі қажет, жұппен жұмыста қолдау көрсетіп, идеяларымен бөлісіп және талқылауға қатысып, жауапты болуға үйренеді. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Жай бөлшектерді ондық бөлшектерге және керісінше айналдыру физикада, химияда және басқа да пәндерде сандық есептеулер жүргізуге көмектеседі. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқыбілім | Оқушылар жай бөлшек, бүтін сан, рационал сан ұғымдарын біледі; рационал сандарды қосу мен азайту амалдарын орындай алады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтың жоспарланған кезеңдері | ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ басы 6 минут | І. Cәлемдесу. Ұйымдастыру кезеңі. Сабақтың басында мұғалім жасайтын акценттер: -Оқушылардың зейініңконцентрациялау; -Оқушылармен бірлесіп сабақ мақсатын анықтау; -Сабақ аяғында күтілетін нәтижемен танысу; -Үй тапсырмасын тексеру: дайын үлестірім парағы бойынша өзің-өзі тексеру жүргізеді (шешу барысында туындаған сұрақтарды талдау, жауап беру). Оқулық Математика 6 сынып. Алдамұратова Т.А., Байшоланов Т.С. Алматы: Атамұра, 2011. Бағалау критерийлері: рационал санды периодты ондық бөлшек түрінде көрсетеді. Дескрипторлар: - рационал санды периодты ондық бөлшек түріне келтіреді - 1 ұпай. - нәтижені дұрыс жазады - 1 ұпай. - таза периодты ондық бөлшекті анықтайды- 1 ұпай. - аралас периодты ондық бөлшекті анықтайды- 1 ұпай. № 607 бет 139. Рационал сандарды периодты ондық бөлшек түрінде жазыңдар. Таза периодты ондық бөлшектерді бір жолға, аралас периодты бөлшектерді екінші жолға жазыңдар: Жауабы:
| Үй жұмысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ ортасы 12 минут 15 минут жұппен жұмыс орындау уақыты 10 минут өзін-өзі тексеру | ІІ. Оқушылардың жетекші білімдері мен дағдыларын өзектендіру. Осы кезенде оқушыларда келесі дағдылар: -оқитын тақырып бойынша білімін тексеру және бекіту, -математикалық сөйлеуді дамыту бойынша жұмыстарды жалғастыру, - қызығушылықтарың арттыру. Миыға шабуыл:
а) шектеулі ондық бөлшектерді; b) таза периодты ондық бөлшектерді; с) аралас периодты ондық бөлшектерді анықтайды IIІ. Жұппен жұмыс. Оқушыларды дайындық деңгейіне байланысты жұптарға бөлу (1 -С деңгейі, 2 - В деңгейі /қосымша нұсқаулық беріледі/, 3 - А деңгейі /толық нұсқаулық беріледі/) Осы кезенде оқушыларда келесі дағдылар: өмір бойы үздіксіз білім алу, сондай-ақ ақпаратты талдау, өңдеу, проблемалық жағдайларды шешу барысында теориялық материалдарды қолдануды жинақтайды, академиялық адалдық, сыйлстық және өз уақытын ұйымдастыра білу қалыптасады. Бағалау критерийлері: рационал санды периодты ондық бөлшек түріне келтіреді. 1 жұп 1 тапсырма:Амалдарды орындап, нәтижені периодты ондық бөлшек түрінде жазыңыздар: 2 тапсырма:Жылдамдықтарды м/с есебімен периодты ондық бөлшек түрінде жазыңдар: 13,6км/сағ; 23,7 км/сағ. 1Іжұп 1 тапсырма:Амалдарды орындап, нәтижені периодты ондық бөлшек түрінде жазыңыздар:
1 тапсырма:Амалдарды орындап, нәтижені периодты ондық бөлшек түрінде жазыңыздар:
2 тапсырма:Жылдамдықтарды м/с есебімен периодты ондық бөлшек түрінде жазыңдар: 13,6км/сағ; 23,7 км/сағ.
ІІІжұп 1 тапсырма:Амалдарды орындап, нәтижені периодты ондық бөлшек түрінде жазыңыздар:
1 тапсырма:Амалдарды орындап, нәтижені периодты ондық бөлшек түрінде жазыңыздар:
2 тапсырма:Жылдамдықтарды м/с есебімен периодты ондық бөлшек түрінде жазыңдар: 13,6км/сағ; 23,7 км/сағ.
Өзін-өзі тексеруді дайын үлестірім парағы бойынша жүргізеді (сыныппен талдау). Жауап парағы: 1 тапсырма:Амалдарды орындап, нәтижені периодты ондық бөлшек түрінде жазыңыздар:
1 тапсырма:Амалдарды орындап, нәтижені периодты ондық бөлшек түрінде жазыңыздар:
2 тапсырма:Жылдамдықтарды м/с есебімен периодты ондық бөлшек түрінде жазыңдар: 13,6км/сағ; 23,7 км/сағ.
13,6км/сағ=
23,7км/сағ= | Жұппен жұмыс Оқулық Математика 6 сынып. Алдамұратовап Т.А., Байшоланов Т.С. Алматы: Атамұра, 2011.№ 608 (1), 626 (3) Оқулық Математика 6 сынып. Алдамұратовап Т.А., Байшоланов Т.С. Алматы: Атамұра, 2011.№ 625 (1,2) Жауап парағы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ соңы 2 минут | IV. Үй тапсырмасы. Оқулық Математика 6 сынып. Алдамұратова Т.А., Байшоланов Т.С. Алматы: Атамұра, 2011. § 3.6., 3 тарау; № 625 (3-5); Жылдамдықтырарды м/с есебімен периодты ондық бөлшек түрінде жазыңыздар: 43, 1 км/сағ; 57, 3 км/сағ; 73, 7 км/сағ 626 (5-6) бет 142 Амалдарды орындап, нәтижесін периодты ондық бөлшек түрінде жазыңыздар: Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау– Сіз қалай көп қолдау көрсетуді жоспарлап отырсыз? Қабілеттері мол оқушыларға қандай мәселелер қою жоспарлап отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруды жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқушылар сабақ бойы жеке және жұпта жұмыс жасайды. Сабақта әр түрлі деңгейдегі тапсырмалар беру арқылы саралау қарастырылған. Қабілеті жоғары оқушыларға қосымша тапсырмалар дайындалған. | Әрбір оқушы өзін өзі бағалайды және бір-бірін жұпта бағалайды. | Сабақта сергіту сәті көз жаттығуы қарастырылған. Сабақта сыныпта қозғалып жүруге арналған белсенді іс-әрекет түрлері қарастырылған. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру