Зерттеулердің графиктік нәтижелері. Математика, 3 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспарының үлгісі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1A бөлімі: Біздің әлемдегі сандар | Мектеп: Физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні :Омарова А.Е. | ||||||||||||||||||||||
Сынып: 3 | Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Зерттеулердің графиктік нәтижелері | ||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 3.5.1.9 қорытынды графиктерді, пиктограммаларды, бағанды диаграммаларды пайдалану | ||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: • қорытынды пиктограммаларды диаграммаларды пайдалана алады. Оқушылардың көпшілігі •қорытынды бағанды диаграммаларды пайдалана алады. Кейбір оқушылар:
| ||||||||||||||||||||||
Жетістік критерилері | Қорытынды графиктерді, пиктограммаларды, бағанды диаграммаларды пайдалана алады. | ||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Талқы нүктелері: •Қандай ақпарат (мәлімет) көрсетіледі? •Неге презентацияның бұл түрі қолданылған? •Бұл хабарламаны жеткізуге қалай көмектеседі? •Басқа көрсету нәтижелірек болар ма еді? Сен неге .. екенін айта аласың ба? •…гистограмма бұл мәліметке жақсы таңдау... •…көрсету қате түсінілуі мүмкін... •…пиктограмма әсерлірек болар еді... •…атаулар аудиторияға түсінуге көмектеседі... Жазу сыбырсөздері: •Қызығушылық тудыратын тақырып жасау. | ||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Еңбек ету, өзін өзіне қызмет көрсетуге баулу | ||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | АКТ;бейнелеу өнері,дуниетану | ||||||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Су бойынша одан әрі зерттеулер | ||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||||
Сабақтың басы (0-5 мин) | (Ұ) Ауызша.
| Жеке ламинатталған парақтар және маркерлер. | |||||||||||||||||||||
Сабақ ортасы (5-35 мин)
| (Ұ) Өлшем бірліктерді білеміз ба ? Қандай өлшем бірліктерді білдік? Суды немен өлшейміз? (Т) Шелектегі тапсырма орындаймыз. 1.Амалдарды баған түрінде орында,амалдардың жауаптарын графигке салу. 865-525=340 916-905=11 265+232=497 516+203=719 2.Разрядтан аттап қосу,азайтуды орында. Разрядтардың графикалық моделін құр.
Мыңдық -4 торкөз Жүздік-3 торкөз Ондық – 2 торкөз Бірлік – 1 торкөз 1000-502 905-234 800-255 716-128 547+284 367+482 3. Теңдеулерді шеш. Олардың жауаптарын баған түрінде көрсетіңіз. Х+315=521 х - 420=291 850-х= 585 (Ұ) Есепте. Пиктограмма құрастыр. Мектепте 8 литрден 9 шелек, 19 литрден 5 шөлмек су жұмсалды. Барлығы неше литр су жұмсалды? 9 шл.- 8 л 5 шөл.- 19 л Барлығы ? Ш:
Ж:Барлығы 167 л су жұмсалды. Негізгі көңіл математиканы оқыту мақсатына аударылады, бірақ оқушылардың іс-әрекеттері «Табиғаттағы су» тақырыбы контексіндегі пәнаралық зерттеудің бөлігі бола алады. (Ж) Деңгейлік тапсырмалар ұсыну. «Қола» 54+33, 536+53, 435+322, 72+15, 97-47, 863-42, 905-701 «Күміс» 45+29, 86+33, 354+237, 437+292, 56-28, 82-13, 645-219, 725-231 «Алтын» 569+231, 427+393, 1000 - 246, 711-690, 900-458, 1000-528 | Әлемде тұтынылған су көлемі туралы статистикалық мәліметтерге сілтемелер: http://www.worldwater.org/data.html Торкөзді плакаттар және түрлі көлемді изометриялық парақтар, түрлі түсті маркерлер, т.б. Интерактивті тақта | |||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы (35-40 мин) | Қалыптастырушы бағалау
| ||||||||||||||||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||||
|
|
|
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?