Теңгені тану. Математика, 1 сынып, сабақ жоспары.
Пән: математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7-бөлім: Күнделікті өмірдегі есептеулер Күні: 29.03.17 Сынып: 1А | Мектеп: НЗМ Көкшетау қаласы Мұғалімнің аты-жөні: Сабитова А.С. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||
Сабақ тақырыбы | Теңгені тану | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.1.3.6 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг тиындармен әр түрлі операциялар жасау | ||||||
Сабақ мақсаттары | Ақшаны пайдаланып үйренеміз | ||||||
Бағалау критерийлері | Монеталарды заттың бағасын сай тиістісін таңдай алады. | ||||||
Тілдік мақсаттар |
| ||||||
Құндылықтарды дарыту/әлем азаматы/көпмәдениеттілік /интернационализм | Достық қарым-қатынас | ||||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану, математика | ||||||
Бастапқы білім | 1-3 тоқсанда дамытылған дағдылар мен білімге негізделеді.Қосу, азайту амалдарын қолдану. |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||
Сабақтың басы 2 мин | «Шаттық шеңбері» Оқушылардың көңіл-күйлерін бақылау. «Еуропа қалашығына саяхат» жасау 1 шапалақ-қол алысып амандасады 2 шапалақ -құлақтарымен амандасады 3 шапалақ-арқаларымен амандасу 4шапалақ- құшақтасып амандасу. Ұ)«Дұрыс -бұрыс» ойыны-11санын 2-ге арттырғанда 13 шықты /дұрыс/-11 санын 9-ға арттырғанда 20шықты-18 бен 7 сандарының қосындысы 24-ке тең- 7 санын 12 санына қосса 19 болады-42 санын 6 арттырсақ 50 болады-9 санын 17 санына арттырғанда 8 болады-Балалар, не байқадыңдар? Бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Барлық тапсырма қосуға байланысты, бүгінгі сабақ та қосуға байланысты, немесе монеталардың қосындысын табуға үйренеміз. | Интерактивті тақта | ||
Сабақ ортасы 8 минут 3 минут 10 минут 2 минут 10 мин 3 минут | ((Ұ) Ойын «Дүкенге саяхат»- Оқушылар бір зат сатып алу үшін қайда барасыздар?- Дүкенде затты сатып алу үшін, не қажет?- Неге көңіл аудару керек? (бағасына, санына, құнына)Мысалы: 1 қаламның бағасы – 8 тг.Саны - 3 қаламҚұны -? тг. -3 қаламның құнын қалай табамыз? 8+8+8= 24 тг. -Жалпы құнын табу үшін не істедік? -Қандай өрнек шықты?Анықтама:Баға – бір заттың бағасы (Бір заттың қанша тұратыны)Сан – сол заттың саны. (Сатып алынған заттың саны)Құны – барлық затқа төленген ақша.(Т)Есепті шығару Топтарға әртүрлі есептер беріледі. Оқушылар топта ақылдаса отырып, есептердің шешуін тауып, монеталармен қалай төлем жасау жолдарын көрсетеді.1-топ: Қарлығаш бір дәптерді 19 теңгеге, екіншісін 16 теңгеге сатып алды. Қарлығаш 2 дәптерге барлығы неше теңге төледі? -Қандай монетамен төлем жасауға болады? /оқушылардың жауаптары/ 2-топ: Бір лимонның бағасы 60тг, ал бір алманың бағасы 37 тг.Екеуіне қанша теңге төлеу керек? Қандай монетамен төлем жасауға болады? 3-топ: Бір бөлке нан – 33 теңге тұрады. Осындай 3 бөлке нан сатып алу үшін қанша ақша керек? Қандай монетамен төлем жасауға болады? 4-топ: Ойыншық трактор 43 тг, ал қуыршақ 55 тг тұрады.Екеуін сатып алу үшін қанша теңге қажет? Қандай монетамен төлем жасауға болады? (ҚБ) топтар бір-бірінің жұмыстарын тексеріп бағалайды (Ж) Мысалдар шығару. 50тг+25тг=20тг+10тг+20тг+10тг+20тг= 50 тг+ 20 тг+ 10тг +5 тг+2 тг+1тг= 10 тг + 5 тг+ 2 тг+1тг= (Ж,Қ) Жұптарға әр түрлі заттар беріледі. Олардың бағалары сыртында жазылған Олар бірге талқылап заттардың бағасын салыстырады . Жеміс пен көкөніс тағамдары. | Үлестірмелі карточкалар | ||
Сабақтың соңы 2 минут | Рефлексия Мақсатқа қайта оралу. Ақшаны айналымда қолдана білсе, екі қолын да көтереді - Жартылай білсе, қолдарын беліне қояды - Түсінбесе, қолын жай қояды. | |||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||
Өзара бағалау және мұғалімнің бақылауы арқылы бағаланады | Сергіту сәті | |||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | ||||
Қорытынды бағалау Сабақтың ең ұтымды кезеңдерін атаңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті атаңыз. 1: 2: Келесі сабақтың өткізуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?