Тиындар . Теңгені тану. Математика, 1 сынып, сабақ жоспары.


Сабақ: математика

4A бөлім: Күнделікті өмірдегі есептеулер

Тақырыбы: Тиындар . Теңгені тану

Көкшетау қаласындағы

Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 1

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Оқу мақсаты:

1.1.3.6 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг тиындармен түрлі операцияларды жүргізу

1.5.1.6 амалдарды таңдауды негіздеп және қосу мен азайту есептерін шешу тәсілдерін түсіндіру

Сабақтың мақсаты:

-Теңгелермен есептер шығарады.

-Өз  бетінше  шешім  қабылдап,  қорытынды  шығарады.

Тілдік мақсат:

Негізгі терминдер мен сөзтіркестер:

  • Теңге, ақша, баға,құн.

Сабақта диалог үшін қолданылатын тіл:

Талқылау үшін сұрақтар:

• … теңгеге не сатып алар едің?

• Сізде осы теңгелер болса, сіз не сатып алар

едіңіз?

• Бұл қанша тұрады?

• Төлеу үшін қандай теңгелерді пайдаланасыз?

Бұл жеткілікті ме? Өзгеріс болады ма?

Алдыңғы білімдер

Оқушылар уақыт бірліктерін біледі.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған іс-әрекет

Дереккөздер

Сабақтың басы

5 мин

5 мин

І. Ұйымдастыру  кезеңі

(Ұ)«Тез ойлан!» /доп лақтыру арқылы жауап алу/

-1 минутта неше секунд?

-1 ғасырда неше жыл бар?

-2 апта неше күн?

-1 тәулікте неше сағта бар?

-60 секунд неше минут?

-24 сағат неше тәулік?

(Т)Ойын «Сен маған,мен саған»

Топтық жұмыс.Бір топ екінші топқа мысал айтады, ал қарсылас топ оны шығару керек. Қарсылар топ шығарған жағдайда өз мысалын басқа топқа айтады. Ал егер, шығара алмаса, басқа топ оған көмекке келеді.

Доп

Сабақтың ортасы

5 мин

2 мин

3 мин

7 мин

3 мин

ІҮ. Ой шақыру кезеңі

Мұғалім оқушыларға теңге салынған әмиянды тырсылдатады да, оқушыларға сұрақ қояды:

-Бұл әмиянның ішінде нелер бар деп ойлайсыңдар?

-Ал ақша не үшін керек?

-Олай болса, ақша туралы сендерге менің достарым Дымбілмес пен Білгіш қыз айтып береді.

Таныстырылым арқылы оқушыларға қосымша мәліметтер беріледі.

Теңге монеталармен жұмыс (таныстырып шығу, әнгімелеу )

Сұрақ:

-Сонымен, балалар сендер бұл презентациядан не білдіңдер?

Сергіту сәті:

Ү. Алған білімді бекіту.

Мысалдар шығару.

50тг+50тг=20тг+20тг+20тг+20тг+20тг=100тг - 50тг=100тг - 20тг=100тг - 20тг - 20тг=100тг - 20тг - 20тг - 20тг=100тг - 20тг - 20тг - 20тг - 20тг=

Топтық жұмыс.

Әр топқа қағазда жазылған есептер беріледі, оқушылар бірігіп бұл есептерді шығарады да, өз жұмыстарын қорғайды.

1 топ:Күнделік – 150тгДәптер – 20тгБарлығы– ? 2 топ:Жанатта - 100тгАсланда -?, 20тг кем3 топ:

Қарындаш – 100тгҚалам -?, 40 теңге арзан

Қалыптастырушы бағалау.

Әмиянда салынған теңгелер

Таныстырылым

Сабақтың соңы

5 мин

бағалау терезесіне стикер жапсырады,

стикер

Қосымша ақпарат

Дифференциация – Балаларға қалай көмектесесіз? Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланысденсаулық пен қауіпсіздікАҚТҚұндылықтар

Теңгелерді пайдаланып, есептер шығару.

Топтық жұмыс істеу барысында бақылау.

Өзара сыйластық

Қамқорлық

Бақылау

Сабақтың мақсатына жетім бе?

Оқушылар не үйренді?

Ынтымақтастық атмосферасы қандай болды?

Оқушылар арасындағы дифференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды ма?

Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен?

Қорытынды бағалау

Сабақтың ең ұтымды кезеңдерін атаңыз.

1:

2:

Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті атаңыз.

1:

2:

Келесі сабақтың өткізуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу