Жемістер мен көгөністер (1-сабақ). Қазақ тілі (орыс сыныбы), 1 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
Пән: Қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7 Тағам және сусын Күні: Сынып: 1 С | Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Жемістер мен көгөністер (1-сабақ) | |||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.1.4.1 мұғалімнің қолдауымен тыңдаған материалдың кім/ не туралы екенін түсіну 1.3.1.1 жиі қолданылатын сөздерді тұтас оқу | |||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: мұғалімнің қолдауымен тыңдаған материалдың не туралы екенін түсінеді, жиі қолданылатын қарапайым сөздерді тұтас оқиды. Көптеген оқушылар: тыңдаған материалдың не туралы екенін түсінеді, жиі қолданылатын сөздерді тұтас оқиды. Кейбір оқушылар: тыңдаған материалдың не туралы екенін түсінеді, жиі қолданылатын сөздерді еркін оқиды. | |||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Тыңдаған материалдың не туралы екенін анықтайды. Сөздерді тұтас оқиды. | |||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Алма, алмұрт, өрік, жүзім, шабдалы, анар, жеміс | |||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Ынтымақтастық | |||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану | |||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация | |||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | 4-тоқсандағы алғашқы сабақ | |||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин | (МК) «Не көп?» ойыны. Берілген суреттерден көп заттарды тауып, сол арқылы сабақтың тақырыбын анықтайды.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын таныстыру. | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 7 мин 3 мин 10 мин 3 мин 7 мин | (Ж) «Жұбыңды тап!» Сөздер мен суреттерді сәйкестендіру арқылы жұпқа бөлінеді. Өз жұбының жемісін атап, сипаттайды. Тақтаға іліп қояды. Осылай тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен танысады. Мысалы: Мынау – алма. Ол жасыл, дәмді, қатты. Кері байланыс. «Полюстер» арқылы өз жұмысына баға береді. Мұғалім айтқан критерийлер бойынша «Иә/жоқ» деп екі жаққа бөлінеді. Дәлел ретінде себеттен алып көрсетеді, сипаттайды. Бағалау критерийлері:
(Ж) «Кім тапқыр?» Оқушылар бір жемісті жасырып, сипаттайды. Сипаттауларын Whiteboard парақтарына жазады. Үлгі: Ол – қызыл. Ол – дәмді. Ол – үлкен. (анар) Кері байланыс. «Бағдаршам» арқылы тапсырма бойынша кері байланыс жасайды. Жасыл түс – жеңіл болды Сары түс – аздап қиын болды Қызыл түс – қиын болды (Ө) «Сыңарын тап». Оқушылар жеміс атауларын оқып, суретпен сәйкестендіреді. Түпнұсқамен салыстыру арқылы өзін-өзі тексереді. Сөздерді дұрыс оқиды.
Дескриптор:
| |||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин | «Жетістік баспалдағы» арқылы сабақтағы жұмысын қорытындылайды. | |||||||||||||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия
| ||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді