Сахна мен кейіпкерлерді бейнелеу. Информатика, 6 сынып, сабақ жоспары.
Сабақтың жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Компьютерлік ойындарды әзірлеу | Мектеп: | |||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||
Сынып: 6 | Қатысқандар саны: | қатыспағандар: | ||||||||
Сабақ тақырыбы | Сахна мен кейіпкерлерді бейнелеу | |||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.3.2.1 - есептің шешімін кезеңмен талдау | |||||||||
Сабақтың мақсаты | - сөздік алгоритм құрастырады - блок-сызбаны белгілеу үшін негізгі пішіндерді атайды - блок-сызба түрінде сөздік алгоритмді көрсетеді | |||||||||
Бағалау критерийлері | - блок-сызба түрінде алгоритмді көрсетеді - тапсырма шешіміне блок-сызба құрастырады | |||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар:
Пайдалы сөйлемдер:
| |||||||||
Құндылықтар | Жұппен және топпен жұмыс істеу арқылы оқушыларды ынтымақтастыққа шақыру | |||||||||
Пәнаралық байланыс | Өнер | |||||||||
Алдын ала білімдер | Алгоритм түсінігі, тапсырма шешу кезеңдері | |||||||||
Сабақтың жоспары | ||||||||||
Сабақ кезеңдері | Сабақта жоспарланған жұмыс | Ресурстар | ||||||||
Сабақтың басы 0 – 10 мин. |
Оқушылармен сәлемдесу. «Алгоритмдер және блок-сызба» тақырыбына оқушылардың білімін тексеру. Ауызша сұрастыру:
Оқушыларға арналған тапсырма «Максимальды үлкен санды табыңыз» Келесі сөздік алгоритмге блок-сызбаны құрастырыңыз: «Сізді максималды санды табуға арналған бағдарлама қарсы алады» экранға шығару «Алғашқы санды енгізіңіз» экранға шығару А санын енгізу «Екінші санды енгізіңіз» экранға шығару В санын енгізу егер сан А>B онда «А саны максимальды» экранға шығару әйтпесе «В саны максимальды» экранға шығару * Дифферанциация үшін, тапсырманы жылдам орындаған оқушыларға үш сан арасында үлкен санды іздеу үшін болк-сызбаны құру тапсырмасын ұсыныңыз. Білімді өзекті қылу. «Сценарий» сөзжұмбақты шешу. Сұрақты талқылау – Ойындарға сценарийді кім құрады? Скрэтч-те құрылған ойындар мысалдары. «Санды тап» ойыны. Оқушылар «Санды тап» ойынын ойнайды. Мыс. Егер онлайн-ойынды ұйымдастыру мүмкін болмаса, сыныппен бірге ойнаңыз. " Санды тап " ойын ережелері. Ойнайтындардың арасындағы бір оқушы 1 ден 100 ге дейін арасында санды ойлап, санды дәптерге жазады, ал қалғандары санды 10 түрлі сұрақтар арқылы табады: ойланған сан белгілі бір саннан үлкен екені рас па. | Презентация, 1-3 слайдтары Сөздік алгоритмнің сипаттамасы бар карточка. Ойын мысалдары https://www.youtube.com/watch?v=9drwiPhf1Vw Мұғаліммен құрылған «Санды тап» ойыны. | ||||||||
Сабақтың ортасы 15-25 мин 25-38 мин |
Оқушылар «Санды тап» ойынына сөздік алгоритм құрастырып, дәптерлеріне жазады. Ойынға құрастырылған сөздік алгоритм үшін блок-сызбаны құрайды. Оқушылар жұмысын өзара бағалау.
Өткен сабақта құрастырған кейіпкер/кейіпкерлерге арналған сөздік алгоритм үшін оқушыларға блок сызба құрастыру қажет. Оқушылардың жұмысын бағалау үшін сұрақтар қойыңыз:
| Презентация, слайды 6-8 | ||||||||
Сабақтың соңы 38-40 мин |
Сабақта не орындалғанын еске алуды оқушыларға ұсыныңыз. Жауаптар мысалы:
Рефлексия «Бағдаршам» Мен өз ойынымның алгоритміне блок-сызба құрастырдым Жалпы блок-сызба құрастырылды, бірақ сұрақтар бар Блок-сызбаны құрастыра алмадым, өйткені тақырыпты анықтаған жоқпын
| Презентация, слайд 9 | ||||||||
Дифференциация – Сіз қандай әдіспен көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Дарынды оқушылар алдына қандай мақсаттар қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды ұғыну деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Бағалау әр оқушының орындаған тапсырмалары бойынша жүргізіледі. | Денсаулық және техника қауіпсіздігін сақтау ЕТ, эргономика кабинеттерінде ТҚ ескерту Сабақ барысында оқытудың белсенді әдісін пайдалану. | ||||||||
Дифференциация тапсырмаларда көрініс табады. АКТ-нің дамыған дағдылары бар оқушыға бағытталған бағдар бар. | Өзін-өзі бағалау, бірін-бір бағалау. Мұғалім бағалайды | ӘК-мен жұмыс. ТБ негізгі ережелері | ||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаты/оқыту мақсаты шынайы болды ма? Барлық оқушылар оқыту мақсатына жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақытша кезеңдері көтерілді ме? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? |
| |||||||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспекті жақсы өтті (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысы жақсартуға не мүмкіндік берер еді (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып туралы, олардың жетістіктері туралы не анықтадым/келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек, жеке оқушылардың қиыншылықтары? | ||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру