алу
👈 қаріп өлшемі 👉
қосу

Өнімді дайындау. Әрлеу. Көркем еңбек (ұлдар), 9 сынып, сабақ жоспары.


Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Бөлім: Дизайн және технология

Мектеп: ФМБ НЗМ Орал қ.

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Отаров М.Т.

 Сынып: 9

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Өнімді дайындау. Әрлеу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.2.6.1 материалдар мен құралдарды пайдалану, қауіпсіздікті сақтау, оның маңыздылығын түсіну және көрсету;

9.2.6.2 жұмыстың жекелеген түрлеріне және дайын өнімдерге арналған қауіпсіздік нұсқауларын құру

Сабақ мақсаттары

Өнімді әрлеу

Интерьер бұйымдарын дайындау

Бағалау критерийлері

Білу

  • Әрлеу материалдарының түрлерін біледі

Түсіну

2. Әрлеу материалдарын өз мақсатына қарай қолданады

Қолдану

3. Өз бетінше әрлеу материалдарымен жұмыс істей алады

4. Қауіпсіздік ережелерін сақтайды

Сараптау

  • Алынған өнімді интерьерде қолдануға болады.

Синтез

  • Технология мен өнердің байланысын анықтайды.

Бағалау

  • Өз жұмысын және өзгелердің жұмысын бағалайды

Тілдік мақсаттар

Тілдік емес тақырыптарға арналған.

Аяқтау

Finish

Отделка

Бояу

Painting

Покраска

Қауіпсіздік

Security

Безопасность

Қауіпсіздік ережелері.......

Өнімді әрлеу ….

Құндылықтарды дарыту

Мақсатшыл, өмір бойы оқу

Пәнаралық байланыстар

Физика, геометрия

АКТ қолдану дағдылары

Зерттеу жұмысына ноутбуктарды пайдалану

Бастапқы білім

Оқушылар құралдарды қолдана алады. Қауіпсіздік ережелерін біледі

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин.

37 мин.

Сабақтың соңы

3 мин.

Ұйымдастыру бөлімі

Практикалық жұмыс.

Қауіпсіздік ережелерін қайталау, жұмыс орнын дұрыс ұйымдастыру.

Оқушылар интерьерді жабдықтауға кіріседі.

Бұйымның барлық бөліктері құрастыру мен жинаудан кейін әрленеді.

Оқушылар әртүрлі әрлеу түрлерін (слайд) пайдаланады, сол себепті өз жұмыстарында өзіндік ерекшелігі мен шығармашылығын көрсетеді. Қажет болса, мұғалім оларға көмектеседі.

Әрлеудің үш түрі бар: мөлдір. сәндік және мөлдір емес.

Мөлдір:

1) спиртті лактармен әрленген;

2) нитролакпен әрленген;

3) майлы лакпен әрленген;

4) спиртті политурамен жылтыратып өнделген;

5) нитролакпен жылтыратылған арнайы пастамен әрленген;

6) воскімен әрленген.

Мөлдір емес: Бұл текстураны жабатын жабынды бояулармен орындалады. Мөлдір емес әрлеу ағашты мұқият өңдеуді қажет етпейді, себебі өнімнің беттерін грунттап тегістеуге арналған жақпаларды қолдану арқылы өнделеді. Мұндай жабындар тек текстураны ғана емес, сонымен қатар өнімнің бетіндегі кейбір ақауларды да жояды.

Қолданылатын лак-бояу материалдарына байланысты, мөлдір қабат: майлы, эмальмен және глифталефті бояумен және нитро-эмальмен (нитроцит) әрленеді.

Сәндік, текстураны және түстерді жаңғыртатын әрлеу түрі (слайд)

Рефлексия

Сабақ барысында не істелді?

Қандай бөліктер қосымша әрлеуді қажет етеді

Өнімді жақсарту үшін қандай әрекеттерді қолдануға болады?

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып оқушының оқу материалдары мен ресурстарды таңдау кезінде тапсырмаларды таңдауда, оқушылардың нәтижелерін анықтауда дифференциация жүргізілуі мүмкін

Жұмыстар жеке жүргізіледі, бұл бағалау процесін жеңілдетеді. Оқушылар критерий бойынша бір-бірін өздігінен бағалайды.

Бағалауда әрбір оқушының деңгейін ескеріледі.

1. Сабаққа бес минут қалғанда келіңіз.

2. «Технология» бөлмесіне тек мұғалімнің рұқсатымен кіріңіз.

3. Арнайы киім кию.

4. Бекітілген орындарға отырыңыз және мұғалімнің рұқсатынсыз тұрмаңыз.

5. Жұмысты тек мұғалімнің рұқсатымен ғана бастаңыз. Мұғалім сізге хабарлағанда, жұмысты тоқтата тұрыңыз. Жұмыс істеген кезде алаңдамаңыз.

6. Таныс емес құралдарды түсіндірмейінше пайдаланбаңыз.

7. Құралды тек қана мақсатқа сай пайдаланыңыз.

8. Ақаулы және өткір емес құралдармен жұмыс істемеңіз.

9. Жұмыс кезінде құралды мұғалім көрсеткендей ұстаңыз.

10. Белгіленген жерде құралдар мен жабдықтарды сақтау.

11. Жұмыс орның таза және ұқыпты ұстаңыз.

12. Мұғалім көрсеткен тәртіпте құралдар мен жабдықтарды орналастырыңыз.

13. Жұмыс кезінде сөйлеспеңіз.

14. Жұмысты мұқият орындаңыз, бөтен заттармен айналыспаңыз.

15. Үзіліс кезінде сіз сыныптан шығуыңыз керек.

16. Сабақтың соңында жұмыс орныңызды тазалаңыз.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?


Құрметті оқырман! Файлдарды күтпестен жүктеу үшін біздің сайтта тіркелуге кеңес береміз! Тіркелгеннен кейін сіз біздің сайттан файлдарды жүктеп қана қоймай, сайтқа ақпарат қоса аласыз! Сайтқа қосылыңыз, өкінбейсіз! Тіркелу
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Кейінірек оқу үшін сақтап қойыңыз:

Қарап көріңіз 👇


