Титрлеу әдісінің теориясы. Химия, 11 сынып, сабақ жоспары.
Бөлім: Қышқыл және негіз ерітінділері | Мектеп: НЗМ Көкшетау | ||||
Мерзімі: | Мұғалім: Манкей Болат | ||||
Сынып: 11 | Қатысқан оқушылар саны: | Босатқан оқушылар саны: | |||
Сабақ тақырыбы: | Титрлеу әдісінің теориясы | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Күшті қышқылмен күшті негізді (немесе керісінше) титрлеуді түсіну | ||||
Сабақтың мақсаты |
| ||||
Бағалау критерийлері | Сабақ соңында оқушылар
| ||||
Тілдік мақсат:
| Оқушылар қышқылды -негіздік титрлеудің құрал жабдықтардың атауын және қолдану мақсатын арнайы лексика және терминологияны қолданып түсіндіреді. Пән бойынша арнайы лексика және терминология: Бейтараптау реакциясы, Титрлеу, стандарт ерітінді, пиптека, бюрет Диалог және жазу үшін пайдалы сөз тіркестерінің жинағы:
| ||||
Пән аралық байланыстар | - | ||||
Құндылықтарды дарыту | Оқушылардың ұқыптылыққа үйренуі зертханалылық жұмыс атқару кезінде жүзеге асады. | ||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация, видео | ||||
Бастапқы білім | Ерітінділер және ерігіштік. (7.3C) | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||
5 минут | Миға шабуыл Негізгі ұғымдарға анықтама беріңіз:
| Презентация слайд № 2 | |||
15 минут | Мұғалім стандарт ерітіндіні және онық титрлеу әдісінде қолдану мақсатын түсіндіреді. Зертханалық жұмыс. Оқушылар зертханалық жұмыс нұсқауы бойынша берілген концентрациялы стандарт ерітіндіні дайындайды. | Презентация слайд № 3 | |||
5 минут | Мұғалім титрлеу әдісінде қолданатын құрал жабдықтардың атауын атап, оларды қолдану мақсаттарын түсіндіреді. | Презентация слайд № 4 | |||
10 минут | Зертханалық жұмыс. Оқушылар зертханалық жұмыстарды орындайды:
Зертханалық жұмыстың мақсаты: Титрлеу процесінде қолданылатын жабдықтармен жұмыс техникасын меңгеру | Презентация слайд № 5 -10 | |||
5 минут | Сабақты бекітіу: Оқушыларға төмендегі сурет үлестіріліп беріледі. Титрлеу әдісінде қолданатын құрал жабдықтардың атауын тиісті ұяшықтарға жазады.
| Презентация слайд № 11 | |||
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға жоғары деңгейлі тапсырмалар ұсынылады. | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Өзін-өзі бағалау Өзара бағалау | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы Зертханалық жұмысты жүргізуде мүмкін болатын қауіпті айқындап, оларды болдырмау үшін іс әрекеттерді бұлжытпай орындайды. | |||
Сабақ бойынша рефлексия | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||
Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?