"Рекомбинантты дезоксирибонуклеин қышқылы" түсінігі. Биология, 11 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар: Биотехнология | Мектеп: | ||||||
Күні: | Мұғалім: | ||||||
Сынып: 11 | Қатысқандар саны: | Қатыспаған саны: | |||||
Сабақ тақырыбы | "Рекомбинантты дезоксирибонуклеин қышқылы" түсінігі | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.4.3.3 рекомбинантты ДНҚ алу жолдарын түсіндіру; | ||||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||||
Бағалау критерииі | Рекомбинантты ДНҚ алу жолдарын сипаттайды | ||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар ауызша және жазбаша түрде рекомбинантты ДНҚ алу жолдарын түсіндіреді; Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер топтамасы: Рекомбинантты ДНҚ дегеніміз........ рекомбинантты ДНҚ алу жолдары...... | ||||||
Привитие ценностей
| Негізгі ұғымдарды талдау кезінде оқушылардың бір-бірінің пікірімен санасып құрмет көрсетуі. Қарым-қатынас дағдылары жұпта немесе топта сұрақтарға жауап беру арқылы дамытылады | ||||||
Пәнаралық байланыс | Химия – ДНҚ дағы химиялық байланыс түрлері | ||||||
Алдыңғы білім | 10.4.1.12 ДНҚ молекуласының қос шиыршықты құрылымын сипаттау | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақ кезеңдері | Сабақ орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Ресурстар | |||||
Сабақ басы 3 мин 2 мин | Ұйымдастыру кезеңі «Ассоциации» әдісі «рекомбинантты ДНК» терминіне қатысты сөздерді арқылы алдыңғы білім тексеруге болады Оқушылармен бірге сабақ мақсаттары мен бағалау критерийлерін анықтап аламыз. | Слайд 1 Слайд 2 | |||||
Сабақ ортасы 5 мин 3 мин 10 мин 5 мин 5 мин 4 мин | Жаңа материалмен танысу Тарихи анықтама Оқушылар рекомбинантты ДНҚ туралы тарихи материалдармен танысады (I/Р) «рекомбинантты ДНК» терминіне түсінік береді. Мұғалім қате нұсқаларын дұрыстап отырады. (Ж) Оқушылар жұп бойынша суреттерді талдайды және рекомбинантты ДНҚ алу жолдарын суреттер бойынша сипаттайды (I) Оқушылар видео қарайды және алдарындағы материалдарда қалып қойған кілт сөздерді толықтырады
Оқушылар жұппен материалдары бойынша 3 сұрақ дайындайды. Басқа жұптармен алмасу арқылы жауап береді Жұп бойынша бағаланады Жұп бойынша (жұбын ауысырады) термин мен анықтамасын сәйкестендіреді. | Слайд 3-5 Слайд 6 Слайд 7 Слайд 8 Слайд 9 Дидактикалық материал | |||||
2 мин | Бағдаршам әдісі арқылы оқушылар кері байланыс береді. | Слайд 10 | |||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||
Барлық оқушылар: Мәтінмен танысып кілт сөздерді таба алады Оқушылардың көпшілігі:Термин мен анықтаманы сәйкестендіре алады Кейбір оқушылар: Суреттер бойынша рекомбинантты ДНҚ алу жолдарын сипаттай алады | Шапалақтау Бағалау парақтары Сабақ барысында қолдау, қолпаштау көрсету жетістік критерийлері арқылы | Интерактивті тақтаны сабақ барысында қолдану уақытын 10 минуттан асырмау Көз жаттығуларын орындау Кабинетті желдету | |||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру