Анықталған интегралдың геометриялық және физикалық есептерді шығаруда қолданылуы. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары.
Қысқамерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 11.1А бөлім: Алғашқы функция және интеграл. | Мектеп: | |||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||
Сынып: 11 | Қатысқандар саны: | Қатыспаған саны | ||||
Сабақ тақырыбы | Анықталған интегралдың геометриялық және физикалық есептерді шығаруда қолданылуы | |||||
Сабақтың түрі | Жаңа тақырыпты меңгеру | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.4.2.1 - анықталған интегралды жұмыс пен арақашықтықты есептеуге берілген физикалық есептерді шығару үшін қолдану; | |||||
Сабақ мақсаттары | Анықталған интегралды жұмыс пен арақашықтықты есептеуге берілген физикалық есептерді шығару үшін қолдану дағдыларын қалыптастыру. | |||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар
| |||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар:
Бөлім бойынша лексика мен терминология: -анықталған интеграл; -анықталған интегралдың төменгі және жоғарғы шектері; - алғашқы функция; - интеграл; - интегралдау. Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: -анықталған интегралды жұмысты есептеуге берілген физикалық есептерді шығару үшін ..... ; - интегралды арақашықтықты есептеуге берілген физикалық есептерді шығару үшін .... . | |||||
Құндылықтарды дарыту | Ашықтыққа, ынтымақтастыққа, академиялық адалдыққа тәрбиелеу, талдау және салыстыру, бағалауды қалыптастыру. | |||||
Пәнаралық байланыстар М | Физика | |||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентациямен жұмыс істеу дағдысын қалыптастыру. | |||||
Бастапқы білім | Анықталған интегралды табу | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Ресурс | ||||
Сабақтың басы 2 мин |
| |||||
Сабақтың ортасы 5 мин 10 мин 10 мин 10 мин | 4. Өткенге шолу Mini White Board Мұғалім тақтада оқушыларға анықталған интегралдарды көрсетеді, ал оқушылар жауаптарын қолдарына берілген арнайы ақ тақтаға жазады. Мұғалім бағалайды. 5. Жаңа тақырыпты талдау. Мұғалім оқушыларға теориялық мәлімет пен 2 мысал ұсынады.
6. Алғаш бекіту. Тақтамен жұмыс: 1) Қоян ашық алаңды жылдамдығымен жүгіріп өтеді ). Қозғалыс басында =0 деп алсақ, қоянның жылдамдықпен 3 секундта жүгіріп өткен жолының ұзындығы қандай? [0;3] уақыт аралығындағы қоянның жүріп өткен жолын анықтау керек. 2) 1Н-ге тең күш серіппені 3 см-ге созады. Ол қандай жұмыс атқарады? Мұғалім бағалайды. 7. Дағдыларды қалыптастыру. Топпен жұмыс
Бірін-бірі бағалау | http://ru.solverbook.com/spravochnik/integraly/primenenie-integralov-v-fizike-matematike/ | ||||
Сабақтың соңы 3 мин | 8. Рефлексия. 9. Үй жұмысы
| |||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||
Қабілеті жоғары оқушылар басқа оқушыларға көмектеседі. | Өзін-өзі бағалау түрі қолданылады. Сабақта оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру үшін фронтальды жұмыс жасайды. | Сабақ басында оқушылар қауіпсіздік техникасымен таныстырылады. | ||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал етеа лады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет | ||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру