Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу. (Бекіту сабағы). Алгебра, 10 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ.
Қысқа мерзімді жоспар
10.2В Тригонометриялық теңсіздіктер | Мектеп: Павлодар қаласы химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||
Күні: | Мұғалімніңаты-жөні: Султан Р.Г. | |||
Сынып:10 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||
Сабақ тақырыбы: | Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу (бекіту сабағы). | |||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Оқушылар: 10.2.3.17 қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шешеді; | |||
Сабақтың мақсаты |
| |||
Бағалау критерийлері | Оқушылар:
| |||
Тілдік мақсаты
| Оқушылар мұқият тыңдайды, нұсқаулықты негізге ала отырып әрекет жасайды, ұсынған ойларды негіздеуде математикалық тілді қолдана отырып топтық жұмыстағы талқылауларға қатысады. Пәнге қатысты лексика мен терминология: Теңсіздіктің анықталу облысы; түбірлер; бірлік шеңбер; Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: Қарапайым тригонометриялық теңсіздіктер. График пен тригонометриялық шеңберде тригонометриялық теңсіздіктерді шығару. Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу үшін интервалдар әдісі. Тригонометриялық теңсіздіктерді шығару үшін айнымалы алмастыру. Құрамында тригонометриялық функциялар бар кейбір иррационал теңсіздіктерді шығару тісңлдері. Құрамында параметр бар тригонометриялық теңсіздіктер. Тригонометриялық теңсіздіктерді дәлелдеу. | |||
Құндылықтарды дарыту
| Құрмет құндылығын бір-бірін тындау, түсіну, ой бөлісу арқылы дарыту. ынтымақтастық құндылығын жұппен жұмыс, топтық жұмыс арқылы; ал еңбек және шығармашылық құндылығын өздігімен жұмыс жасау, басқалардың жұмысын бағалау арқылы жүзеге асады | |||
АКТ қолдану дағдылары | Интербелсенді тақтаны қолдану | |||
Бастапқы білім | Тригонометриялық теңдеулер, тригонометриялың негізгі формулалары, тригонометриялық мәндер кесетсі, кері тригонометриялық функция | |||
Сабақтың барысы | ||||
Сабақтың жоспарланған кезеңі | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер | Ресурстар | ||
Сабақтың басы 3 мин | Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу. «Самолетик с девизом» Мақсаты: Бір-бірін жақсы тану, сын тұрғысынан ойлауды дамыту Ұйымдастыру: Еркін қозғалу мен талқылау жасау үшін сыныпты стандартты түрде орытғызады. Әрекеттер: Әр оқушы парақтарда өз ұрандарын жазады. Сол парақтардан тікұшақ жасап, ұшырады. Осы тікұшақ ұшып келіп қонған жеріндегі адам алып ішіндегі ұрагды оқып, авторын табады. | А4 парақтары немесе А5 Слайд 1 | ||
Білімін жаңғырту 6 мин | Tarsia. Үшбқрышты карточкалар таратылады, оқушылар тапсырма мен жауабын сәйкестендіре отырып, қажетті фигураны алады. | Қосымша 1 | ||
Тақырып пен сабақ мақсатын тұжырымдау 1 мин | Оқушылар сабақ тақырыбы мен оның мақсатын тұжырымдайды. - Орындаған тапсырма мен бейне материал бойынша сабағымыздың зерттеу пәні не болады деп ойлайсыздар? Презентация. | Слайд 2-3 | ||
Жұптық жұмыс 15 мин | Оқушыларды топтарға біріктіру. Мұғалімнің таңдауы бойынша сыныпты 4 топқа бөлуге болады. «Карусель» стратегиясы. Әр топқа тапсырмалары бар парақтар таратылады. Жауаптарын А4 парақтарына жазады, кейін тексеру үшін сағат тілінің бағыты бойынша басқа топтарға береді. 1-топ
2- топ
3-топ
4 - топ
Жетістік критерийлері: - Тригонометриялық бұрыштың мәнін біледі; - Кері тригонометриялық функцияның мәнін анықтай алады, оң және теріс мәндер үшін; - Түрлендәрулер мен есептеулерді дұрыс орындайды; - Теңдеу немесе теңсіздіктің шешімі дұрыс анықталған. Кері байланыс: Қай тапсырмалар қызықты болды? Қай тапсырмалар қиындық туғызды? Не қиындық туғызды? Answers 1- топ 2-топ 3- топ 4- топ | Қосымша 2 | ||
Бағалау 10 мин | Өздік жұмыс. Саралау. Тапсырмалар оқушылардың қабілеттерін ескере отырып таратылады (1-3 тапсырма). Карточкадағы тапсырмалар қарапайымнан күрделіге қарай үлестірілген. Оқушыларға тоаңдауы бойынша екі деңгейді орындау ұсынылады. Олар өз тапсырмаларын орындап болған соң ары қарай жалғастыра береді. Жауаптарын берілген кілт бойынша тексереді. «Скаффолдинг» стратегиясы немесе «Қолдау көрсету». Оқушылардың қажеттілігі бойынша мұғалім сұрақтар қою арқылы, кейбір мәліметтерді есеріне түсіру арқылы қолдау жасайды.
Жетістік критерийлері: - Тригонометриялық бұрыштың мәнін біледі; - Кері тригонометриялық функцияның мәнін анықтай алады, оң және теріс мәндер үшін; - Түрлендәрулер мен есептеулерді дұрыс орындайды; - Теңдеу немесе теңсіздіктің шешімі дұрыс анықталған. | Қосымша 3 | ||
Reflection 2 мин | Оқушылар келесі сөйлемдерді толықтырады:
| Қосымша 4 | ||
Homework 3 мин | Функцияның анықталу облысын табыңыз Жүйені шешіп, аралыққа тиісті шешімдерінің қосындысын анықтаңыз | Қосымша 5 | ||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||
Саралау күрделендірілген есептер арқылы жүзеге асырылады. | Сабақ барысында өзін-өзі тексеру және бір-бірін тексеру жүреді | Денсаулықты нығайту технологиялары | ||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | ||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру