Айналамыздағы әлем туралы жазу (1-сабақ). Қазақ тілі (орыс сыныбы), 2 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Пән: Қазақ тілі (Т2) Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4. Туған өлкем Күні: Сынып: 2 С | Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Айналамыздағы әлем туралы жазу (1-сабақ) | |||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 2.4.2.1 оқыған/аудио/бейнематериалдың мазмұны бойынша жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып, сұраққа жауап жазу | |||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: оқыған материалдың мазмұны бойынша жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып, мұғалімнің қолдауымен сұраққа жауап жазады. Көптеген оқушылар: оқыған материалдың мазмұны бойынша жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып, сұраққа жауап жазады. Кейбір оқушылар: оқыған материалдың мазмұны бойынша жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып, сұраққа толық жауап жазады. | |||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқыған мәтін мазмұны бойынша сұраққа жауап жазады. | |||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Неткен, қандай, сондай, сұлу, көркем, туған өлкем, мейрамхана, қонақ үй, таза, жақсы көру | |||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Құрмет көрсету | |||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану | |||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация | |||||||||||||||||
Бастапқы білім | Лепті сөйлемдер құрастырып айта алады. | |||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин | (Ұ) Қызығушылықты ояту. Берілген суреттерге қатысты қандай, неткен, сондай сөздерін қолдана отырып жылдам сөйлемдер айтады.
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. | |||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 7 мин 10 мин 10 мин 3 мин | (МК) Сөз сыры. Оқылымалды жұмыс. Оқушылар берілген сөздерге қарап, мәтіннің не туралы болатынын болжайды. Жаңа сөздердің мағынасын ашады, сөйлемдер құрастырады.
(Ж) «Оқы, біл!» Оқушылар берілген мәтінді оқиды, сұрақтарға жауап береді. Менің атым – Аяжан. Менің туған жерім – Қазақстан. Қазақстанның табиғаты өте әсем. Менің елімде биік таулар, мөлдір көлдер мен өзендер, қалың ормандар, кең байтақ далалар бар. Менің елімде көптеген жануарлар мен құстар мекендейді. Мен Көкшетау қаласында тұрамын. Менің қалам үлкен емес, бірақ таза және әдемі. Менің үйімнің қасында қонақ үй мен мейрамхана бар. Мен қаламды сондай жақсы көремін!
(Ө) «Ойлан, жаз». Оқушылар берілген сұрақтарға жауап жазады. 1) Сенің туған жерің қай ел? 2) Сенің туған жеріңнің табиғаты қандай? 3) Сен қай қалада тұрасың? 4) Сенің қалаң қандай? 5) Сенің үйіңнің қасында нелер бар? Дифференциация. Қабылдау деңгейі орташа балаларға көмек ретінде сұраққа жауап жазудың үлгісі ұсынылады.
Дескриптор:
Кері байланыс. «Бағдаршам» арқылы тапсырма бойынша кері байланыс жасайды. Жасыл түс – жеңіл болды Сары түс – аздап ойландырды Қызыл түс – қиын болды |
| ||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин | Рефлексия. «Жетістік баспалдағы» арқылы сабақтағы жұмысын қорытындылайды. | |||||||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия
| ||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | ||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру