Ауа неден құралады? Жаратылыстану, 3 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Пән: Жаратылыстану Сынып: 3 Заттар және олардың қасиеттері . Заттардың типтері | Мектеп: Модератор: Увалиева А.К Қатысқандар саны: Қатыспаған оқушылар: | ||||||||||||||||||||
Күні: | |||||||||||||||||||||
Тақырыбы: | Ауа неден құралады? | ||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты: | 3.3.2.1 ауаның құрамын сипаттау; 3.3.2.2 ауаның жануды қолдайтын қасиетін сипаттау; 3.1.2.3 экспериментті жоспарлау және жүргізу; | ||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты: | Оқушылар: ауаның құрамы туралы түсінік алады; оттың жануына ауаның әсерін түсінеді. | ||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі | Зерттеу экспериментіне болжам жасап, сәйкестігін салыстырады, зерттеу күнделігін толық толтырады | ||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат |
| ||||||||||||||||||||
Құндылықтар | Ауаны қорғау | ||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Әдебиеттік оқу | ||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | презентация | ||||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Қатты, сұйық және газ тәрізді заттар туралы біледі | ||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||
Сабақтың басы
| Ұйымдастыру. Заттар мен денелер
| Кесте Суреттер | |||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
| Жұмбақ жасыру. Бар ма, жоқ па оны анық білмейсің, Ол жоқ жерде өмір сүріп жүрмейсің. Ол не ? - Ауа туралы не білесіңдер?
Айырмашылығын тап Екі ғаламшардың суретін салыстыру.
Ауа құрамы. Ауа құрамының диаграммасын көрсету арқылы ауаның құрамындағы заттармен таныстыру.
От пен ауа.
Зертте. Оттың жануына ауа қажет деген болжамды дәлелдеу. Балауыз шамдарды жағу. Екі балауыз шамның үстіне бір уақытта бір литрлік және үш литрлік құтыларды қойып, біреуін ашық қалдыру. Болжам жасау: Қай шам ұзақ жанады? От жану үдерісін бақылау. Қорытындысын жазып, зерттеушінің күнделігіне жасалған эксперименттің суретін салу. Оқушылар оттың жануы үшін ауа қажет деген қорытындыларын дәлелдейді. Оқушылар эксперимент барысында кестені ретімен толтыруды қадағалау. Эксперимент: Оттың жануына ауа қажет
Жұмыс соңында алдын-ала жасалған болжам мен эксперимент қорытындысын салыстыру, дұрыс болжам жасаған оқушыларды анықтау. Ойлан. Суреттерді көрсету.
Қосымша тапсырма. Жұмыс дәптері 49-50 жұмыс парағы (51б, 52б.) | Жұмбақ Сызба Қажетті құралдар: үш балауыз шам тәрелкелер, бір литрлік және үш литрлік құтылар. Кесте суреттер | |||||||||||||||||||
Сабақтың соңы | Рефлексия
| ||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық пен қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||
Ауа қалай ластанады ? Ауаны ластаушы заттар қайдан пайда болады ? Ауаны ластамау ережелері тақырыптарында буклет дайындау | Зерттеушінің күнделігін бағалау. | Эксперимент жасағанда қауіпсіздік ережелерін сақтау |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?