Қазақ ті мен әдебиеті_1- сынып_ 6-бөлім_ Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті_ Әңгімедегі кейіпкерді сипаттау _ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР


Пән: қазақ тілі мен әдебиеті

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6-бөлім: Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті

Күні:

Сынып: 1В

Мектеп: НЗМ Көкшетау қаласы

Мұғалімнің аты-жөні: Сагинова Г. Т.

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Әңгімедегі кейіпкерді сипаттау

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.3.7.1 мұғалімнің көмегімен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру және қателерін түзету

1.3.8.1 жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу.

Сабақ мақсаттары

Ертегі кейіпкерлеріне байланысты жай сөйлемдер құрастырып жазамыз.

Бағалау критерийлері

Әріп элементтерін дұрыс байланыстырып салады. Сөздерді каллиграфиялық талаптарға сай жазады.

Тілдік мақсаттар

Ертегіге қатысты сөздер

Құндылықтарды дарыту

Достық қарым-қатынас

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, ғылымға кіріспе, математика

АКТ қолдану дағдылары

Көрсету, жазу

Бастапқы білім

Ертегілердегі кейіпкерлерді анықтай алады.

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин

Таңғы шеңбер:

Қайырлы таң, достым!

Қайырлы күн болсын!

Бүгінгі күн міне

Сәттілікке толсын!

Бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Ертегі кейіпкерлеріне байланысты жай сөйлемдер құрастырып жазамыз

Интерактивті тақта

Сабақ ортасы

8 минут

3 минут

10 минут

2 минут

10 мин

3 минут

Ж) «Түлкі туралы ертегі» көру

Мақсаты: ертегіні тыңдап, кейіпкерлерді анықтау.

Нұсқаулық:

1. Ертегіні тыңдау, көру.

2. Кейіпкерлерді есте сақтау

3. Кейіпкерлерді дәптерге жазу.

(ҚБ) Тақтада берілген жауаптар арқылы тексеру.

Ж) Кейіпкерлерді сипаттау

Мақсаты:тыңдалған мәтіндегі кейіпкерлерді сипаттап жазу

1-топ: Аю қандай деп ойлайсыңдар?

2-топ: Түлкі қандай деп ойлайсыңдар?

3-топ: Қасқыр қандай деп ойлайсыңдар?

4-топ: Тышқан қандай деп ойлайсыңдар?

Нұсқаулық:

1.Суретті бояу

2. Сипаттап жазу

3. Өз ойларын айту

(ҚБ) Ауызша жауап бере отырып, топтар бір-бірін тыңдау барысында бағалайды.

Сергіту сәті «Көңілді күн»

(Т) Дәптермен жұмыс.

Мақсаты: Заттың атын,сынын, санын, қимылын білдіретін сөздерді ажырата білу. Сөздерді каллиграфиялық талаптарға сай жазу.

  • Мәтіндегі заттың атын білдіретін сөздерді жазу
  • Заттың сынын білдіретін сөздерді жазу
  • Заттың қимылын білдіретін сөздерді жазу
  • Мәтінге қатысты заттың санын білдіретін сөздер жазу
  • Кез-келген сөзбен сөйлем ойлап жазу

(ҚБ)Топ оқушылары сөздерді кезекпен оқиды, қатесін түзетеді, дұрыстығын тексереді.

Түлкі туралы ертегі.

Слайд

Үлестірмелі карточкалар

Сабақтың соңы

2 минут

Рефлексия

Мақсатқа қайта оралу.

Кім ертегі мазмұнын түсінсе, кейіпкерлерді сипаттай алса, екі қолын да көтереді

- Жартылай білсе, қолдарын беліне қояды

- Түсінбесе, қолын жай қояды.

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Өзара бағалау және мұғалімнің бақылауы арқылы бағаланады

Сергіту сәті

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
» Елімізде TikTok желісі бұғатталуы мүмкін бе?
» Елімізде су тасқынынан зардап шеккендердің қандай мүліктеріне өтемақы төленеді?
Пікір жазу