👈 қаріп өлшемі 👉

Қазақ тілі және әдебиеті 1 сынып 6 бөлім Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті Әңгімедегі кейіпкерді сипаттау ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті

Физика-Математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Көкшетау қаласы

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні :

Сынып: 1

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақтақырыбы

Кейіпкерді сипаттау

Оқу мақсаттары

Үлгілер, сызбалар, суреттер қолдана отырып, қарапайым мәтіндер мен сөйлемдер жазады.

Сабақ мақсаттары

Жануарлар жайлы әңгімені оқиды, мазмұнын түсінеді, басты кейіпкерлрін мазмұнын талқылау арқылы анықтайды, кейіпкерге мінездеме береді..

Бағалау критерийлері

 

Берілген тақырыпқа сай жай сөйлемдер құрастырып жаза алады. сурет, сызба немесе белгілер қолдана отырып, қарапайым сөйлемдер немесе мәтін жаза алады.

Сөздік қор

кейіпкер ,мазмұн,достық, адал, еңбекқор, ақылды, тату-тәтті, т.б.

Құндылықтарды

дарыту

Еңбек және шығармашылық.

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, ғылымға кіріспе

Алдыңғы меңгерілген білім

6-бөлім алдыңғы бөлімдерде қамтылған дағдыларға сүйенеді. Оқушылар сөздерді дұрыс айтып, сөйлем құрастыра алады.

Сабақбарысы

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтажоспарланғаніс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут

Сабақтың ортасы

5 минут

5 минут

3 минут

5 минут

2 минут

5 минут

Ұйымдастыру кезеңі:

(Ұ) Психологиялық дайындық

Дөңгеленіп тұрайық,

Шеңберді біз құрайық.

Қол ұстасып бәріміз,

Ақ тілекті жолдайық.

Әлемде нұр тыныштық

Әрбір бейбіт күн ыстық.

Қайырлы таң, мектебім!

Қайырлы күн, достарым!

Достарымды көргенде,

Қуана қарсы аламын!

Сәлем! Сәлем! Сәлем!

-Балалар, бүгін біз бір әңгіме оқимыз.

(Т) «Ойлан.Тап!» ойыныарқылы сабақтың тақырыбын ашу.

-Мына сөзжұмбақты шешіп көрсеңдер, бүгінгі сабақта оқитын әңгіменің тақырыбын білесіңдер.

Т

Ү

Й

Е

Қ

Ү

Ж

Ы

С

О

Л

О

Л

И

Й

К

Л

Қ

Ы

С

І

Б

А

Р

Ы

-Балалар, қандай сөздер шықты?

-Оларды бір сөзбен не дейміз?

-Олардың қандай айырмашылығы бар?

-Жабайы жануарлар бар ма?

-Біз оқитын әңгімеміздің басты кейіпкерлері жолбарыс пен түлкі.

Жұмбақ шешу:Бұл жануар өзі қу,

Жүрген жері айқай, шу.Бұл не? /түлкі/

-Бүгінгі сабақта біз «Қу түлкі» әңгімесін оқимыз.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын оқушыларға хабарлау.Жетістік критерийлерін анықтау, тақтаға жазу.

(Ұ) Дәптермен жұмыс

Оқушыларға бүгінгі күнді дәптерлеріне жазғызу.

Көркем жазу сәті:Сөзерді сауатты жазып, буынға бөлу:

Түл-кі -2 буын, 5 әріп, 2 дауысты, 3 дауыссыз дыбыс,

Жол-ба-рыс - 3 буын, 8 әріп, 3 дауысты, 5 дауыссыз дыбыс/дыбыстық талдау жасау/

(Ұ) Әңгіменіоқу /Әліппе 149-бет/

Мұғалім әңгімені оқиды, оқушылар әңгімені тыңдайды.

(Ұ) Әңгімені талдау

-Әңгіме кімдер туралы?

- Әңгіме немен басталды?

-Жолбарыс не істеді?

-Түлкі не деді?

-Әңгімені немен жалғасты?

-Әңгіме немен аяқталды?

-Неліктен?

Сергіту сәті:«Аюлар биі»

) «Сипаттама беру» айдары

Әңгіме кейіпкерлеріне мінездеме беру мақсатында оқушылар тірек сызбаны толтырады.

1/Түлкіні сипаттау: қу

сыпайы айлакер

түлкі

ақылды әдемі

қызғылт

2/Жолбарысты сипаттау: ақымақ аңқау

жолбарыс

мықты әдемі

күшті

) «Бұл кім?» ойыны

Оқушыларжануарлардың суретін жұбына көрсетпей, өз жұптарына сипаттайды.Екіншісі кейіпкерді табуы тиіс.

Интерактивті тақтада жазылған өлең жолдары

Сөзжұмбақтар

Жұмбақ

Жұмыс дәптерлері

Сұрақтар

«Қара жорға» аюлар биі

Тірек сызбалар

Кейіпкерлердің суреттері

Сабақтың соңы

Рефлексия:

-Сабақтан не үйрендің?

-Не қызықты болды?

Оқушылар өз үйренгендерін айтады

Интерактивті тақта

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушылар суреттер бойынша сипаттайды.

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыТоптық жұмыс барысында

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

 


Құрметті оқырман! Файлдарды күтпестен жүктеу үшін біздің сайтта тіркелуге кеңес береміз! Тіркелгеннен кейін сіз біздің сайттан файлдарды жүктеп қана қоймай, сайтқа ақпарат қоса аласыз! Сайтқа қосылыңыз, өкінбейсіз! Тіркелу
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Кейінірек оқу үшін сақтап қойыңыз:


Қарап көріңіз 👇


