Қозғалыстағы миграция. Қазақ тілі, 11 сынып, сабақ жоспары. 1 сабақ. 2 нұсқа.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мектеп: Қазіргі қоғам: миграция және Мұғалімнің аты-жөні: зияткерлік миграция. Сыныбы: 11 Шешендік сөздер қатысқаны: қатыспағаны: Уақыты: | |
Сабақтың тақырыбы: | Қозғалыстағы миграция |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.2.3.1 таза ғылыми стильдегі интервью, мақаланың құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық ерекшеліктерін талдау; 11.3.1.1 таза ғылыми стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, мақала, интервью жазу. |
Сабақ мақсаттары |
|
Бағалау критерийлері | Оқушылар:
|
Тілдік мақсаттар | Оқушылар жаһандық миграция туралы түсінік қалыптастырады. Пән ерекшелігіне сай лексика мен терминология: миграция, миграциялық процесс, иммиграция, экономикалық, саяси, мәдени немесе экологиялық факторлар т.б. Диалог пен жазылым үшін қажетті тіркестер: менің ойымша, мен ... ойлаймын, себебі ... т.б. |
Құндылықтарды дарыту | Сабақ мазмұны арқылы академиялық адалдық, топта жұмыс жасау және көшбасшылық, жаһандық азаматтық жауапкершілік сияқты құндылықтар сіңіріледі. |
Пәнаралық байланыс | Экономика, саясаттану пәндерімен байланыс. |
Алдыңғы білім | Қазақстандағы зияткерлік миграция |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекеттер | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 0-2 3-5 | 1.Сабақ тақырыбы мен мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады. 2.Өткен сабақ пен жаңа тақырыпты байланыстыру мақсатында «Ми шабуылы» жаттығуы орындалады. «Ақыл-ой миграциясы» деген не? «Трансұлттық мигранттар» дегенді қалай түсінуге болады? Миграцияны жаһандық маңызы бар құбылыс деп бағалауға бола ма? | МД слайд таратпалар
| |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 6-8 9-18 19-28
29-37 | 3. Жаңа тақырыпты меңгерту Оқылымалды тапсырма Оқушылар ғылыми стильдің қысқаша талдау үлгісімен танысады:
Оқылым тапсырмасы Ж/Т. «Қозғалыстағы миграция» тақырыбындағы мәтін мазмұнымен жеке танысады. Үзіндіні белгіленген уақытта оқып болғаннан кейін «INSERT» (түртіп алу) кестесімен жұмыс жасайды. Әуелі бірінші бағанын, қалғанын рет-ретімен толтыруы сұралады.
Кестемен жұмыс аяқталғаннан кейін жазғандарын топ ішінде дауыстап оқып талқылайды. Оқылымнан кейінгі тапсырма ЖЖ. Мәтінде кездескен тілдік құралдарды орынды пайдалана отырып, бір-бірінен интервью алуға дайындалады. Жұпта рөлдерін бөлісіп алады: «сұрақ қоюшы - жауап беруші» Интервью жазуға дайындық кезеңі: 1.Тақырыпқа қатысты ақпарат жинау; 2. Мақсатын анықтау; 3.Сұрақтар тізімін жасау; 4.Интервью алу. Қабілеті жоғары оқушылар мәтінде берілген ақпараттарды пайдаланып жоғары деңгейлі сұрақтар құрастырып/жауап берсе, қабілеті орташа оқушылар мәтіннің жалпы мазмұнына қатысты сұрақтар қойып, жауап беруі мүмкін. 5. Дескриптор - ғылыми стильдің талдау үлгісін қайталайды; - мәтінді жеке оқиды; - топ ішінде талдайды; - интервью жазады; - өзара бағалайды. 6. Тыңдау және бағалау Оқушылар жазған интервьюін топ ішінде оқып, ең жақсы жұпты анықтап, «Ыстық орындыққа» шақырады. Олар критерийге сай өзара бағалайды, мұғалім тиімді кері байланыс береді. | Түрлі-түсті стикерлер «Жаһандық диалог» журналы | |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың аяғы 38-40 | 7.Рефлексия. «Сэндвич» тәсілі:
| ||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Денсаулық және техникалық қауіпсіздікті сақтау | |||||||||||||||||||||||||
|
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?