Нағыз дос. Қазақ тілі, 7 сынып, сабақ жоспары. 5 сабақ.
|
| |||||||||||||
|
| |||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
Бөлім атауы | Сүйіспеншілік пен достық | |||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Нағыз дос | |||||||||||||
Жүзеге асатын оқу мақсаттары | 7.О7. Ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді қолдану, авторына сілтеме жасау. | |||||||||||||
Сабақ мақсаты | Барлық оқушылар: мәліметтерді жинақтайды, оқиғаларды сипаттайды, ойларын жеткізе алады. Көптеген оқушылар: Оқушылардың көбі мәліметтерді қолдана алады, өз ойларын әсерлі жеткізеді, бағалайды Кейбір оқушылар: Қабілеті жоғары оқушылар ұтымды ойлар айтады, мәселені жан-жақты талдай алады және бағалауда нақтылық көрсету | |||||||||||||
Бағалау критерийлері | - мәліметтерді орынды қолдана алады - тапсырманы мазмұнына сай орындайды | |||||||||||||
Дескрипторлар | - кемінде үш оқиғаны толық сипаттайды - сілтемелердегі мәліметті орынды қолданады - топ мүшелері толық қатысады | |||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Лексикалық минимум: нағыз достық, адалдық, сырласу, «Жаңа достың қадірі ескі досқа жетпейді», досын құтқару, адал достық, амал достық. | |||||||||||||
Осыған дейінгі меңгерілген білім | Дос, достық тақырыбында проблемалық сұрақтар құрып талқылады. | |||||||||||||
Құндылықтар |
| |||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Өзін-өзі тану, әдебиет | |||||||||||||
АКТ дағдыларын дамыту | Сабақ таныстырылымы | |||||||||||||
Жоспар | ||||||||||||||
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс - әрекеттер | Ресурстар | ||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут | Ой қозғау. - Нағыз дос деген қандай болу керек? - Сіз кімді нағыз дос деп айта аласыз? - Оның себебін қалай түсіндіресіз? | Слайд | ||||||||||||
Сабақтың ортасы 2 минут 8 минут 15 минут 5 минут 5 минут | Оқу мақсатымен танысу, бағалау критерийлерін талқылау. Оқылымалды тапсырмасы. Жеке-жұптық жұмыс. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі. Оқушыларға тірек сөздер мен сөз тіркестері беріледі. Сол бойынша тақырыптың не туралы екенін болжайды, жеке орындап, жұпта талқылайды. Тірек сөздер: нағыз дос, сырласу, серік, сенімді, қорғау, өзің, сатқындық, жақсылық, дос табу. Дескрипторлар: - тірек сөздермен мәтін құрастырады - тақырыптың не туралы екенін болжайды - жұпта өз болжамдарын салыстырып талқылайды Оқылым тапсырмасы. Оқушыларға Массагет, Білім ал (Bilim-all.kz), tak-to-ent сайттарына сілтемелер ұсынылады. Берілген сілтемелер бойынша оқушылар мәліметтерді жинақтап, топтық жұмыс жасайды. Топтық тапсырма. «Хикая картасы» оқылым стратегиясы. Дескрипторлар: - кемінде үш оқиғаны толық сипаттайды - сілтемелердегі мәліметті орынды қолданады - топ мүшелері толық қатысады Оқылымнан кейінгі тапсырма. «Елші» стратегиясы негізінде топ спикері өзге топтарға барып, өз жұмыстарын таныстырады. Өзара бағалау: «Стикердегі жазу». Дескрипторлар негізінде топтар бір-бірінің жұмысын бағалап, стикерге жазады. Мұғалімнің бағалауы. Атқарылған жұмыстарға ауызша комментарий жасайды. | Мәтін «Нағыз дос деген қандай болу керек?» http://massaget.kz/jigitterge/syin_sagatta/juz_jagday/43848/ http://bilim-all.kz/article/1910-Qumyrsqa Құмырсқа http://tak-to-ent.net/load/281-1-0-5353 Екі дос http://lib.nkzu.kz/Library/Librarykz/pechat/p429.htm Достық, жолдастық ұғымдарының сипаты | ||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Кері байланыс: «3-2-1» стратегиясы Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат. Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті. Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. | Кері байланыс парағы | ||||||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс | ||||||||||||
Барлық оқушылар: мәліметтерді жинақтайды, оқиғаларды сипаттайды, ойларын жеткізе алады. Көптеген оқушылар: Оқушылардың көбі мәліметтерді қолдана алады, өз ойларын әсерлі жеткізеді, бағалайды Кейбір оқушылар: Қабілеті жоғары оқушылар ұтымды ойлар айтады, мәселені жан-жақты талдай алады және бағалауда нақтылық көрсету | Сабақта дескрипторларға негізделген жүйеде бағаланады.
| Әдебиет, өзін-өзі тану пәндеріменбайланысты. Сабақта таныстырылым көрсету үшін және ғаламтормен жұмысжасау үшін қолданылады. | ||||||||||||
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
| |||||||||||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды