Компьютерлік томография мен магнитті-резонанстық томографияны салыстыру. Физика, 11 сынып, сабақ жоспары.


Келісілді_________________________

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пән:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі 11.7.1.6

Мектеп:

Күні:

Сынып:11

Мұғалімнің аты - жөні:

Қатысқан оқушы саны

Қатыспаған оқушы саны

Сабақтың тақырыбы

Компьютерлік томография мен магнитті-резонанстық томографияны салыстыру

Осы сабақта жүзеге асатын оқу мақсаты (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.7.1.6 Компьютерлік томография мен магнитті-резонанстық томографияны салыстыру

 Сабақ мақсаты

  • Компьютерлік томография мен магнитті-резонанстық томографияны салыстырады

 Бағалау критерийлері

- МРТ сканерінің жұмысын қысқаша сипаттайды

- КТ сканерінің жұмысын қысқаша сипаттаңыз

- КТ мен МРТ арасындағы айырмашылықтар мен ұқсастықтарды ажыратады

Медициналық бейнелеудің екі әдісі бойынша сұрақтарға жауап береді

 *Тілдік мақсаттар

Резонанс, радиожиілік, катушкалар, электромагнетизм, фотондар, иондаушы емес сәуле, релаксация уақыты, лармор жиілігі, түсіп қалу, айналу, жұмсақ тіндер, инвазивті емес, рентген, ұстау, клаустрофобия

Құндылықтарды дарыту

 

Қызығушылық - бұл зерттеушілік ойдың маңызды бөлігі және өмір бойы білім алуға деген ұмтылыс. Бұл сабақтың мақсаты - оқушылардың сабақта алған сабақтарын нақты өмірде қолдануға болатын құрал-жабдықтарды ұсына отырып, сабақта қолдануға қызығушылығын ояту.

Пәнаралық байланыстар

Осы сабақтың физика мен магнетизм, электромагниттік сәуле және биологиядағы адам анатомиясы сияқты басқа салалары арасында өзара байланыс бар. Кросс-байланыстыру студенттің осы салаларда алған білімін шақыру және қолдану арқылы жасалады.

АКТ қолдану дағдылары

 Бастапқы білім

Оқушылар бұған дейін білім алған болуы керек

- адам анатомиясының негіздері

-электромагниттік сәуле / толқындар және олардың қасиеттері

- атомдық ядролық құрылым

Сабақ барысы

Сабақтың басы

  • Сәлемдесу оқушыларды түгендеу.

.2 мин

Сабақтың ортасы

2. Мұғалім сол презентацияны қолдана отырып, оқу мақсаты туралы пікірталас жүргізеді.

( 8 минут)

3. Мұғалім бейне жазба көрсету арқылы КТ мен МРТ арасындағы айырмашылықты және ұқсастықты түсіндіреді.

(Шамамен 2,5 минут)

4. Бұдан әрі мұғалім КТ және МРТсалыстыру.ppt power нүктесін қолданумен бейнені қараудың екі әдісі арасындағы айырмашылықты талқылайды.

(Шамамен 10 минут)

5. КТ және МРТсканерлеу.mp4 арасындағы 7-ші айырмашылықты бейне екі әдіс арасындағы айырмашылықты көрсету үшін қолданылуы мүмкін.

(Шамамен 4 минут)

6. Содан кейін студент КТ және МРТ task.doc тапсырмасы арқылы жұмыс істейді. Тапсырма аяқталған кезде сыныптың бүкіл шолуы.

(Шамамен 10 минут)

1. КТ және МРТ салыстыру.ppt

2. МРТ мен КТ.mp4 арасындағы айырмашылық неде?

3. КТ және МРТ салыстыру.ppt

4. КТ мен МРТсканерлеуінің арасындағы айырмашылықтар.mp4

5. КТ және МРТтапсырмасы.doc

6. КТ және МРТ тапсырмаларына жауаптар.doc

Сабақтың соңы

Сабақтың соңында оқушылар өздерінің оқулары туралы ойланады:

- Не үйренді

- Не түсініксіз қалды

- Не істеу керек

(Шамамен 3,5 минут)

Компьютерлік осьтік томография және магнитті-резонанстық томограф

сурет1

Саралау/ Дифференциация

Оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық пен қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау жеке және топтық қолдау арқылы жүзеге асырылады. Тапсырма кезінде қосымша түсініктеме немесе ақпарат берілуі мүмкін. Жеке адамдарға немесе топтарға арналған презентацияларға шолу жасау.

Ауызша және жазбаша жауаптар қолданылады.

Денсаулықты насихаттайтын әдістер, мысалы, тұру, созылу және серуендеу сияқты физикалық жаттығулар қолданылуы мүмкін.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары нақты қойылған ба? Оқушылардың барлығы оқу мақсатына қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері дұрыс сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Төмендегі кеңістікті сабағыңыз туралы ойлау үшін пайдаланыңыз. Сабағыңыз туралы сол жақта көрсетілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту және оқуға қатысты)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
Пікір жазу