Музыка және кино. Музыка, 6 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар: Мектеп: 6.3 Музыка және өнер түрлері Мерзімі: Оқытушы: Сынып 6 Сабаққа қатысқан оқушылар саны: Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: | |
Сабақ тақырыбы: | Музыка және кино (1) |
Сабақта іске асырылатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.1.1.1 – тыңдаған музыкалық шығарманы талдау және өнердің түрлері, стилі және жанрларын, сонымен қатар, өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтау; 6.1.2.3 – көркем бейнені құруда музыка және өнердің басқа түрлерінін көркемдеуші құралдарын салыстыру; 6.1.3.1 – әуеннің көңіл-күйі мен көркем бейнесін жеткізе отырып, екі дауыспен,немесе канон элементтерін қолдана отырып, әртүрлі стильдегі және жанрдағы әндерді орындау; |
Сабақ мақсаты | – тыңдаған музыкалық шығарманы талдау және өнердің түрлері, стилі және жанрларын, сонымен қатар, өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтау; – көркем бейнені құруда музыка және өнердің басқа түрлерінін көркемдеуші құралдарын салыстыру; – әуеннің көңіл-күйі мен көркем бейнесін жеткізе отырып, екі дауыспен,немесе канон элементтерін қолдана отырып, әртүрлі стильдегі және жанрдағы әндерді орындау; |
Бағалау критерийлері | Оқушылар: – тыңдаған музыкалық шығарманы талдау және өнердің түрлері, стилі және жанрларын, сонымен қатар, өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтай алады; – көркем бейнені құруда музыка және өнердің басқа түрлерінін көркемдеуші құралдарын салыстыра алады; – әуеннің көңіл-күйі мен көркем бейнесін жеткізе отырып, екі дауыспен,немесе канон элементтерін қолдана отырып, әртүрлі стильдегі және жанрдағы әндерді орындай алады; |
Тілдік мақсат | -музыкалық щығармашылық идеяны ұсыну, интерпретация жасау. - көркем бейнені құруда музыка және өнердің басқа түрлерінін көркемдеуші құралдарын салыстыра алу Пәндік лексика және терминология
|
Пәнаралық байланыс | Бейнелеу өнері, |
АҚТ қолдану | Шығармалардың үнтаспалары |
Алдыңғы білімдері | 5 сыныпта алған білімдерін толықтыру |
Құндылық | Тарих, Мәдениет, және тілдік бірлестік. Өнер синтезі. |
Жоспар
Жоспраланған сабақ барысы | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||
Сабақ басы 0-3 3-6 6-9 | 1. Ұйымдастыру кезеңі: коллаборативті ортаны ұйымдастыру. Әр түрлі түстегі жіптерді таңдай отырып топқа бөлу. Жіптерді қолға байлай отырып бір тілек атау. Сбақ тақырыбы мен мақсатын анқытау. Орындалатын іс-әрекетті атап өту. Тапсырма . Сыныпта талқылау. Музыкалық композиция тыңдаңыздар, бұл музыканы сендер бұрын қай жерде естідіңдер? Сыныптасыңмен бірге талдаңыз, сабақ тақырыбына өзіңіздің вариантыңызды айтыңыз. Әңгімелесу.
| Үнтаспа жазбалары. | ||
Сабақ ортасы 9-18 18-28 28-30 30-37 | Тапсырма Ақпарат іздеу.
Тапсырма.Зерттеу. Бір кинофильмді таңдаңыз. Киноның «төлқұжатын» жасаңыз, төмендегідей мәліметтерді даярлаңыз: Киноның алғаш көрсетілген жылы: Басты режиссер: Фильмдегі басты кейіпкерлер: Бірінші көрсетілімі: Жетістіктері: Фильм туралы сыныпта бөлісіңіз. Бағалау критерийлері:
Бағалау. «Екі жұлдыз- бір тілек» әдісі арқылы бағалауды өткізу. Тапсырма. Әнді үйрену және орындау. «Приключения Электроника» кинофильмнен әуені Е. Крылатовтікі, Ю. Энтиннің сөзіне жазылған «До чего дошел прогресс» әнін үйреніңіз.
Әнді топпен, жұппен, сыныппен орындаңыз. | Интернет ресурстар Ақпараттық карточкалар Әйгілі кинофильмдерден үзінді «Приключение электроника» әнінің үнтаспа жазбасы. | ||
Сабақ соңы 37-40 | Оқушылардан кері байланыс алу. Рефлексия орындау үшін мұғалім мәтіні бар қағаз беттерін таратып, мынадай ұсыныс жасауы тиіс: •Мен бүгін сабақта үйренгенім… •Сабақта мені толғандырған… •Әсіресе менің қолым жеткені… | |||
Саралау | Бағалау | Қауіпсіздік ережелерін сақтау және денсаулықты қадағалау | ||
Әнді орындау барысында оқушылар екі дауысқа бөліне алады. | Қалыптастырушы бағалау | Тәжіриебелік және шығармашылық жұмыстарды орындау барысында техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтау. | ||
Сабақ бойынша рефлексия | Сабақ туралы ойлар | |||
Бұл сабақтың мақсаты болды ма немесе оқыту мақсаты шынайы болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсаттарға жетті ме? Егер жоқ болса,неге жоқ? Сыныпта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың тұрақты уақыттық кезеңдері болды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? | ||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?