Өнер фестиваліне дайындық. Музыка, 1 сынып. Сабақ жоспары.


8 бөлім: «Дені саудың жаны сау»

Мектеп: Көкшетау қаласының физика-математикалық бағыттағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Мерзімі:

Мұғалімнің аты-жөні: Магавина Г.Ғ

Сынып: 1

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Тақырып:

Өнер фестиваліне дайындық

Осы сабақты меңгеруге қол жеткізетін оқыту мақсаттары

1.1.3.3 негізгі музыкалық ұғымдарды білу

1.1.1.1 есту қабілетіне сүйеніп таныс дыбыстарды, музыканы тану

Сабақ мақсаты

Оқушылар

Жыл бойы өткен репертуардың ішінен музыкалыө номерлер құрастырады.

Өз музыкалық номерлерін дайындайды.

Бағалау критерийлері

Таныс дыбыстар мен музыканы анықтайды

Музыканың екпінін, динамикасын біледі.

Пәнаралық баланыс

Қазақ тілі – шаңырақ сөзініің мағынасын ажырату

Құндылықтар дарыту

Ынтымақтастық - басқа оқушылармен жұмыс жасау, топтарда жұмыс істеу барысында оқушылардың бойында коммуникабельдік белгілер қалыптасады.

Қазақстандық патриотизм- халық өнерімен танысу, өнерге деген құрмет пен сүйіспеншілікпен қарауға баулу

АКТ дағдылары

Меңгерілетін сөздер

Тілдік мақсаттар:

• өз жұмысына түсініктеме беріп өзгертулер енгізу

Пән лексикасы мен терминологиясы:

Өнер фестивалі

Музыкалық номерлер

Репетиция

  • Диалог үшін қажетті сөз тіркестері: Бұл әнге келесі би қимылдары сәйкес, себебі….
  • Дайындық кезінде ….сақтау керек;
  • Орындау одан да сәтті болады, егер….;
  • Біз …аспаптарда орындадық;
  • Бізде …сәтті орындалды;

Алдыңғы білім

Оқушылар полька биімен танысты, биге сәйкес қимылдар ойлап тапты. Полька биінің ырғағын құрастырып музыкалық аспаптарда орындады сонымен қатар шаңырақ туралы ән үйренді.

Жоспар

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс-шаралар

Ресурстар

Басы

Сәлемдесу

Сынып 5 топқа бөлінеді

Әр топқа до, ре, ми, фа, соль нотасы атауы беріледі.

1-тапсырма. Музыкалық сауаттылық.

Топта өткен тақырыптарға сәйкес тапсырма орындаңыз. Парақшаларда бейнеленген терминдер, анықтамаларды атаңыз. Дайындыққа 3 минут уақыт

1 топ- ырғақ, f , төрттік нота, мажор, күй, домбыра, До нотасы, хор.

2 топ- ырғақ, <, сегіздік нота, минор, ән, сазсырнай, ми нотасы, дирижер.

3 топ- ырғақ, р, сегіздік нота, минор, би, дабыл, соль нотасы, оркестр

4 топ- ырғақ, р, төрттік нота, мажор, марш, тұяқ, фа нотасы, дирижер.

5 топ- ырғақ,, >, төрттік нота, минор, күй, фортепиано, ре нотасы, хор.

2-тапсырма. Идеяларды жинау.

Топта бірінші сыныпта өткен ән немесе шығарма таңдаңыз.

3-тапсырма. Музыка шығару және импровизация.

Өз көрсетілімдеріңізді дайындаңыз.

Бағалау критерийлері:

  • Топтық жұмыс;
  • Мәнерлеп орындау (көңіл-күй, дикция, ансамбль);
  • Динамикалық белгілерді көрсету.

Рефлексия

«Менің көңіл-күйім»

Оқушылар кабинете ілулі тұрған А3 форматты самйликтердің қасына барып тұрады.

Және неге сол көңіл-күйді смайликті таңағанын түсіндіреді.

үлестірме қағаздар

Қосымша ақпарат

Дифференциация көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Неғұрлым қабілетті оқушылардың алдына қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау оқушылардың материалды игеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік

  • шығармашылық тапсырма орындау кезінде саралау жүргізу
  • Әуенді тез және дұрыс шығарған топқа, өлең сөздерін нотаға салып орындау немесе ырғақ құрастыру сияқты күрделілек тапсырма беру.

Өзін өзі бағалау критерийлрі бойынша бағалау

Топтарда өзара бағалау

Мұғалімнің бақылауы және пікірі

Қушылар сабақта еркін түрде қозғалып жүреді. Ән орындау барысында ауыз аппараты жаттығады. Дұрыс дем алып және демдерін сақтап үйренеді.

Сабақтың мақсаттары/оқу мақсаттары шынайы болды ма?

Оқушылар бүгін нені үйренді?

Сабақтағы көңіл-күй неге ұқсас болды?

Менің дифференциялық тұрғыдағы көзқарасым жақсы жұмыс істеді ме? Мен уақытында үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай өзгерістер енгізуді қалар едім?

Осы бөлімді сабақтың рефлексиясы үшін пайланыңыз. Сол жақ бағандағы Сіздің сабағыңыз туралы сұрақтарға жауап беріңіз

Қорытынды баға

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру туралы, сондай-ақ үйрету туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартатын еді (сабақ беру туралы, сондай-ақ үйрету туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Мен сабақ барысында сынып және жекелеген оқушылар туралы келесі сабаққа дайындалуыма көмектесетін қандай деректерді білдім?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу