Сандармен амалдар орындау. Математика, 3 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспарының үлгісі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3C бөлім «Тиімді есептеулер» | Мектеп: Көкшетау қаласындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні : | ||||||
Сынып: 3 | Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | ||||||
Сабақ тақырыбы | Сандармен амалдар орындау | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 3.1.2.7 санды қосындыға көбейту ережесін/ 2·(15·7); 175:(5·7), түріндегі санды қөбейтіндіге көбейту және бөлуді тиімді есептеу үшін қолдану | ||||||
Сабақ мақсаттары | Санды қосындыға көбейту ережесін санды қөбейтіндіге көбейту және бөлуді тиімді есептеу үшін қолдану | ||||||
Бағалау критерилері |
| ||||||
Тілдік мақсаттар
| Қосынды, көбейтінді, өрнек, санды өрнек, әріпті өрнек, жақшалы өрнек, жаөшасыз өрнек, т.б. | ||||||
Құндылықтарды дарыту | Еңбек ету, өзін өзіне қызмет көрсетуге баулу | ||||||
Пәнаралық байланыстар | Еңбекке баулу | ||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Қосындыны бір таңбалы санға көбейту ережесін біледі | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы 3 минут | (Ұ)Ұйымдастыру. Оқушылар ішкі және сыртқы шеңберге тұрып, бір-біріне көбейту кестесін қояды,өзара жауап береді. (Ұ, Ө)Математикалық диктант Мақсаты: өткен сабақты бекіту, сабақтың тақырыбын анықтау. Адамқан әріптер: Р Е Н К Т Е Р Ө /Өрнектер/ Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау Бағалау критерийлерін шығару | Маркер, ламинад қағаз,презентация | |||||
Сабақ ортасы
4 минут 10 минут 5 минут 10 мин 5 минут | (Ұ, МК) «Ойлан тап» Мақсаты: өткен білімдерін еске түсіру, қайталау, бекіту, санды көбейтіндіге бөлуге дағдылану.
8·(3·5) -Балалар берілген өрнектің мәнін неше тәсілмен шығаруға болады? - Қай тәсілмен шығарған тиімді деп ойлайсыңдар? Неліктен? - Бұл қасиет қалай аталады? /Оқушылар өрнекті көбейтудің терімділік қасиетіне сүйене отырып шығарады/.
/Оқушылардың жауабы тыңдалады, мұғалім түзетуулер мен толықтырулар енгізеді/. 150:(5·6)= (150: 5):6=30:6=5 150:(5·6)= 150:30=5 /Оқушылармен кері байланыс жасалады/. (Ж) өрнектің мәнін тап. Мақсаты: санды көбейтіндіге бөлуге дағдылану. 180: (5*6)=(180:6):5=6 320:(8·2)= (320:8):2=40:2=20 /Оқушылар жұппен орындайды,оқушылар жұп бойынша орындалған тапсырмалараны ауыстырады, тақтада берілген дұрыс жауаппен тексеріліп, нәтижесі анықталады, кері байланыс жасалады/. (Т) Өрнектің мәнін тап Мақсаты: өрнекті тиімді тәсілмен шығаруға дағдылану, тиімділігін дәлелдеу. 1-топ: 156: (3*4)=156:3:4=52:4=13 480:(6*4)=80:4=20 2-топ: 120: (5*6)=120:6:5=20:5=4 126:(6*3)=126:6:3=7 3-топ: 160:(2*5)=160:5:2=16 366:(3*2)=122:2=61 /Әрбір топ шығарған өрнектерін қорғайды, оқушылар өзара «Екі жұлдыз, бір тілек» бойынша бірін-бірі бағалайды/. (Ө, Қ) Өрнектің мәнін тап. Мақсаты: санды көбейтіндіге бөлуді тиімді тәселмен шығаруға дағдылану 350: (12*70) /Оқушылар тақтада көрсетілген дұрыс жуаппен тексеріп, өзін-өзі бағалайды, қателік жіберген балалармен кері байланыс жасалады/. | Қима қағаздар Слайд Слайд Дәптермен жұмыс, слайд Қима қағаздар Слайд Қима қағаздар | |||||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия
«Жетістік жолында» өзін-өзі бағалау | Слайд «Жетістік жолында» өзін-өзі бағалау | |||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||
|
|
| |||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?