Сандармен амалдар орындау. Математика, 3 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ: Математика

1В бөлімі-Көбейту және бөлу.Есептер

Күні:

Сынып 2

ФМБ-ғы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Көкшетау қаласы

Мұғалімнің аты-жөні: Сабитова А.С.

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Тақырыбы

Сандармен амалдар орындау

Оқу мақсаттары

3.1.2.4 бір таңбалы сандарға қалдықпен бөлуді орындау және тексеру

Сабақ мақсаты

Бір таңбалы санға қалдықпен бөлуді орындай алады.

 Бағалау критерийлері

Көбейту және бөлу амалдарының компоненттерін біледі;

Көбейту мен бөлу өзара кері амалдар екенін түсінеді;

Бір таңбалы санға қалдықпен бөледі және тексереді;

 Тілдік мақсаттар

 

Қалдықпен бөлінеді, қалдықсыз бөлінеді,

 Құндылықтарды дарыту

Еңбек және шығармашылық

Пәнаралық байланыстар

АКТ пәнімен байланысты

Дене шынықтыру жаттығуларын кіріктіру

Дүниетану пәнімен байланысты

Алдыңғы меңгерілген білім:

Өлшем бірліктерін түрлендіру және аталған сандармен амалдар

Сабақ барысы

Белгіленген уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Дерек

көздер

Сабақтың басы

5 минут

«Ертеңгілік шеңбер»Қайырлы таң!

  • Кел, жаныма тұр, сыныптас.
  • Өз алақаныңды маған аш.
  • Міне, менің қолым бос,
  • Жылуыма жылу қос.

(МК,Ұ,Ж) «Өз жұбыңды тап» ойыны

Топтарға әртүрлі сандар және амалдар жазылған парақшалар ұсынылады, оқушылар өз жұбын табады.

  • амалды оқиды, зерттейді
  • тағы қандай амалдар құрастыруға болатынын ойластырады, дәлелдейді;

Топтар өздерінің таңдауын түсіндіреді.

-Балалар, қалай ойлайсыңдар, бүгінгі сабақта не істейміз?

-Қандай жетістіктерге қол жеткіземіз?

/оқушылардың жауаптарын тыңдау/

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.

Интерактивті тақта

Қима карточкалар

  • (МК Ұ)

8-ге бөлінетін сандарды табу;

өсі ретімен орналастыру,

шыққан сөзді оқу және тақырыппен байланыстырып өз ойын айту.

  • 21 саны неге қалып қойды?
  • Ал оны бөле аламыз ба?
  • 21 санының ішінде 8 неше рет болады?

21 : 8 =2 (5 қалдық), тексеру – 2 * 8 + 5 =21

  • (МК,Т)

Бейнекөріністі қарау, талдау

Оқушылыр топта 4 адамнан отырады. Әр топқа бірнеше түрлі фигуралар таратылады.

1 топ – шаршы - 17 дана

2 топ- үшбұрыш – 22 дана

3 топ – дөңгелек – 27 дана

4 топ - тік төртбұрыш - 26

Нұсқаулық:

  • Фигураларды бірдей етіп бөліп алу
  • Артық қалған фигуралардың санын анықтау;
  • Кестені толтыру;
  • Өрнек құрастыру;

Оқушының аты

Неше фигура алды

Қалды

  • Алғашқы таратылған фигураның санын қалай шығарып алуға болады?

(Оқушылар өз ойларын, болжамдарын ортаға салады.)

(Ө,Қ)Өздік жұмыс.

Мақсаты: бастапқы алған білімдерін қолданыу.

Дәптермен жұмыс

Қалдықпен бөлуді орында және тексер

12 : 5 = 30 : 8 =

15 : 2 = 57 : 8 =

20 : 6 = 84 : 9 =

Тақта арқылы бір-бірін тексереді

Сабақтың ортасы

10 минут

15 минут

8 минут

сурет

Түрлі фигуралар

Бейнефильм

Қима қағаздар

Интерактивті тақта

ҚБ парақтары

Сабақтың соңы

2 минут

  • Рефлексия:

-Мен бүгін .................... үйрендім.

-Мен бүгін .................... түсіндім.

-Маған .......................... қиын болды.

  • Өзін-өзі бағалау.
  • Оқушылар шапалақтау арқылы өздерін бағалайды.

Шапалақтау арқылы

Қосымша ақпарат.

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалайжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайтапсырмаларқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

  • Қабілеті жоғарылау оқушылар өздігінен өлшем бірліктерімен өрнектер құрастырады, талдайды.

Шапалақтау арқылы бағалайды. Өздік жұмысты бағалау.

  • Дене шынықтыру
  • Сергіту сәті


Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
Пікір жазу