Уақыт өлшем бірліктері. Математика, 3 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бөлім 2С бөлімі «Уақыт» Күні:2- тоқсан Сынып: 3 | Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні : Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Уақыт өлшем бірліктері | ||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаттары | 3.1.3.2 Уақытты өлшеуде секунд өлшем бірлігін пайдалану 3.1.3.5 сағаттардың әртүрлі түрі бойынша уақытты анықтау: сағаттар, минуттар, секундтар 3.1.3.3 **уақыт мәнін салыстыру: секунд, мин, сағат, тәулік, жыл, ғасыр және шама мәндерімен арифметикалық әрекетті орындау 3.1.3.4 уақыттың өлшем бірліктерін түрлендіру: олардың арасындағы ара салмағы негізінде секунд, мин, сағат, тәулік, жыл, ғасыр | ||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Уақытты өлшеуде секунд өлшем бірлігін пайдалану.Сағаттардың әртүрлі түрі бойынша уақытты анықтау.Уақыт мәнін салыстыру және шама мәндерімен арифметикалық әрекетті орындау. Уақыттың өлшем бірліктерін түрлендіру | ||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Уақыт, сағат, минут, тәулік, апта, ай, жыл, т.б. уақыт өлшем бірліктері | ||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Өмір бойы білім алу | ||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Ғылымға кіріспе, қазақ тілі | ||||||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | 2-сыныпта уақыт туралы өтілген білімдерін қайталау | ||||||||||||||||||||||
Сабақбарысы | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 2 минут 5 минут 3 минут | I.Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық дайындық:Қоңырау үні естілді, Сабағымыз басталды. Оқушылар тынышталып, Қатар-қатар тік тұрды.
/Математика сабағы/ ІІ.Қызығушылықты ояту Мақсаты:Сөзжұмбақ шешкізу арқылы өткен білімдерін қайта жаңғырту, сабақтың тақырыбын анықтау. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Бағалау критерийлерін анықтап, тақтаға жазу. | презентация Слайд | |||||||||||||||||||||
Сабақ ортасы 3 минут 5 минут 5 минут 10 минут 4 минут | (Ұ) Проблемалық сұрақ. Мақсаты: оқушылардың сыни ойлау дағдыларын дамыту. - Өмірде нені өлшеуге болады? - Уақытты қалай өлшеуге болады? - Сабақтың ұзақтығын қалай өлшейміз? - Дем алу ұзақтығы мен 1 сабақтың ұзақтығын әр түрлі уақыт өлшем бірліктерімен өлшенеді ме немесе екеуін де бір бірлікпен өлшейміз бе? (Ұ)Уақыттың ең кіші өлшемі секундпен таныстыру. Мақсаты: сағаттың әр түрі бойынша, уақыт өлшем бірліктерін анықтау. Оқушыларға 3 түрлі сағат көрсету. Кұммен, минут, секунд, шкаласын көрсететін сағат түрімен және электронды сағат түрлерін көрсету. Осы үш сағаттың қайсысы секундты көрсете алатындығы анықталады.
(Ұ, Ө) «Сандар сөйлейді!» Мақсаты: Белсенді әдістер арқылы сыни ойлауға дағдыландыру. «Кубизм» стратегиясы бойынша /экранда кубиктің қырында сандар шығып отырады.Оқушылар шыққан сан жайлы не біледі, ортаға шығып айтады. 365 12 4 7 24 60 (Ж/Ж) «Кім жылдам?» ойыны Мақсаты:Арифметикалық амалдарды қолдана отырып,уақыт өлшем бірліктерін есептеп шығару. Секундомер арқылы оқушылардың есепті шығару жылдамдығы анықталады. Фотоаппарат 32 суретті 2 секундта тусірді. Ол 10 секундта неше сурет түсіре алады? 32суретті – 2 с 10с - ? сурет Ш: 32/2*10=160 Ж: 10 секундта 160 сурет түсіре алады /Есепті ең бірінші боп шығарған оқушы «Бинго» деп айқайлайды.Есеп шығару уақыты хабарланады.Есеп талданып, тақтаға жазылады.Оқушылар өзін-өзі тексеріп, дескриптор бойынша бағалайды./
(Қ) Салыстыр Мақсаты:Уақыт өлшем бірліктерін түрлендіру, салыстыру. 1сағ.20мин. * 120мин1тәул.5сағ. * 29сағ.3ғасыр. * 100жыл.1жыл 2ай. * 365 күн | слайд Сағаттар Кубик Слайд Сағат секундомер карточкалар | |||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия: «Сөйлемді жалғастыр» -Маған сабақта ............қызықты /қызықсыз болды -Сабақтан ..............................................үйрендім -Алда уақытта ...............................білгім келеді Өзін-өзі бағалау:«Табыс баспалдағы» Оқушылар стикерге өздерінің есімін жазып, баспалдақтағы өз орнын анықтап, стикерді жапсырады. | Слайд Табыс баспалдағы | |||||||||||||||||||||
Дифференциация – оқушыларғакөбірекқолдаукөрсетудіқалайжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайтапсырмаларқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||||
Топта жұмыс жасату арқылы дифференциациялау. Қабілеттері әр түрлі оқушыларды топтастырып жұмыс жасату. Топтық жұмыстарды ұйымдастыру үшін қабілеті жоғары оқушыларға күрделі тапсырмалар беру. | Оқушылардың уақыт жайлы білімдері бағаланады | Денсаулық сақтау технологиялары. Қолданылған сергіту сәті мен белсенді оқыту әдістері. Сабақ барысында қауіпсіздік ережесін сақтау. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?