Күнделікті өмірде формулаларды қолдану. Математика, 3 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2А бөлімі: Өрнектер. Қозғалысқа есептер | Мектеп: | ||||||||||||||||
Күні: 2-тоқсан | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||
Сынып: 3 | Қатысқандар:19 Қатыспағандар саны: 0 | ||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Күнделікті өмірде формулаларды қолдану | ||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) | 3.2.1.4** формулаларды шығару және қолдану: түзу бойымен бірқалыпты қозғалыс: s=v∙t, t=s:v, v=s:t | ||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар қозғалысқа арналған формулаларды есептеуде қоладанады. | ||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Түзу бойымен бірқалыпты қозғалыс: s=v∙t, t=s:v, v=s:t формулаларды қолданады | ||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар: Қашықтық – U, жылдамдық –S, уақыт-t біледі. Пәнге тән лексика мен терминология: Бұған кіретіндер: Бір бағыттағы қозғалыс, қарама-қарсы бағыттағы қозғалыс, бір-біріне қарама-қарсы бағыттағы қозғалыс. | ||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Өзара сыйластық, жауапкершілік, еңбекқорлық | ||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Ғылымға кіріспе,дүниетану | ||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Периметр, аудан, көлем бойынша есептеулер жүргізе алады. | ||||||||||||||||
Сабақбарысы | |||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||
Сабақтың басы 0-5 минут | Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды көңіл-күй орнату Қызығушылық-мотивациялық кезең «Көліктер» ойыны Мақсаты:Оқушылардың сабаққа деген қызығушылықтарын арттыру, сабақ тақырыбын ашу. Шарты:Мұғалім оқушыларға ҰШАҚ ПОЙЫЗ МӘШИНЕ ВЕЛОСИПЕД суреттерін немесе сөздерін таратады. Көлік атауын айтқан кезде оқушылар жүріп қозғалады. Барлық көліктер аталған кезде бәрі бірге қозғалады. -Балалар, сендер жаңа қандай бағытта қозғалдыңдар? -Барлық көліктің қандай ортақ қасиеті бар? -Қандай айырмашылығы бар? -Сонда бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болмақ? Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын хабарлау.бағалау критерийлерін анықтау. | ||||||||||||||||
Сабақтың Ортасы 5-35 минут | (Ұ,Ө,Ж)Математикалық диктант Мақсаты:Өткен сабақта алған білімдерін тексеру. -Қозғалыс шамаларының бір-біріне тәуелділігін тұжырымдайды; Формула:S= U*t Ереже:Қашықтықты табу үшін жылдамдықты уақытқа көбейтеді. Формула:U= S : t Ереже:Жылдамдықты табу үшін,қашықтықты уақытқа бөледі. Формула:t = S: U Ереже:Уақытты табу үшін,қашықтықты жылдамдыққа бөледі. Диктант аяқталғаннан кейін жауаптың дайын нұсқасы шығарылады, оқушылар дәптерлерімен ауысып, бір-бірін тексеріп, бағалайды. (Ө ,Қ ) Оқушыларға қашықтықты, жылдамдықты, уақытты анықтауда осы формулаларды пайдалануға мүмкіндік беріледі. Кестенің бос ұяшығын толтырады. Оқушылар формула арқылы есептеп, кестені толтырады.Кестелерімен жұпта ауысып, бір-бірін дескрипторлар арқылы бағалайды.
(Т,)Топтық жұмыс. Әр топқа есептер жазылған қағаздар беріледі. Оқушылар топтың ішінде шешу жолдарын жазады да, ортаға ұсынады. Топтар бір-бірін тексеріп, өзара бағалайды. | Ламинатталған қағаздар | |||||||||||||||
Сабақтың соңы 35-40 минут | Рефлексия. Сабақта не қиын болды? Сабақта не маңызды? -Қандай формулалармен таныстық? -Қандай ұғымдар есте қалды? «Жетістік баспалдағы» арқылы бағалау
Басқаларға көмектесе аламын | ||||||||||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінтексеружоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||
Дифференциация-деңгейлік тапсырмалар беру. | «Жетістік баспалдағы» арқылы бағалау .
| Сергіту сәті |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?