Жұмысты қорғау. Көркем еңбек (ұлдар), 9 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ жоспары «Көркем еңбек»

Ұзақ мерзімді жоспардың 2 бөлімі:

Дизайн және технология

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 9

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Жұмысты қорғау. 

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.3.1.1 медиа құралдары мен онлайн платформаларды қолдана отырып, белгілі бір аудиторияға дайын жұмыстарын қорғауды өз бетінше ұйымдастыру (бейнетаспа, онлайн форумдар, әлеуметтік желілер);

9.3.2.1 өзінің және өзгелердің жұмыстарындағы тарихи, әлеуметтік және мәдениеттік мәнмәтіндерді талдау мен бағалау. 

 Сабақ

 мақсаттары

  • сәулет нысанның макетін жариялау.

 Бағалау

 критерийлері

  • өз бетінше өзінің дайын жұмысының жариялауын ұйымдастырады;
  • өз жұмысын және өзгелердің жұмысын талдайды, бағалайды.

 Тілдік

 мақсаттар

 

  • пәндік терминологияны қолдана отырып өз жұмысын талдау, қортынды жасау, аргумент арқылы материалдардың, әдістердін тиімділігін түсіндіру, қорғау.

Лексика және терминология:

смарт қалалар, болашақ қала, техникалық сурет, макеттің сызбасы, макетті жасау жеке жоспары және т.б.

«Бұл жобада мен келесі аспектілерді көрсеткім келді:...»;

«Замануи сәулет нысандарының сипаттамаларына ... жатады»;

«Біздің жұмысымызға ... фактілер әсер етті»

 Құндылықтарды

 дарыту

Бұл сабақ өз жұмысын қорғай білуге, идеяны ұсынуға, өз жұмысына және өзгелердің жұмысына әділ баға беру құндылығын дарытуға бағытталған.

Құндылықтарды дарыту жобаларды қорғау барысында іске асырылады.

 Пәнаралық

 байланыстар

Графика және жобалау сабағымен пән-аралық байланысты.

Пән-аралық байланыс жобаны талдау барысында іске асырылады.

 АКТ дағдылары

АКТ дағдысы макеттерді интернет желісінде жариялау барысында жетілдіріледі

Бастапқы білім

Оқушылар бастапқыдан сәулет нысандардың түрлерін, болашақ қаланың концепциясын, смарт қалаларды, техникалық суретті, нысан нобайы, бір-неше құрылыс материалдардың қасиеттерімен, масштабпен таныс, сәулет нысанның жобасының жеке орындау жоспарын, жобаның спецификациясын,макетті, макеттің элементтерін жасаған.

Бастапқыдан бар білімді сәулет нысанның макетін жариялау, талдау, бағалау кезінде қолданады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин

Оқу мақсатымен, сабақ мақтасымен, бағалау критерийлерімен танысу.

Слайд 1-2

Сабақтың ортасы

32 мин

(Жобаларды қорғау үшін, оқушылар сәулет нысандардың макетін көрмеге дайындайды. Сонымен қатар кері-байланыс алу үшін көрмеге жергілікті архитекторды шақыруға болады. Оқушыларға кері-байланыс алу үшін әлеуметтік желіге салуға болады.

Жобаны қорғау үшін оқушылар дайын, толығымен бітірілген және безендіріглен жұмысты ұсынады).

Тарсырма 1. Шығармашылық жұмысты көрмеде жариялау.

  • Орындалған жұмысқа талдау жасаңыз. Талдауда ойдың креативті шешімдерін, өзектілігін, қолданылған стиль туралы айтып кетіңіз.
  • Қолданылған материалдарды, әдіс-тәсілдерді, шығармашылық шешімдерді сипаттаңыз.

Дескрипторлар:

  • Нәтижені талдайды, өзектілігі туралы қорытыңды жасайды;
  • Функционалды маныздылығын сипаттайды;
  • Аргументтерге негізделіп, материалдардың тиімділігі туралы айтады;
  • Сыныптастарының жобаларына әділ баға береді.

(Бағалау үшін бір-бірін бағалау әдісін қолдануға болады).

Интернет шелісіне шығатың смартфон, сәулет нысанның макеті.

Слайд 3

Сабақтың соңы

5 мин

Қорытындылау.

Тапсырма 1. Кестені толтырыңыз.

(Бұл тапсырманы оқушылар жеке орындайды. «Дизайн және технология» бөліміне қорытынды жасайды. Оқушыларға «Дидактикалық материал» деген парақтар таратылады. Жеке толтырғаннан кейін сыныпта талқылау).

Слайд 4

«Дидактикалық матиалдар » кестесі.

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Қолданылатын

әдіс-тәсілдер:

- байқау әдісі;

- жауап алу әдісі;

- қөрсету әдісі.

- жұмыс орында тәртіп және тазалық сақталуы қажет;

- сабақ алдында сыныптың ауасын тазарту;

- ноутбукпен жұмыс істеген кезде қауіпсіздік ережесін сақтау.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі қандай (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу