Жұмысты қорғау. Көрме . Көркем еңбек (ұлдар), 6 сынып, сабақ жоспары.


Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Бөлім:

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы

Жұмысты қорғау. Көрме

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме)

6.3.1.1

Мектеп аудиториясы алдында өзінің дайын жұмыстарын таныстыру (көрме т.б.).

 Сабақ мақсаттары

  • Табиғи материалдан жасалған бұйымды таныстыру;
  • Көрме ұйымдастыру.

 Бағалау критерийлері

  • Шығармашылық жұмыстарын таныстырды;
  • Шығармашылық жұмысты жасау барысымен таныстырды;
  • Көрме ұйымдастырды.

Тілдік мақсаттар

Пән лексикасы және терминология:

Оқушылар орындай алады:

Бұйым туралы ауызша және жазбаша түрде баяндама жасап ойын түсіндіріп береді.

Пәндік тіл және терминология:

  • Табиғи материалдар, талдың қабығы,бұтақ, тал түбірі, құм ,жапырақ,гүл күлтелері, кепкен жемістер, сабан, құс қауырсындары, мүйіз, сүйек, тері.
  • Көрме, презентация, таныстырылым.

Диалогқа/жазбаға қажетті тіркестер:

  • ............. бұйым жасауда қандай заңдылықтарды ескерген?
  • Мен бұл.........таңдау себебім, ...
  • Мен бұны ... материалдан жасалғанын білдім.
  • Мен ... ........пайдалы жақтарын білемін.
  • Мен ... материалдар мен құралдарды қолданғанын білдім.
  • Бұйым мынадай ............. тұрады

Құндылықтарды дарыту

Ғаламдық азаматтық жауапкершілік.

Пәнаралық байланыстар

Жаратылыстану

АКТ қолдану дағдылары

Оқушылардың жеке ізденіс жұмыстар жүргізу дағдысын дамыту.

Дәлелдемелер мен дәйектемелер келтіруде нақты мәліметтерді салыстыра білу .

Бастапқы білім

Дүниетану

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Дереккөздер

Сабақтың басы

3 мин

Сабақтың тақырыбы, сабақ мақсаттары мен бағалау критерийлерін анықтау. Оқушыларды таныстыру.

РР 1-3

Сабақтың ортасы

5 мин

(С) Шығармашылық жұмысты таныстыру

Оқушылар шығармашылық жұмыстарының таныстырылымын кез келген үлгіде өткізе алады.

  • Ауызша;
  • АҚТ дағдыларын қолданып, электронды презентация дайындау;
  • Жұмыс барысы суреттелген постер дайындау;
  • Жұмыс альбомында практикалық жұмыс бойы жүргізілген рефлексивті күнделікті көрсету арқылы.

Таныстырылым.

Әрбір оқушыға/жұпқа/топқа шығармашылық жұмысты таныстыру үшін 3-4 минуттан беріледі.

Көрме ұйымдастыру.

  • Аудитория ішінде көрме ұйымдастыру;
  • Көрмеге қажетті жабдықтарды таңдау;
  • Афиша жасау;
  • Шақыру билеттерін жасап тарату;
  • Көрмеге қатысуға келген көрермендерден кері байланыс алудың амалын қарасыру.

Ресурстар:

Түрлі түсті қарындаш, альбом, А3 қағазы, фломастерлер, гуашь,қылқаламдар және т.б.

Сабақтың соңы

2 минут

Бағалау

Оқушылардың тәжірибелік тапсырмасын тапсырманы орындауға арналған бағалау критерийлеріне сай бағалау жүргізу ұсынылады. Бұл бағалау бірін-бірі немесе өзін-өзі бағалау ретінде де өтуі мүмкін.

Рефлексия:

Сабақтың соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

  • Не сәтті шықты? Нені түрлендіру қажет?

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін.

Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады

Сабақ барысында оқушылардың үйренгенін бағалау үшін сұрақтарды пайдалануға болады. Мысалы,

  • сабақтың бағалау критерийлері қандай?
  • Не сәтті шықты? Нені түрлендіру қажет?

жұмысты тек қана мұғалімнің рұқсатымен бастау;

оқытушының рұқсатынсыз оқу, жұмыс орнын тастап кетпеу;

құрал-саймандарды тек қажетті жағдайда ғана пайдалану;

бүлінген немесе өтпейтін құрал-саймандармен жұмыс істемеу;

жұмыс орнын таза ұстап, материалдар мен құралдарды тиімді жұмыс істеу;

жұмыс кезінде бөтен жаққа назар аудармау;

басқа оқушылардың жұмысына кедергі жасамау;

жұмыс бітісімен материалдар мен құралдарды өз орындарына жиып қою.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
Пікір жазу